ekogroszek

Ogrzewanie domów jednorodzinnych bardzo często przysparza wielu zmartwień ich właścicielom. Z jednej strony mogą oni inwestować w alternatywne źródła energii, jednak nie zawsze jest to opłacalne, a co więcej nie wszystkie domy są przystosowane do założenia w nich nowoczesnych instalacji. Dobrym rozwiązaniem dla osób ogrzewających domy za pomocą węgla jest ekogroszek. Jakie zalety ma ekogroszek i dlaczego to właśnie na niego warto postawić?

Ekologiczny opał

Ekogroszkiem nazywamy drobny, oczyszczony węgiel. Pokruszony materiał poddawany jest oczyszczaniu z pyłów i innego rodzaju osadów. Następnie ekogroszek podlega suszeniu oraz workowaniu. W ten sposób, w dużym uproszczeniu, do naszych domów trafia czyste, a co najważniejsze efektywne paliwo. Oczywiście ogrzewanie domu za pomocą ekogroszku wymaga posiadania specjalnego pieca, jednak obecnie tego typu urządzenia można zakupić w bardzo dobrych cenach. Ekogroszek, jak sama jego nazwa wskazuje, jest bardzo przyjazny środowisku, a więc jest ekologiczny. Jego spalanie powoduje, że do atmosfery wydzielana jest bardzo niewielka ilość substancji niepożądanych, które są przyczyną tworzenia się smogu. Walka ze smogiem w polskich miastach trwa już od kilku lat, jednak nie jesteśmy w stanie jej wygrać, dopóki będziemy ogrzewać nasze domy tradycyjnym węglem, którego spalanie wydziela mnóstwo substancji szkodliwych do środowiska. Co istotne, smog szkodzi nam nie tylko wtedy, gdy przebywamy na zewnątrz. Dostaje się on również do naszych domów, przez co nawet będąc w ich wnętrzu oddychamy zanieczyszczonym powietrzem. Gdyby większość gospodarstw domowych przeszła na ekogroszek, problem smogu zmniejszyłby się diametralnie. Co więcej, ekogroszek pozostawia niewielką ilość popiołu, co jest bardzo wygodne dla właścicieli domów. Paląc tradycyjnym węglem muszą oni bardzo często oczyszczać piec, co nie ma miejsca w przypadku palenia za pomocą ekogroszku.

Gdzie kupić dobrej jakości ekogroszek?

Ekogroszek, aby mógł spełniać swoje funkcje, musi być dokładnie osuszony. Co za tym idzie, powinien być on przechowywany w odpowiednich warunkach, zanim trafi do gospodarstw domowych. Dobrej jakości ekogroszek sprzedają jedynie firmy specjalizujące się właśnie w obróbce węgla, ewentualnie także innego rodzaju opału. Unikajmy kupowania ekogroszku od niesprawdzonych producentów, którzy oferują go w bardzo atrakcyjnych cenach. Ekogroszek jest paliwem wydajnym oraz ekologicznym, zatem jego cena nie może być taka sama jak zwykłego węgla – jest to kwestia, na jaką warto zwrócić uwagę przy zakupie ekogroszku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here