Polacy stawiają na luksusowy wypoczynek

0
1734

Czasy, w których Polacy tłumnie wyjeżdżali na wakacyjny urlop pod namiot, bezpowrotnie minęły. Oczywiście, nadal jest to ulubiony rodzaj wczasowania dla licznych rodzin, natomiast w branży turystycznej pojawiło się tak wiele różnych opcji, że mieszkańcy naszego kraju coraz chętniej stawiają jednak na bardziej komfortowe wakacje. Hotel z basenem, nocleg z wyżywieniem, pakiety SPA, kąciki zabaw dla dzieci i animacje – to tylko niektóre z dodatkowych atrakcji, które stały się już standardem.

Wypoczynek o wyższym standardzie – na co zwracamy uwagę?

Jeszcze do niedawna priorytetem była niska cena wakacyjnego noclegu, rzadziej zwracano uwagę na warunki, jakie panowały w bazie wypadowej. Dzisiaj jest zupełnie inaczej. Statystyczny turysta bierze pod uwagę lokalizację i dostępność pobliskich atrakcji, ale nie mniejsze znaczenie ma standard obiektu noclegowego.

Czy wiesz, że coraz więcej Polaków wybiera hotele, zamiast pensjonatów czy prywatnych kwater? Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo przecież polskie społeczeństwo nadal się wzbogaca, stać nas na większy luksus. Weźmy na przykład Hotelmikorzyn. To w tym obiekcie hotelowym serwowane są śniadania, do dyspozycji gości jest sauna, same pokoje urządzone są w wysokim standardzie z wygodnymi łóżkami. Hotel posiada salę bankietową i sale konferencyjne, a jego lokalizacja spełnia warunki pod względem atrakcyjności – hotel wybudowano nad samym brzegiem jeziora.

Jak podaje Polska Izba Turystyki, Polacy kochają luksus, a każdego roku przybywa rezerwacji w hotelach z pięcioma gwiazdkami, zaś spada liczba tych w hotelach o trzech gwiazdkach. Na wakacjach chcemy rzeczywiście wypocząć, bardzo często nocleg ma być o wyższym standardzie, aniżeli ten panuje w naszych mieszkaniach bądź domach.

Rozwój turystyki w Polsce

Trzeba przyznać, że branża turystyczna zaczęła prężnie się rozwijać, odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej. Wpływ na to mają nie tylko dofinansowania. Polacy zaczęli korzystać z zagranicznych wyjazdów, zwiedzamy najbardziej odległe zakątki świata. Poznajemy nie tylko inną kulturę, ale mamy możliwość korzystania z wysokiej klasy hoteli. Polska musi dorównać tym standardom, dlatego te najnowsze obiekty noclegowe nie odbiegają jakością od zagranicznych, w tych najpopularniejszych destynacjach. Nie ma wątpliwości, że Polacy, którzy są już przyzwyczajeni do warunków w dobrych hotelach poza granicami naszego kraju, szukają podobnych w naszym kraju. Za wysoki standard jesteśmy w stanie zapłacić więcej.

Biorąc pod uwagę, że połowa Polaków każdego roku planuje wakacyjny wyjazd, a większość wybiera dzisiaj luksusowe hotele, nie ma wątpliwości, że nasz rodzimy rynek musi uwzględniać te wymagania. Warto jednak zaznaczyć, że z drugiej strony coraz większą popularnością cieszą się wakacje na łonie natury, na przykład w obiektach agroturystycznych. Idealnym rozwiązaniem jest połączenie tych dwóch opcji. Chodzi przecież o to, by Polacy zostali na wakacje w naszym kraju, aniżeli wydawali swoje oszczędności poza granicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here