przyroda

Domek, blok i kamienica, to najczęstsze miejsca, w których ulokowane są mieszkania. Szczególnie w mieście albo na jego obrzeżach, mało kto ma możliwość mieszkania w domku. Więcej osób ma sąsiadów za ścianą, ponieważ mieszka w bloku lub kamienicy. Osoby lubiące być blisko przyrody i zwierząt często z zazdrością patrzą na tych, którzy maja możliwość pięknego urządzenia ogrodu wokół domu.

Przyroda a mieszkanie w bloku

Z tego względu, że mało kto ma perspektywy mieszkania w samodzielnym domku, to wiele osób, które są na etapie kupowania mieszkania we Wrocławiu od dewelopera, wybierają spokojne, nowe osiedla, które wyróżnia niska zabudowa, dużo otaczających osiedle terenów zielonych oraz możliwie bliska odległość do parku. Zaletą tego typu osiedli jest możliwość wyboru mieszkania na parterze z dużym ogrodem albo mieszkania z tarasem, na którym można sobie urządzić namiastkę ogrodu. Jeśli taras ma sporą powierzchnię, to oprócz ładnych donic z ulubionymi roślinami i kwiatami, można postawić praktyczny stolik z wygodnymi krzesełkami. Niektórzy decydują się na to, by Pan Szklarz zamontował na trasie szklaną balustradę, co wpływa na dopływ większej ilości promieni słonecznych, a co za tym idzie lepszy rozwój roślin lubiących słońce. Tego typu szklana balustrada jest też bardzo dobrym pomysłem, jeśli przed oknem mamy ładny widok i siedząc na krzesełku możemy go podziwiać. Nie wszyscy jednak mają mieszkanie w bloku usytuowane w tak ładnym miejscu, a co gorsza, nie wszyscy nawet mają balkon przydzielony do mieszkania. Takie osoby, żeby korzystać z pięknych, zielonych widoków muszą zaplanować spacer. Inną, choć nie aż tak atrakcyjną formą jak fizyczny kontakt z naturą, jest tapeta ścienna lub fototapeta w kwiaty lub liście zbliżone do naturalnego widoku. Skupiając wzrok na tego typu motywie znajdującym się na okleinie, pozwalamy oku odpocząć po szybko zmieniających się obrazach, cyfrach lub literach na ekranie telefonu lub komputera.

Przyroda wokół domku

Miłośnicy świata przyrody i zwierząt odnajdą się w możliwości aranżacji otoczenia wokół domku. Jeśli ogród ma sporą przestrzeń, to niektórzy właściciele domku wydzielają kawałek ogrodu na część do hodowli warzyw. Inni wysiewają trawę i sadzą ozdobne drzewka, jeszcze inni są pasjonatami kolorowych kwiatów. Są też tacy, którzy mają wszystkiego po trochu, warzywa, krzewy, trawę i przepiękne kwiaty. Mając domek można przemyśleć montaż ogrodu zimowego aluboss. W tego typu szklanej zabudowie można hodować egzotyczne rośliny, które w innych warunkach nie miałyby szansy przetrwać. Zanim jednak zainwestujemy w tego typu rzadko występującą w Polsce roślinę, to dobrze jest doinformować się jakich warunków ona potrzebuje. Szklany, zimowy ogród albo taras może mieć wydzielone części, na przykład do hodowli roślin i jako część wypoczynkowa. W takim wyjątkowo klimatycznym miejscu będzie można przyjmować gości, którzy również lubią przyrodę, kochają obserwować zachody słońca i spędzać czas wokół pięknego, naturalnego otoczenia. Miłośnicy przyrody najczęściej wybierają różne ekologiczne rozwiązania, dlatego trudno sobie wyobrazić, żeby umeblowanie, takie jak stół i krzesła, były z innego surowca jak drewno. Drewniany, na przykład dębowy stół marki DomDebu.pl doskonale wpasuje się w świat roślin. Dzięki klimatycznemu oświetleniu, gustownie urządzonemu ogrodowi zimowemu i zadbanym roślinom możemy spędzać sami, z rodziną i przyjaciółmi, bardzo przyjemne wieczory na zewnątrz, nawet w chłodne dni.


Drewniany stół, Domdebu.pl.

Świat zwierząt

Większość osób mieszkających w domku, prędzej czy później decyduje się na zwierzaka. Jedni lubią zwierzątko klatkowe, takie jak kanarek, papużka, chomik, szynszyl, świnka morska lub szczur, inni wolą zwierzęta bardziej kontaktowe z właścicielem, takie jak kot lub pies. Tego rodzaju nowi domownicy potrzebują miejsca na swoje legowisko, koc lub matę oraz zabawki. Zwierzęta, które nie przebywają tylko i wyłącznie w domu, ale od czasu do czasu wychodzą na zewnątrz, żeby nie zaginęły, potrzebują bardzo dobrego ogrodzenia działki. Dzięki temu nie znajdą żadnej możliwości wyjścia poza teren naszego ogrodu i unikniemy w ten sposób stresów związanych z zaginięciem pupila. W bloku sprawa jest o tyle prostsza, że każdemu wyjściu psa na zewnątrz, towarzyszy właściciel pilnujący czworonoga zapiętego na wygodnej,dostosowanej do wielkości psa smyczy. Mieszkanie w bloku wymaga jednak większej kontroli nad zwierzakiem pod względem tego, żeby nie zakłócać spokoju sąsiadom mieszkającym za ścianą, pod lub nad nami. Czasami konieczne jest zatrudnienie na jakiś czas behawiorysty lub trenera dla psa, który pomoże wprowadzić dobre nawyki w naszym domu.

Miłośnicy świata zwierząt i przyrody zawsze znajdą miejsce na swoje pasje. Osoby mieszkające w bloku, jeśli tylko mają balkon, to bardzo skrupulatnie wykorzystają każdą część tej przestrzeni na pielęgnowanie swoich ulubionych roślin. Osoby, które nie posiadają balkonu, potrafią wygospodarować kącik botaniczny w mieszkaniu. Najłatwiej z realizacją swoich przyrodniczych pasji mają osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych. Co prawda, wymaga to ogromnego nakładu środków finansowych, czasu i energii, ale później z przyjemnością można obserwować efekty swojej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here