Biblia mp3, czyli odpowiedź na dzisiejsze potrzeby wiernych

0
1689

Dla katolików biblia to najważniejsza księga, która powinna być przez nich czytana właściwie codziennie. Niemniej jednak żyjemy w czasach, w których to stres, pośpiech i brak czasu wysuwają się na pierwszy plan. Chwilę na codzienną lekturę Słowa Bożego trudno jest znaleźć niemal każdemu z nas. Praca, obowiązki zawodowe i domowe nie oznaczają jednak, że musimy zrezygnować z czytania biblii. Wręcz przeciwnie – z pomocą przychodzi biblia mp3, której możemy słuchać gdziekolwiek tylko chcemy. Dlaczego każdy katolik powinien zaopatrzyć się w biblię mp3?

Słuchaj, gdzie chcesz

Biblia mp3 to swoista odpowiedź na dzisiejsze potrzeby wszystkich wiernych, którzy nie mają czasu lub możliwości oddania się codziennemu czytaniu ewangelii. Biblię mp3 możemy słuchać w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają osoby, które na co dzień podróżują komunikacją miejską – zamiast bezczynnie pokonywać kolejne przystanki, można zatopić się w tekście biblijnym. Biblia mp3 nadaje się również do użytku domowego i korzystają z niej – wbrew pozorom – nie tylko osoby młode. Także i starsi, którzy mają problemy ze wzrokiem lub z innych powodów nie mogą czytać biblii w tradycyjnej formie, powinni zaopatrzyć się w biblię mp3. Biblia mp3 ceniona jest również przez zawodowych kierowców, którzy z oczywistych względów nie mogą czytać na co dzień ewangelii. Mają za to możliwość słuchania jej w dowolnym momencie, a nawet i przez cały czas swojej pracy, gdy pozostają w podróży.

Co na to kościół?

Niektórzy wierni wciąż mają obiekcje przed zastosowaniem nowoczesnych technologii w kwestiach wiary. Niemniej jednak warto uświadomić sobie, że kościół, a zatem i księża, gorąco zachęcają do tego, aby korzystać ze zdobyczy nauki, szczególnie gdy można je w dobry sposób wykorzystać w ewangelizacji. W rzeczywistości nie ma bowiem większego znaczenia, czy będziemy słuchać biblii mp3, czy też będziemy czytać słowo pisane. Chodzi jedynie o to, aby móc uważnie i z refleksją podejść do treści ewangelii. Kościół doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że czytanie biblii w tradycyjnym wydaniu może być nieco problematyczne, dlatego też zachęca do kupowania biblii mp3 i słuchania jej wtedy, gdy tylko możemy. Biblia mp3 może stanowić piękny prezent nie tylko dla nas samych, ale również dla naszych bliskich. W szczególności osoby starsze mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, że w biblia mp3 w ogóle istnieje. Warto więc zrobić im piękną, a co najważniejsze wartościową niespodziankę i podarować coś najpiękniejszego – Słowo Boże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here