Pośród brzóz, świerków i palm - ścienne fototapety z drzewami

Choć widok drzew może wydawać się nam czymś powszednim, to jednak ma w sobie równocześnie coś niesamowicie klimatycznego i nastrojowego, a tym samym – wyjątkowego. Dlatego też wizerunki tych szczególnych roślin doskonale sprawdzają się po przeniesieniu na ścienne dekoracje – takie jak fototapeta. Drzewo jest motywem uniwersalnym. Dekoracje z nim możemy wykorzystać zarówno w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym, jak i w korytarzu. Co więcej, pośród bardzo licznych dostępnych opcji znajdziemy wzory pasujące do mieszkań urządzonych tradycyjnie i nowocześnie – mówi zaproszony przez nas do rozmowy ekspert od aranżacji wnętrz. Poznajcie pozostałe rady, jakich nam udzielił.

Pogodna fototapeta – drzewo w żywych kolorach

Pogodna fototapeta - drzewo w żywych kolorach

Świat przyrody pełen jest przyjemnych dla oka barw. Odnajdziemy je pośród kwiatów, ale także i drzew. Choć las kojarzy się najczęściej z dwoma odcieniami – brązem oraz zielenią, to jednak w rzeczywistości może posiadać znacznie więcej barw. Zaproszony przez nas specjalista wspomina chociażby o fototapetach ze złoto-rudymi drzewami jesiennymi, bajecznie kolorowymi drzewami egzotycznymi, czy kwitnącymi drzewami owocowymi. Zapytaliśmy go więc o to, jakie widzi zastosowania dla takich wzorów. W odpowiedzi zaproponował nam kilka naprawdę interesujących rozwiązań aranżacyjnych.

Osobiście jestem wielkim entuzjastą fototapet z drzewami w mniej typowych kolorystykach. Wzory jesienne, pełne pięknych odcieni brązu, czerwieni i żółci są w stanie wypełnić otoczenie ciepłą, komfortową atmosferą. Fototapety w tym stylu rewelacyjnie prezentują się więc w ciemniejszych, bardziej klasycznych wnętrzach. Wspaniale komponują się między innymi z drewnianymi meblami, ozdobami retro, a także eleganckimi dywanami oraz tkaninami. Dla odmiany fototapety przedstawiające barwne i nietypowe drzewa egzotyczne – na przykład palmy – idealnie dopełnią nastroju pogodnego salonu. W tym przypadku śmiało mogę polecić zasadę: “im bardziej kolorowo, tym lepiej!”. Białe ściany oraz fototapeta z palmą widoczną na tle lazurowego morza i złotego piasku to przepis na salon pełen pozytywnej energii. Entuzjaści kolorowych aranżacji zdecydowanie powinni zwrócić też uwagę na wzory przedstawiające kwitnące drzewa owocowe. Na fototapety tego typu trafiły przede wszystkim różne odmiany wiśni oraz jabłoni. Wzory z drzewami usianymi delikatnymi, drobnymi kwiatami potrafią dodać wybranemu wnętrzu – na przykład sypialni – subtelnego, lekkiego charakteru.

Eleganckie połączenie: fototapeta, drzewa, czarno-biała kolorystyka

Eleganckie połączenie: fototapeta, drzewa, czarno-biała kolorystyka

Nie wszystkie fototapety z drzewami są jednak pełne kolorów. Przeglądając różne wzory trafimy też na dekoracje z całkiem przeciwnego bieguna estetycznego. Na niektórych ściennych ozdobach wykorzystano zdjęcia przedstawiające drzewa pokryte śniegiem lub brzozy o charakterystycznej czarno-białej korze. Czy fototapety w takim stylu są mniej atrakcyjne? Absolutnie nie! O ich licznych zaletach opowiedział nasz ekspert.

 Rozważając czarno-białe fototapety z drzewami powinniśmy przede wszystkim docenić gustowną elegancję, jaką oferują tego rodzaju wzory. Obecność dekoracji utrzymanych w tych kolorach atrakcyjnie podkreśla wizualnie pozostałe barwy. Dlatego też fototapeta z brzozą może przykładowo stanowić doskonałe tło dla mebli, ozdób oraz innych aranżacyjnych dodatków. Taki zabieg szczególnie dobrze sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych. Wzory zimowe należą natomiast do bardzo oryginalnych pod kątem estetycznym dekoracji, co czyni z nich idealny wybór dla osób poszukujących ozdób efektownych i wyrazistych. Wizerunek pokrytego śniegiem, potężnego drzewa każdemu pomieszczeniu nada mocnego charakteru. Osobiście miejsce dla tego typu fototapet widziałbym przede wszystkim w gabinecie oraz w sypialni.

Wykorzystujące ilustracje fototapety: drzewa i lasy na grafikach

Wykorzystujące ilustracje fototapety: drzewa i lasy na grafikach

Pośród fototapet z drzewami uwagę na siebie zwracają nie tylko wzory posługujące się zdjęciami. Równie ciekawych możliwości dostarczają dekoracje wykorzystujące artystyczne grafiki wykonane w różnych technikach. Często cechują je pastelowe kolory, delikatna estetyka oraz bardzo subtelny styl. Poprosiliśmy więc specjalistę o kilka propozycji na wykorzystanie tego typu wzorów.

– Fototapety z drzewami w formie ilustracji jeszcze jakiś czas temu poleciłbym przede wszystkim jako pogodną i przyjemną dla oka dekorację do pokoju dziecięcego. To oczywiście nadal dobry pomysł, ale współczesna moda znalazła jednak znacznie więcej zastosowań dla tego typu wzorów. Przede wszystkim użyć ich możemy w najróżniejszych wariacjach aranżacji nawiąujących do nurtów eko i inspirowanych przyrodą. Dodatkowo fototapety z pastelowymi drzewami – zwłaszcza iglastymi – rewelacyjnie dopełniają wyglądu wnętrz skandynawskich.

Teksty przygotowany we współpracy z Redro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here