Lekarz online – najważniejsze korzyści

0
854

Jak często spotkała cię sytuacja, w której próbujesz umówić się do lekarza, jednak okazuje się to niemożliwe ze względu na zbyt dużą liczbę chętnych w danym dniu? A może nie masz pewności, czy przy towarzyszących ci dolegliwościach wyjście do przychodni jest dobrym pomysłem? W obu tych sytuacjach – i wielu innych – sprawdzi się lekarz online. To wygodna opcja, dzięki której konsultacja lekarska jest dostępna bez konieczności opuszczania domu. W ten sposób uzyskasz wszystkie niezbędne zalecenia, e-receptę czy zwolnienie lekarskie. Wyjaśniamy, jak dokładnie działa konsultacja online i co powinieneś na jej temat wiedzieć.

1. Lekarz online – jak to działa?

2. Jakiej pomocy można udzielić przez konsultacje online?

3. Możliwości konsultacji online

Lekarz online czy lekarz przez telefon to opcja, która dużą popularnością cieszyła się zwłaszcza w szczytowym momencie pandemii. Liczne zalety tego rozwiązania przekonały jednak nawet tych sceptycznych pacjentów, że warto na co dzień korzystać z możliwości, jakie daje lekarz POZ czy specjalista dostępny przez internet lub teleporadę.

Lekarz online – jak to działa?

Jak dokładnie działa ta szczególna “wizyta” u lekarza online? Sprawa jest prosta – wystarczy znaleźć przychodnię czy gabinet, który ma konsultację online w swojej ofercie, umówić wizytę, a następnie oczekiwać na kontakt. Jeśli zdecydujesz się na spotkanie z lekarzem online, przeważnie otrzymasz z odpowiednim wyprzedzeniem link, z którego wystarczy skorzystać, by zalogować się do specjalnego panelu czy komunikatora. Czasami lekarz online będzie wymagał wcześniejszego uzupełnienia istotnych danych medycznych poprzez wypełnienie przeznaczonego do tego formularza.

Konsultacja lekarska na odległość może przybrać również formę teleporady. Zasada działania jest identyczna – z tą różnicą, że lekarz po prostu zadzwoni do ciebie w określonym czasie.

Jakiej pomocy można udzielić przez konsultacje online?

Jak wspomnieliśmy już wyżej, możliwości, jakie daje konsultacja online są szerokie. Z jednej strony e-lekarz może być lekarzem rodzinnym, dostępnym jako lekarz online na NFZ, oferującym pomoc podstawową. Może zostać przez niego wypisana recepta online czy zwolnienie online w przypadku niezdolności do pracy.

Z drugiej strony lekarz online za darmo to nierzadko specjalista, do którego w innych okolicznościach trzeba czekać bardzo długo. Jeśli więc potrzebujesz konsultacji, a forma online ma szansę przyspieszyć procedurę, nie wahaj się.

Możliwości konsultacji online

Wiele osób boi się wybierać wizytę online, gdyż nie ma pewności, że taka diagnostyka okaże się wystarczająca. Bez wychodzenia z domu można przeprowadzić sporą część konsultacji, jednak istnieją sytuacje, w których lekarz rodzinny czy specjalista musi jednak pacjenta zobaczyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here