Czym się kierować przy wyborze okularów korekcyjnych

Większość dorosłych Polaków boryka się z zaburzeniami widzenia. Jest to powszechna dolegliwość, na szczęście problem ze wzrokiem można szybko i łatwo rozwiązać dzięki dobraniu odpowiednich okularów korekcyjnych. Idealna para umożliwia wyraźne widzenie, dobrze przylega do twarzy, a do tego stanowi cudowną ozdobę. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę podczas szukania najlepszych okularów.

Szkła optyczne – parametry, o których należy pamiętać

Podstawowy parametr szkieł korekcyjnych określa, czy mają one służyć widzeniu do bliży, czy do dali. Osoby borykające się z krótkowzrocznością potrzebują modelu, który ułatwi im codzienne funkcjonowanie – umożliwi kierowanie samochodem, oglądanie telewizji lub wyjście na spacer z psem. Ludzie z dalekowzrocznością poszukują szkieł, które pozwolą na przeczytanie gazety lub korzystanie ze smartfona. Moc soczewek określa się przy pomocy dioptrii. Wskaźnik będzie dodatni lub ujemny – w zależności od powstałej wady wzroku. 

Warto zwrócić uwagę na moc cylindra szkieł korekcyjnych. Ten parametr jest odpowiedzialny za korygowanie astygmatyzmu. Przyjmuje on wartości ujemne lub dodatnie, a w połączeniu z osią cylindra waha się przedziale 0 – 180 stopni. Dzięki tym dwóm wskaźnikom możliwe jest odpowiednie ustawienie szkieł. Kolejną istotną cechą okularów korekcyjnych jest indeks soczewki, opisujący jej grubość i parametry konstrukcyjne. Wyższy współczynnik odpowiada cieńszym szkłom, jednak rozmiar soczewek jest warunkowany również przez rodzaj i kształt oprawek, rozstaw źrenic oraz moc okularów.

Wygodne oprawki kluczem do sukcesu

Odpowiednio dobrane szkła korekcyjne skorygują wadę wzroku i umożliwiają widzenie ostrego obrazu. Oprócz dopasowanych parametrów warto zwrócić uwagę na wygodę. W najlepszych okularach powinniśmy się czuć komfortowo przez całą dobę. Dobrze, jeśli nasz wybór padnie na model, do którego całkowicie przyzwyczaimy się w ciągu kilku dni. Okularnicy często zapominają o tym, że zauszniki i noski powinny zostać odpowiednio wymodelowane. Takie detale mają duże znaczenie, ponieważ tylko oprawki idealnie przylegające do twarzy zapewnią maksymalny komfort użytkowania.

Warto rozważyć, czy potrzebne są nam uszlachetnienia soczewek. Jednym z najczęstszych wyborów są okulary z antyrefleksem, które niwelują smugi powstające na powierzchni szkieł, lepiej odwzorowują barwy i poprawiają kontrast widzenia. Od wielu lat popularnością cieszą się także fotochromy, które dostosowują się do natężenia światła. W zamkniętych pomieszczeniach soczewka jest niemal bezbarwna, za to w słoneczny dzień wyraźnie ciemnieje. Szczególnie lubią je osoby spędzające dużo czasu na zewnątrz oraz ludzie wrażliwi na oślepiające promienie. Okularnicy preferujący praktyczne rozwiązania chętnie wybierają szkła progresywne, łączące w sobie modele odpowiednie dla dalekowidzów i krótkowidzów po 40 roku życia.

Okulary korekcyjne, które podkreślą Twoją osobowość

Podczas wyboru odpowiednich okularów korekcyjnych warto kierować się własnym gustem. Nawet najwygodniejsze, profesjonalne szkła nas nie usatysfakcjonują, jeśli podkreślą niekorzystne cechy naszej urody. Na szczęście na rynku można znaleźć mnóstwo modeli oprawek i szkieł przeznaczonych dla osób z wadą wzroku. Panie od wielu sezonów chętnie wybierają okulary w kształcie kociego oka (https://kodano.pl/okulary-korekcyjne-kocie-oczy.html). Ten elegancki model idealnie podkreśla charakter pewnej siebie i przebojowej kobiety. Oryginalne ramki przyciągają uwagę i skupiają całą uwagę na oczach. Osoby lubiące się wyróżniać mogą rozważyć zakup aviatorów (https://kodano.pl/okulary-korekcyjne-aviator.html), które wielu ludziom kojarzą się jedynie ze szkłami przeciwsłonecznymi. Okazuje się, że ten model doskonale sprawdza się w towarzystwie soczewek korekcyjnych i pasuje zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Klienci preferujący niebanalne dodatki mogą postawić na bogate zdobienia, z kolei zwolennicy klasyki chętnie wybiorą oprawki prostokątne (https://kodano.pl/okulary-korekcyjne/prostokatne.html). To doskonałe rozwiązanie dla ludzi szukających jednej, uniwersalnej pary szkieł korekcyjnych. Właściciele ostrych rysów twarzy mogą zdecydować się na zakup okrągłych okularów korekcyjnych (https://kodano.pl/okulary-korekcyjne-okragle.html). Ten model optycznie złagodzi głębokie bruzdy i odejmie nam kilka lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here