Czy warto kupić zegarek Rubicon?

0
2408

W branży zegarowej wiele jest firm, które zdążyły zaskarbić sobie miano kultowych, bestsellerowych i jedynych w swoim rodzaju. Jedną z nich jest z pewnością japońska manufaktura Rubicon. Zegarki tej marki już od wielu lat cieszą się szerokim uznaniem w oczach klientów, stawiających na bezkompromisową jakość, perfekcyjne wykonanie i uniwersalność zastosowania.

Dlaczego warto je kupić?

Niektórzy mogą zastanawiać się, dlaczego warto kupić akurat zegarki Rubicon? Przecież w sprzedaży znajduje się wiele rozmaitych i wcale nie gorszych modeli od równie uznanych producentów. Jeśli jednak obiektem poszukiwań są czasomierze ze starannie wyselekcjonowanych materiałów, wyróżniające się niebywałą starannością i precyzją wykonania, to wybór musi być jeden. To oczywiście Rubicon. Zegarki tej firmy idealnie spełniają wszystkie te założenia, dzięki czemu zachwycają niezawodnością i sprawnością działania – w każdych warunkach! Jeśli dołożyć do tego nowoczesne wzornictwo idące w parze z najwyższej jakości mechanizmami to finalnie możemy cieszyć się z posiadania idealnego czasomierza, któremu nie straszne nawet intensywne użytkowanie! W zegarkach tej marki wykorzystuje się bowiem elementy Seiko, Citizen, ISA czy Rona, od których bezpośrednio zależy jakość i precyzja działania.

Wysoka jakość wykonania

Rubicon to zegarek, którego bezkompromisowa jakość zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednego miłośnika czasomierzy. Dlaczego tak się dzieje? Mianowicie z kilku powodów. Po pierwsze, jego tarcza pokryta jest szkiełkiem mineralnym lub szafirowym, dzięki czemu wykazuje nieprawdopodobną wytrzymałość na zarysowania i uszkodzenia. Po drugie, w kopertach stosuje się specjalną metodę IPG/IPB, czyli powłokę wykazującą się odpornością na ścieranie. W dalszej kolejności warto wymienić, że Rubicon zegarek to produkt wodoszczelny (3ATM), dla którego zagrożeniem nie jest pot czy przypadkowe zachlapanie. Poza tym, wszystkie modele tego japońskiego brandu napędzane są mechanizmem kwarcowym Citizen, Seiko, Isa i Ronda, gwarantującym dokładność w odmierzaniu czasu. Jak to możliwe? Z prostego powodu. Wszystkie czasomierze wyposażone są w kryształ, czyli kwarc, którego zadaniem jest wytwarzanie ładunków elektrycznych, do jakich dochodzi na skutek naprężenia mechanicznego. Rezultatem tych działań są drgania, a potem impulsy, które sprawiają, że wskazówki zaczynają poruszać się po tarczy zegarka i prawidłowo odmierzają czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here