samochody na pilota

W sprzedaży znajdziemy tysiące modeli zdalnie sterowanych pojazdów wielu kategorii. Najpopularniejsze z nich to oczywiście samochody na pilota, sterowane radiem, wyposażone w niewielkie silniki elektryczne, najczęściej zasilane tradycyjnymi bateriami lub wymiennym akumulatorem z dedykowaną ładowarką. Dlaczego część z nich traktujemy jako zwykłe zabawki, a część jako profesjonalny sprzęt do ścigania się na specjalnych torach?

Zasięg radia

Kluczowym elementem wpływającym na jakość zabawy jest zasięg, jakim charakteryzuje się konkretny model samochodu RC. W przypadku modeli stworzonych z myślą o potrzebach młodszych odbiorców, zasięg radia jest na ogół niewielki, przez co szybko tracimy kontrolę nad zdalnie sterowanym pojazdem. Wystarczy, że autko oddali się od nas o kilka metrów. Typowe pojazdy zabawkowe mają zasięg w granicach 10 metrów. Na ogół realny zasięg radia w takich samochodzikach jest jednak mniejszy i podczas zabawy dziecko musi biegać za autkiem. Profesjonalne samochody na pilota wyposażone są w znacznie mocniejsze nadajniki, dzięki czemu sterowanie modelem na większą odległość jest mniej frustrujące i pozwala wykorzystać pełnię potencjału wynikającego ze specyfikacji technicznej takiego miniaturowego auta. W modelach z wyższej półki cenowej zasięg radia to minimum 20 metrów, a niekiedy znacznie więcej.

Zasilanie i maksymalna prędkość

Na postrzeganie modelu samochodu zdalnie sterowanego jako sprzętu do zastosowań profesjonalnych wpływa również rodzaj zastosowanego w nim źródła zasilania i mocy silnika, a tym samym możliwej do rozwinięcia prędkości maksymalnej. W przypadku modeli do zastosowań rekreacyjnych, dedykowanych dzieciom, źródłem zasilania są najczęściej tradycyjne baterie. Profesjonalne samochody na pilota zwykle wyposażone są w akumulatory, które można ładować z sieci. Czas zabawy zależy od pojemności akumulatora. Dlatego wiele osób korzystających z tego typu pojazdów od razu inwestuje w kilka baterii i wymienia je podczas zabawy, gdy pojawia się taka potrzeba. Większe, profesjonalne modele mogą rozwijać zawrotne prędkości, od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu kilometrów na godzinę.

Jeśli szukasz dobrej jakości zdalnie sterowanego auta do zabawy dla dziecka, porządny model możesz kupić już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście im więcej możesz wydać, tym twój wybór będzie większy. Gdy interesuje Cię zakup profesjonalnego sprzętu w skali 1:10, z dużym zasięgiem i mocnym silnikiem, na taką inwestycję musisz przeznaczyć kilkaset złotych, a z dodatkowymi akcesoriami ta kwota może być jeszcze większa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here