żyć w zgodzie z naturą
fot. pixabay.com

Obecnie trend na bycie eko i nature friendly jest bardzo mocno popularny. Co tak właściwie oznacza w XXI wieku, w którym mamy do czynienia z wieloma sztucznymi substancjami, produktami, a nawet powietrzem, które nie jest zdrowe? Czy da się żyć w zgodzie z naturą?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/zycie-w-zgodzie-z-natura-czy-jest-tanie-proste-i-zdrowe/

Natura

Wszystko co naturalne jest zdrowe i ma dobry wpływ na nasze ciało, umysł oraz kondycję. Natura jest pełna skarbów, w postaci różnych ziół, roślin, warzyw oraz owoców. Chcąc żyć w zgodzie z nią powinniśmy zatem kategorycznie odstawić wszelkie gotowe produkty i korzystać wyłącznie z tego, co nam daje matka natura.

Oznaczałoby to pewną formę powrotu do przeszłości, a właściwie do tego, co robili i jak żyli nasi przodkowie. Jednym z trendów dietetycznych jest dieta paleo, która polega na spożywaniu produktów nieprzetworzonych, które były dostępne w epoce paleolitu i neolitu. Jednakże należy mieć na uwadze, że wówczas królował tryb koczowniczy i jadło się to, co się samemu zdobyło lub upolowało. Obecnie polowanie to po prostu wyjazd na zakupy do sklepu.

Frutarianizm

To nurt, w którym zjada się wyłącznie to, co się samemu wyhoduje lub uprawi. Bycie frutarianinem to jednak nie lada wyzwanie w obecnych czasach, gdyż tak naprawdę należałoby mieć małe gospodarstwo rolne, w którym byłyby dostępne zarówno warzywa, jak i owoce, a także nabiał i mięso.

Nie każdy może sobie pozwolić na to by założyć hodowlę kur i zasadzić w ogródku odpowiednie warzywa oraz owoce, a więc pozostaje mu zdecydować się na pewne odstępstwa, które pomogą mu żyć zgodnie z naturą.

W zgodzie z naturą

Możesz postawić na to, by żyć ekologicznie i nie marnować jedzenia. To już i tak będzie bardzo dużo. Obecnie nie jesteś w stanie zrezygnować z takich wygód, jak prąd, internet, ani też praca, która jest źródłem twojego dochodu. A życie w zgodzie z naturą oznaczałoby zrezygnowanie z większości rzeczy i zostanie pustelnikiem.

Przeczytaj też: https://odkrywcy.pl/fast-food-i-jego-negatywne-skutki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here