rolety

Niestety nie każdy jest szczęściarzem, któremu udało się znaleźć słoneczne mieszkanie z południową ekspozycją okien. Ciemne pomieszczenia nie muszą jednak wcale wiązać się z rezygnacją z rolet, które zapewniają nieporównywalnie większą prywatność niż firany i są znacznie praktyczniejsze niż zasłony. Sprawdź, jakie rolety skutecznie rozświetlą ciemniejsze mieszkanie.

Rolety harmonijkowe

Jednym z najchętniej wybieranych modeli w ostatnich latach są rolety harmonijkowe. Ich budowa może kojarzyć się z popularnym instrumentem muzycznym grajków ulicznych. Na stronie https://rolety24.net/ są często określane jako rolety plisowane, ponieważ przypominają plisy w damskich spódnicach i sukienkach. Ich ogromną zaletą jest możliwość dopasowania położenia rolety w dowolnym miejscu okna.

Rolety harmonijkowe są montowane w taki sposób, iż można je przesuwać nie tylko z góry na dół, ale także od dołu w górę. Możliwe jest nawet ustawienie wąskiego paska pośrodku okna. Dzięki takiej konstrukcji można w pełni regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Wiele osób zakrywa dolną część okna np. do wysokości głowy, dzięki czemu domownicy nie są widoczni dla sąsiadów, a jednocześnie w pokoju nie panuje półmrok.

Rolety dzień i noc

Bardzo nowoczesnym i eleganckim rozwiązaniem są  rolety dzień noc, które intrygują swoim nietypowym produktem. Taka roleta składa się z dwóch warstw materiału tworzących poziome pasy, które naprzemiennie są wykonane z nieprzejrzystej i przezroczystej tkaniny. Nie należy jednak obawiać się o to, że przezroczysta część pozwoli sąsiadom lub przechodniom zajrzeć do mieszkania, ponieważ materiał niczym firana skutecznie chroni prywatność domowników.

Taki układ pasów w rolecie pozwala na dowolne regulowanie poziomu jasności w pomieszczeniu. W ciemnych mieszkaniach sprawdzą się znacznie lepiej niż klasyczne rolety z zaciemniającej tkaniny. Ponadto modele typu dzień i noc działają dokładnie tak samo jak klasyczne rolety, czyli są rozwijane z góry na dół. W sklepie  Rolety24.net można kupić wersje montowane bezinwazyjnie, czyli na samoprzylepnej taśmie lub haczykach mocowanych do ramy okna.

Rolety z jasnego materiału

Osoby wyjątkowo ceniące swoją prywatność, mieszkające na parterze od strony ulicy lub na osiedlach z budynkami umieszczonymi blisko siebie mogą sięgnąć po rolety wykonane z jednego kawałka materiału. W takim przypadku warto wybrać z oferty sklepu Rolety24.net modele w jasnych, najlepiej ciepłych kolorach. Delikatny beż, słoneczna żółć lub łagodna zieleń  nie sprawią, że pokój będzie wydawał się jeszcze ciemniejszy.

Warto także zwrócić uwagę na grubość tkaniny, która powinna umożliwiać docieranie promieni słonecznych do pomieszczenia. Połączenie takiego materiału i przyjemnego dla oka koloru może wprowadzić do mieszkania naprawdę wyjątkową atmosferę. Roleta w niezbyt ciemnym odcieniu wieczorem również może spełniać swoje zadanie i rozjaśniać pokój. Ponadto jasne kolory mogą optycznie powiększyć pomieszczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here