Czapka Nike Jordan – dla kogo?

0
2687

Nie ulega wątpliwości, że mężczyźni naprawdę uwielbiają nosić czapki, szczególnie do sportowego, luźnego stroju. Pomimo tego, że obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór męskich czapek, to jednakże nie sposób nie zauważyć, że ostatnim czasie prawdziwą furorę robi czapka Nike Jordan, która cieszy się ogromną popularnością wśród mężczyzn na całym świecie. Skąd taki jej fenomen i czy rzeczywiści warto zakupić taką czapkę?

Czapki z daszkiem

Czapki z daszkiem to element niezbędny każdego sportowego stroju. Jednakże, niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że te właśnie czapki powstały na początku XIX wieku. Ich popularność wzrosła wówczas, kiedy na terenie Stanów Zjednoczonych zaczęto na szeroką skalę interesować się bejsbolem. Jako pierwsi czapki zaczęli nosić zawodnicy reprezentujący drużynę The Brooklyn Excelsior. Najpierw nosili oni na głowie czapki mające niewielki, tekturowy daszek, który miał za zadanie chronić ich przed słońcem. Czapki później z racji tego zaczęto nazywać bejsbolówkami i stanowiły one swego rodzaju połączenie nowoczesnego stylu wraz z funkcjonalnością, a co za tym idzie wiele osób chciało mieć w swojej szafir takie właśnie czapki. Tego typu nakrycie głowy są produktem kultowym, który nigdy nie wyjdzie z mody, a coraz częściej pojawiają się również ciekawe modele, takie właśnie jak popularna na całym świecie czapka Nike.

Czapka Nike Jordan – co musimy wiedzieć?

Stylowa czapka Nike Jordan z daszkiem, to produkt, na który zdecydowanie najczęściej decydują się osoby będące miłośnikami propozycji. Te modele, nawiązują do kultowej postaci w tej dyscyplinie sportu, a więc do amerykańskiego koszykarza Mike Jordana. Czapka ta doskonale się prezentuje, ale oprócz walorów estetycznych jest również funkcjonalna, ponieważ chroni oczy i skórę przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Obecnie każdy miłośnik stylu casual, powinien mieć ten element w swojej szafie. Doskonale sprawdź się ona podczas treningu na świeżym powietrzu, ale też będzie doskonałym elementem stroju sportowego. Możemy ją znaleźć w wielu różnych kolorach, a przeznaczona jest nie tylko dla panów, ale również dla pań. Ponadto, dzięki panelom z których jest ona uszyta, doskonale układa się na głowie i dobrze przylega. Sprzyja temu ponadto regulacja obwodu. Bardzo ważnym elementem jest tutaj również daszek, który sprawia, że tak jak już wspomniano wyżej, czapka dobrze ochroni nas przed słońcem. Warto też wspomnieć, że popularne czapki Jordan, dobrze odprowadzają wilgoć z ciała i zapewniają komfort termiczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here