Alergia u dzieci

Alergie mogą przytrafić się w różnym wieku. Dotykają osoby dorosłe. Cierpią na nie także dzieci. Nie wiesz jak pomóc swojemu dziecku, które cierpi z powodu alergii? Zastanawiasz się, w jakich przypadkach możesz podać mu Zyrtec UCB? Jeżeli zauważysz u swojego dziecka objawy świadczące o reakcji alergicznej, to umów się na wizytę z lekarzem. Pediatra oceni, czy jest konieczność wykonywania specjalistycznych testów alergicznych. Może na podstawie samego wywiadu uda się ustalić, jakie czynniki wywołują alergię u Twojego dziecka. Warto wiedzieć, że leki, także te, które są stosowane przy łagodzeniu objawów alergii, nie mogą być stosowane w każdym przypadku. Jeżeli Twoje dziecko zażywa na co dzień inne leki lub cierpi na schorzenia przewlekłe, to koniecznie o tym fakcie poinformuj lekarza. Jedynie dysponując kompletnymi oraz aktualnymi informacjami, będzie on w stanie podjąć decyzję dotyczącą wyboru optymalnej ścieżki leczenia Twojego malucha.

Leczenie alergii u dzieci

Leczenie alergii u dzieci i łagodzenia objawów związanych z alergią zależy od rodzaju oraz nasilenia dolegliwości. Jeżeli zachodzi taka konieczność, to trzeba sięgnąć po leki na alergię. Zyrtec UCB to lek na alergię, który może być stosowany zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i dzieci (jednak pod warunkiem, że ukończyły one szósty rok życia). Warto zadbać także o to, aby usunąć z otoczenia dziecka konkretny alergen. Nie w każdym przypadku będzie to jednak możliwe, zwłaszcza, gdzie dziecko jest uczulone np. na pyłki. Zadaniem leków na alergię jest łagodzenie objawów. Przyjmując leki zgodnie z zaleceniem lekarza, zmniejszy się pokrzywka oraz lżejsze będą objawy, które towarzyszą zapaleniu błony śluzowej w nosie.

Jak może objawiać się alergia u dzieci?

Alergeny, które wywołują u dzieci reakcje uczuleniowe, mogą być bardzo różne. Wśród popularnych alergenów wymienić można między innymi roztocza kurzu, sierść zwierząt (najczęściej tych domowych), pyłki drzew czy traw. Równie często występują także alergie pokarmowe. Dziecko może być uczulone na przykład na białko, które znajduje się w mleku krowim, soję czy pszenicę. Jednym z objawów, który najczęściej niepokoi rodziców i skłania do wizyty u lekarza jest długo utrzymujący się katar. Katar alergiczny, w przeciwieństwie do kataru występującego przy przeziębieniu, nie mija w ciągu kilku dni. Może się utrzymywać bardzo długo – tak długo, jak dziecko będzie miało styczność z czynnikiem wywołującym reakcję alergiczną. W takim przypadku, na złagodzenie objawów alergii można podać jeden z leków na alergię, np. Zyrtec UCB, jednak wcześniej należy zapoznać się z informacjami na ulotce lub skorzystać z porady lekarza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here