Pergola aluminiowa

Jesienna słota nie musi wcale oznaczać końca sezonu spotkań z przyjaciółmi na tarasie, wręcz przeciwnie. Blask żarzącego się grilla w mroku wcześnie zapadającego wieczora może wpłynąć pozytywnie na atmosferę przyjęcia. Warto jednak zabezpieczyć się przed niespodziewanym deszczem, w czym skutecznie pomoże pergola aluminiowa. Wystarczy ją zainstalować i świat, a przynajmniej przydomowa przyroda znowu będą cieszyć swoim zapachem i urokiem. Proste? Zatem zastanówmy się wspólnie, jaką pergolę wybrać?

Pergola aluminiowa, czym jest?

Jest to zadaszenie powierzchni tarasowej, stanowiące niejako wzbogacenie konstrukcji domu. Wykonana jest w postaci szkieletu z profili różnej grubości. Brak widocznych elementów łączących uwypukla pozytywne wrażenie estetyczne całości konstrukcji, a także podnosi trwałość. Brak wystających elementów nie naraża ich na uszkodzenie.

Podobny efekt można osiągnąć, przedłużając zadaszenie nad tarasem już w trakcie budowy domu, jednak w takim przypadku skazalibyśmy się na stałe zacienienie przestrzeni wypoczynkowej, bez możliwości skorzystania z dobrodziejstwa promieni słonecznych.

Pergola aluminiowa może stanowić niezależny, odrębny byt architektoniczny. Może być wykorzystywana jako miejsce wypoczynku przy oczku wodnym, basenie lub w zaciszu ogrodu. Jednak w większości przypadków punktem wyjścia do jej montażu jest zakotwiczenie pergoli na fasadzie budynku. Przy braku takiej możliwości wykorzystuje się w trakcie prac instalacyjnych specjalne, dodatkowe podpory.

Pergola aluminiowa, jaką wybrać?

Tym, co stanowi o użyteczności pergoli, jest funkcjonalny dach pozwalający na zmianę jego konfiguracji w zależności od aury panującej na zewnątrz. Wykonany on jest z obrotowych lameli zapewniających nie tylko cień, lecz także ochronę przed deszczem.

Podczas słonecznych dni ruchome lamele aluminiowe dają się swobodnie obrócić, tworząc szereg przypominający deski ułożone na sztorc. Wolna przestrzeń pomiędzy nimi umożliwia swobodny przepływ powietrza, szalenia istotny w okresie upałów.

Dla odmiany, w dni deszczowe lamele odwraca się na płasko, tworząc w ten sposób mocne i szczelne zadaszenie. Zbierająca się woda zostaje odprowadzona za pośrednictwem otworów odpływowych znajdujących się w słupach nośnych.

Zadaszenie z regulowanym dachem daje dobre doświetlenie pomieszczeń bezpośrednio z nimi sąsiadujących, a gdy wymaga tego aura, pergola aluminiowa stanowi ważny element ochrony przeciwsłonecznej, chroniąc wnętrze domu przed nadmiernym wzrostem temperatury.

Zarówno w dni upalne, jak i słotne istnieje możliwość rozszerzenia funkcji ochronnych pergoli przez montaż dodatkowych, bocznych rolet screenowych. Pozwalają one na swobodną obserwację otoczenia, nie będąc jednocześnie widocznym z zewnątrz.

Pergole aluminiowe, rodzaje:

  • Pergola bioklimatyczna Artosi;
  • Pergola bioklimatyczna

Pergola bioklimatyczna Artosi cechuje się sporymi rozmiarami, sięgającymi 4,5 metra szerokości oraz 7 metrami długości.

Pergola bioklimatyczna -produkt magazynowy ma lamele o długości 3600 mm montowane prostopadle do fasady budynku. W obu przypadkach lamele obracają się w skali od 0 do 130 stopni, blokując dostęp silnego promieniowania słońca. Przerwy pomiędzy lamelami pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza pod nimi.

Zasilanie elektryczne znajduje się w na wewnętrznych bokach wsporników. Może się ono okazać niezbędne do podłączenia oświetlenia lub sprzętu audio.

Pergole aluminiowe wyróżnia duża dowolność konfiguracji, rozbudowy i dopasowania do potrzeb użytkowników, oraz różnych stylów architektonicznych. Jednak to, co najważniejsze, pozwalają poczuć maksimum komfortu przy minimum wysiłku, a to już argument nie do przebicia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here