tusze do drukarek

O ile posiadanie własnej drukarki jest niezwykle wygodne, o tyle utrzymanie jej jest bardzo drogie. Najwięcej pieniędzy pochłaniają kosztowne wkłady, które kosztują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych za sztukę. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w rzeczywistości ich ceny są bardzo windowane przez producentów. Wyjaśniamy, jak można taniej kupować tusze do drukarek!

Wielkie korporacje przede wszystkim skupiają się na tym, by zarobić. Z tego względu wiele niezbędnych w codziennym życiu produktów kosztuje znacznie więcej niż powinny. Podobnie jest z wkładami poligraficznymi, w szczególności do sprzętów dostosowanych do domowego użytku. Dowiedz się, dlaczego tusze do drukarek w cenie sugerowanej przez producenta zupełnie się nie opłacają!

Dlaczego tusze do drukarek są takie drogie?

Drukarki atramentowe są jednymi z najtańszych modeli sprzętu poligraficznego dedykowanego do użytku prywatnego. Zachęcają swoją niską ceną, wynoszącą nawet mniej niż 200 zł. Chociaż samo urządzenie jest niedrogie, tusze do drukarek potrafią naprawdę obciążyć domowy budżet. Kosztują zwykle kilkadziesiąt złotych. Nie są zbyt wydajne, ponieważ przeciętnie wystarczają na ok. 200 stron. Dzieci w wieku szkolnym i studenci potrafią wykorzystać taki wkład nawet w miesiąc. Przy tym koszt wydruku jednej strony wynosi średnio od 20 do 40 gr. Dla porównania, w punktach ksero płaci się 10 gr. Jak widać, nie bardzo się to opłaca.

Producenci sprzętu poligraficznego dbają o to, by przywiązać do siebie swoich klientów. Podnoszą ceny tuszów do drukarek, tłumacząc się wykorzystaniem najlepszych jakościowo składników, stosowaniem ekologicznych metod produkcji, dołączaniem gwarancji itp. Tymczasem prawdziwa wartość wnętrza oraz jego opakowania stanowi nawet 1/4 ostatecznej ceny! Nie od dziś wiadomo, że w przypadku wielu produktów przede wszystkim płaci się za „markę”. Jeśli do tego wkłady kupuje się w znanej sieci sklepów, do ceny wlicza się jeszcze marża. To sporo pieniędzy, których naprawdę nie trzeba wydawać!

Jak zaoszczędzić na tuszach do drukarek?

Pierwszym rozwiązaniem jest kupowanie tuszów do drukarek w cenach hurtowych. Zwykle jest to możliwe jedynie wtedy, gdy nabywa się większą liczbę produktów, ale istnieją punkty umożliwiające sprzedaż detaliczną. W takim przypadku oszczędność będzie jednak wynosić średnio ok. kilkanaście złotych na sztuce.

Najmniej zapłaci się za tzw. zamienne tusze do drukarek. Są to wkłady idealnie dopasowane do konkretnych urządzeń. Gwarantują świetną jakość wydruku i trwałość. Zwykle są bardziej wydajne, a do tego nie sprawiają żadnych problemów. Nie są sygnowane żadną wielką marką, dlatego ich cena nie jest sztucznie zawyżona. Wybierając zamienniki uzyskuje się to samo, za o wiele mniej. W ten sposób można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych, płacąc dokładnie tyle, ile trzeba!

Gdzie kupować tusze do drukarek w korzystnych cenach?

Tak jak w przypadku wielu innych produktów, najlepsze okazje można znaleźć w Internecie. W Sieci działa kilka sprawdzonych serwisów sprzedających artykuły poligraficzne, jak np. www.tonerpartner.pl. W ofercie znaleźć można nie tylko tusze do drukarek w cenach hurtowych, ale też świetnej jakości zamienniki, wytwarzane w ekologiczny sposób. Wygodna wyszukiwarka oraz wsparcie konsultantów ułatwiają znalezienie odpowiednich wkładów, nawet jeśli nie do końca wie się, czego szukać. To zdecydowanie najwygodniejszy, najłatwiejszy, a do tego najtańszy sposób na kupno tuszów do drukarki!

Po co przepłacać, gdy można uzyskać w zasadzie identyczne produkty za o wiele niższą cenę? Drukowanie w domu wcale nie musi być drogie! Jeśli dotychczas kupowałeś wkłady u producenta lub sieciowych sklepach, przekonaj się, ile przepłacałeś. Już dziś przestaw się na tańszą opcję i wydawaj mniej na tusze do drukarki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here