Niezwykle wytrzymała i odporna na działanie czynników zewnętrznych torba Cargo by Owee to produkt, który spełni oczekiwania pań poszukujących nie tylko dużych i pojemnych modeli, ale również takich, którym nie zaszkodzi nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Ta polska marka (założycielką jest Anna Migacz-Lesińska) posiada w swojej ofercie super wytrzymałe torby i plecaki, których produkcja opiera się na wojskowej technologii.
Cordura – materiał znany w wojsku i służbach specjalnych
To, co w szczególności budzi zachwyt w torbach Cargo by Owee to wykorzystany do produkcji materiał. Mowa oczywiście o tkaninie Cordura, którą do tej pory stosowało wyłącznie wojsko i służby specjalne. Jej cechą charakterystyczną jest gęsty, mocny splot, odporność na wodę, ścieranie oraz działalność innych czynników zewnętrznych. Wysoka jakość wykonania i nie możliwa do podrobienia funkcjonalność sprawiła, że torby Cargo by Owee posiadają przy tym ponadprzeciętny udźwig. Jak się bowiem okazuje, największe modele są w stanie wytrzymać do 60 kg obciążenia. Brzmi niesłychanie, prawda? Nic zatem dziwnego, że ich projekt stanowi odpowiedź na potrzeby współczesnej kobiety, dla której torebka jest nie tylko miejscem do przechowywania portfela i dokumentów, ale nierzadko również rzeczy na zmianę czy zakupów. Doskonale sprawdzi się zarówno na rower, motocykl, wycieczkę za miasto oraz do miejskich spacerów.
Trzy sposoby noszenia
Niekwestionowana funkcjonalność to drugie imię toreb i innych produktów marki Cargo by Owee. Jedną z cech, która za tym przemawia jest sposób noszenia, pozwalający na aż trzy możliwe warianty. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie dwie pary uszu o zróżnicowanej długości – przeznaczone do noszenia w ręku lub na ramieniu oraz odpinany pasek na ramię. Producent zadbał również o to, aby zabezpieczyć zawartość torby przed przedostaniem się w niepowołane ręce. Przemawiają za tym zapięcia na gruby zamek błyskawiczny.
Kolorystyka
Początkowa paleta toreb Cargo by Owee oscylowała wokół barw bezpośrednio nawiązujących do wojskowych. Dominowała czerń, szarość, intensywny pomarańczowy czy oliwkowy. Dopiero później zaczęły pojawiać się mniej oczywiste, choć wzbudzające równie duże zainteresowanie, odcienie. Czerwień, żółty, fiolet i granat szybko znalazły swoich nowych właścicieli. Uzupełnieniem każdego projektu jest duży napis (wykonany za pomocą pieczęci) czcionką stylizowaną na wojskową.