Jakie rodzaje zamiatarek nadają się do zastosowań profesjonalnych?

0
2009

Sprzątanie dużych powierzchni wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu, który pozwala oszczędzać czas, a tym samym pieniądze. Podstawą wyposażenia profesjonalnych firm sprzątających jest niemal zawsze zamiatarka spalinowa samojezdna lub pchana, ewentualnie elektryczna lub ręczna, napędzana siłą ludzkich mięśni, przeznaczona do sprzątania nieco mniejszych powierzchni, używana m.in. w warsztatach, małych sklepach czy niewielkich magazynach.

Sprzątanie dużych obiektów, placów, chodników czy parkingów

Oczyszczanie większych powierzchni wymaga użycia wydajnego sprzętu wyposażonego w niezależny system napędu – silnik elektryczny lub spalinowy. Do sprzątania terenów otwartych najczęściej wykorzystywana jest zamiatarka spalinowa, która jest sprzętem nie tylko niezwykle wydajnym, ale i bardzo wygodnym w codziennej eksploatacji. W sprzedaży znaleźć można zarówno samojezdne wersje zamiatarek spalinowych, wyposażone w fotel dla operatora, najczęściej z czterema kółkami gwarantującymi dużą stabilność i łatwość manewrowania, jak i modele ręczne, wymagające prowadzenia przez operatora. W tym ostatnim przypadku jest to sprzęt nieco mniej wydajny w pracy, ale lepiej sprawdzający się w miejscach o niezbyt równej powierzchni. Co warte podkreślenia, wiele modeli tego typu urządzeń można opcjonalnie wyposażyć w pług i podczas zimy używać do odśnieżania terenu – chodników, parkingów, placów manewrowych itp.

Sprzątanie magazynów, warsztatów i sklepów

Ze względu na zamknięty charakter wielu obiektów, zwłaszcza sklepów, galerii handlowych czy hurtowni, do ich sprzątania zamiast zamiatarek spalinowych, które są głośne i emitują spaliny, wykorzystuje się urządzenia ręczne lub akumulatorowe. Oczywiście w przypadku największych powierzchni, gdzie duże znaczenie ma szybkość pracy i brak konieczności częstego ładowania akumulatorów, wciąż niezastąpionym sprzętem jest zamiatarka spalinowa samojezdna, na przykład zaawansowany technicznie model przemysłowego urządzenia sprzątającego marki Karcher. Taki sprzęt używany jest m.in. do sprzątania dużych obiektów magazynowych i zakładów produkcyjnych, w których głośniejsza praca urządzenia spalinowego i emitowane przez nie spaliny nie stanowi większego problemu.

W zastosowaniach profesjonalnych – przemysłowych, stosuje się różne kategorie urządzeń sprzątających. Ze względu na charakter tego typu pracy, zawsze powinien być to sprzęt wyróżniający się dużą niezawodnością działania, stosunkowo prosty i nieuciążliwy w codziennej obsłudze, a przy tym gwarantujący dużą wydajność sprzątania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here