Na co warto zwrócić uwagę, wybierając strój do badmintona

Badminton jest jedną z najbardziej dynamicznych gier sportowych. Umożliwia ćwiczenie spostrzegawczości oraz pozwala na wzmocnienie mięśni.  Jeśli chcesz, aby gra sprawiła Ci jak najwięcej radości, powinieneś wybrać strój, który będzie wygodny. Na co warto zwrócić uwagę wybierając go? Sprawdź poniżej.

Jakie funkcje powinien spełniać strój do badmintona?

Strój do badmintona zalicza jest do – specjalistycznej. Dlatego powinna być wykonana z syntetycznych materiałów, najlepiej poliestru, ponieważ ma specjalną strukturę włókien. Jej zaletą jest to, że szybko wysycha i ma właściwości oddychające. To sprawia, że podczas aktywności fizycznej pot nie zatrzymuje się na ubraniu, a spływa ze skóry. Materiał jest niezwykle wytrzymały, dlatego nie kurczy się oraz nie rozciąga. Jego zaletą jest również to, że się nie odkształca.

W porównaniu do niego ubrania wykonane z bawełny, nie zapewniają takiego komfortu w trakcie treningu. Dlatego odzież może wywoływać efekt mokrości oraz powodować dyskomfort.

Dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na luźną koszulkę z szerokimi rękawami oraz krótkie i szerokie spodenki. Dla pań doskonale nadają się wygodne legginsy sportowe.

Na jakie buty warto się zdecydować?

Badminton jest grą podczas której znaczenie ma zwinność. Dlatego oprócz wysokiej jakości stroju sportowego ważne są także buty. Powinny być lekkie oraz elastyczne i mieć wytrzymałą podeszwę. Dzięki temu stopa będzie miała zapewnioną stabilizację, natomiast stopy nie będą miały ograniczonego ruchu. Obuwie do badmintona należy dopasować do nawierzchni kortu. Jeśli zamierzasz grać na piasku, wtedy załóż buty, które mają twardą podeszwę. Jeżeli decydujesz się na grę na sztucznej nawierzchni, wtedy zdecyduj się dodatkowo na wkładki żelowe. Dzięki nim zamortyzujesz wstrząsy w trakcie wyskoków i ograniczysz ryzyko powstania kontuzji.

Jakie dodatkowe akcesoria warto mieć?

Ostatnią pozycją na liście odzieży potrzebnej do gry w badmintona są dodatkowe akcesoria:

  • Czapka z daszkiem. Służy do ochrony głowy przed słońcem i sprzyja skupieniu się na grze. Modele, które są najbardziej wygodne, mają siateczkową wstawkę boczną. Dzięki niej wilgoć jest odprowadzona;
  • Frotka na nadgarstek umożliwia otarcie się od potu w trakcie gry;
  • Owijaki na rączki sprawiają, że poprawia się komfort podczas trzymania rakiety w ręce;
  • Naciągi, czyli żyłki od których odbija się piłka w rakiecie;

Co jeszcze może być potrzebne podczas gry w badmintona?

Nie tylko odzież sportowa i dodatkowe akcesoria są niezbędne do grania w badmintona. Do grania w grę potrzebny jest także zestaw rakiet do gry oraz rakieta. Wybierając je, warto dopasować do poziomu zaawansowania gry oraz – kondycji. Dlatego, że w ofertach sklepów internetowych dostępne są akcesoria, które różnią się od siebie rozmiarem, wagą, balansem, rozmiarem i rączką. Warto pamiętać o tym, że im lżejsza jest rączka, tym łatwiejszy jest zamach. Jeśli jesteś początkującym graczem, doskonałe będą dla Ciebie rakiety o wadzie 85 gram.

Gra w badmintona może okazać się satysfakcjonującą pod warunkiem, że wybierz wygodne: odzież sportową oraz dodatkowe akcesoria.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here