Zegarek na prezent

Przesądy towarzyszą nam od zarania dziejów. Wiele z nich jest nieracjonalnie argumentowana,  a także przeszkadza nam w codziennym funkcjonowaniu. Popularność zdobył także przesąd, że podarowanie komuś zegarka na prezent to oznaka odliczania do śmierci obdarowanego. Skąd wziął się ten przesąd i dlaczego warto kupić na prezent zegarki Timex Expedition – podpowiadamy w artykule!

Czy można dać zegarek w prezencie?

Przesąd o odliczaniu czasu do śmierci drugiej osoby przywędrował do nas z Chin. To właśnie tam dawanie czasomierza w prezencie było traktowane jako odliczanie czasu do jego śmierci. Niekiedy można natrafić także na interpretację, że chińskie „song zhong” znaczące „podarować zegarek”, oznacza również „uczęszczać na pogrzeb”. Przesąd ten zachował się bardzo dobrze do naszych czasów, jak również zostało do niego dodane kolejne przeświadczenie, że obdarowując zegarkiem ukochaną osobę, mierzymy czas do rozstania. Z takimi przesądami nie warto się jednak zgadzać, ponieważ czasomierze to doskonały pomysł na podarunek. Eleganckie i funkcjonalne pozwolą na zaspokojenie potrzeb obdarowywanej osoby.

Zegarek na prezent – to dobry pomysł!

Pamiętaj, że zegarek nie powinien być tylko dobrze prezentującym się gadżetem, ale przede wszystkim spełniać swoją funkcję. Przy zakupie zwróć zatem uwagę na rodzaj materiału, z jakiego został wykonany czasomierz oraz funkcje, które posiada. Doskonałym pomysłem będzie postawienie na renomowane marki na rynku, takie jak zegarki Timex Expedition, które znane są z produkowania artykułów wysokiej jakości dla każdego miłośnika ekskluzywnych dodatków.

Wygląd ma znaczenie

Nadmierne skupienie na jakości sprzętu jest ważne, ale pamiętaj, że zegarek to również ciekawa ozdoba, dzięki której można z łatwością podkreślić niejedną stylizację. Jeśli decydujesz się na podarowanie go w prezencie, powinieneś znać gust obdarowanej osoby. Zwróć uwagę na to, czy preferuje strój sportowy, czy bardziej elegancki, czy może stawia na smart casual. Dodatkowo ważna będzie również biżuteria, którą nosi dana osoba – dobranie zegarka do tonu i kolorystyki dodatków sprawi, że obdarowana osoba będzie nosiła go częściej i z większą przyjemnością.

Dobierz w dziesiątkę!

Nie bez znaczenia jest również okazja, dla której zamierzasz podarować czasomierz. Inny model będzie odpowiedni z okazji komunii chrześniaka, a inny przy okazji chęci uczczenia wspólnej rocznicy ślubu z małżonką. Dzieciom najczęściej kupuje się bardziej nowoczesne i wielofunkcyjne zegarki. Dorośli często wybierają stonowane i klasyczne fasony. Decydując się na odpowiednie funkcje, upewnij się, czego potrzebuje obdarowana osoba. Może jest to sportowiec, lubiący zastrzyki mocnych wrażeń, który z pewnością ucieszy się z zegarka odpornego na wstrząsy? Może to miłośniczka wodnych podróży, dla której ważne będzie kryterium wodoodporności czasomierza? A może elegant, który chce odpowiednio dobrać dodatek do swojej biznesowej marynarki? Na te i wszystkie inne potrzeby odpowiadają zegarki Timex!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here