Akcesoria dla gryzoni

W warunkach domowych najczęściej trzymane są takie gryzonie jak chomiki, myszy, szczury, świnki morskie czy koszatniczki. Dla ludzi zapracowanych i cierpiących na brak czasu lepszym rozwiązaniem jest postawienie właśnie na takie zwierzaki, gdyż są one mniej wymagające na przykład od kota lub psa. Świetnie sprawdzą się również w domach, gdzie są dzieci, ponieważ opieka nad gryzoniami nauczy najmłodszych dyscypliny i odpowiedzialności, a poza tym zapewni dużo satysfakcji. Gryzonie są ponadto łatwe w hodowli i ich utrzymanie wiąże się z niskimi nakładami finansowymi. Trzeba jednak pamiętać o ich potrzebach, dlatego warto przeczytać ten poradnik, by dowiedzieć się, czego wymaga taki zwierzak oraz jakie akcesoria do klatek dla gryzoni wybrać.

Podstawowe akcesoria dla gryzoni

Oczywistym jest fakt, że niezbędnym sprzętem dla gryzoni jest odpowiednio przystosowana klatka. Ich wielkość zależy od posiadanego zwierzaka. Powinna być również tak zabudowana, aby gryzoń nie miał możliwości jej otworzyć, wyskoczyć z niej i uciec. Dobrze jeśli dno posiadać będzie specjalną, wysuwaną tackę – ułatwi to sprzątanie. W klatce musi znaleźć się poidło i karmnik – najlepiej, żeby nie były one plastikowe, ponieważ szybko mogą zostać obgryzione. Sprzęty te przyjmują różne formy i kształty, więc nie powinno być problemu z ich kupnem. Są to podstawowe akcesoria do klatek dla gryzoni.

Akcesoria do klatek dla gryzoni do zabawy

Gryzonie lubią różnorodne urozmaicenia ich klatek. Przykładowo dla chomika warto kupić kołowrotek, który jest zabawką lubianą i często używaną. Należy jednak pamiętać, aby prawidłowo dobrać kołowrotek do wielkości swojego chomika, ponieważ źle przystosowany prowadzi do wielu problemów zdrowotnych zwierzaka, takich jak skrzywienie kręgosłupa czy uszkodzenie nóżek. Chomiki uwielbiają również drewniane domki, które traktują jako kryjówkę i gdzie czują się bezpiecznie. Dla królików za to polecane są szelki ze smyczą oraz uprząż. Są to bowiem akcesoria niezbędne przy codziennych spacerach.

Każdy właściciel powinien zapewnić właściwe akcesoria do klatek dla gryzoni. Służą one nie tylko rozrywce i wysiłkowi fizycznemu, ale także rozwojowi zwierzaka. Sklepy zoologiczne zapewniają szeroki wybór tego typu produktów. Oprócz wcześniej wymienionych akcesoriów, kupić można na przykład gryzaki, specjalne ławki, małe mosty, tunele bądź piłki z wikliny. Dadzą one zapewne dużo rozrywki i porcję atrakcji, a są one potrzebne gryzoniom, które spędzają w samotności długie godziny w zamknięciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here