Szelki asekuracyjne – niezbędne na pokładzie statku

0
3282

Nie ulega wątpliwości, że na statku najważniejsze jest bezpieczeństwo. Aby je zagwarantować, warto sięgnąć po wszystkie możliwe środki zabezpieczające, które uchronią przed przykrymi wypadkami podczas wypoczynku, jak i pracy. Wśród nich na szczególna uwagę mogą zasługiwać szelki asekuracyjne. Nie zapomnij ich, jeśli wybierasz się na jacht.

Szelki asekuracyjne dla dorosłych

Szelki asekuracyjne do osób dorosłych zostały przeznaczone do ochrony ludzkiego życia na pokładach różnorodnych statków. Mają możliwość przyczepiania linki bezpieczeństwa (life linki), która chroni przed wypadnięciem za burtę. Mogą być stosowane przy różnych wydarzeniach i pracach, w tym podczas wykonywania drobnych napraw na statkach.

Szelki bezpieczeństwa dla dorosłych (Senior) mają możliwość regulacji obwodu od 80 do 120 cm, dzięki czemu pasują na przeciętną większość żeglarzy. Są przeznaczone do użytku dla osób powyżej 50 kg i wykonane z mocnego poliestru. Jeśli jednak z powodu rozmiarów żeglarza nie są wystarczające, w ofercie sklepu Szopeneria znalazły się także szelki Force, o możliwości poszerzenia do nawet 126 cm.

Szelki asekuracyjne dla dzieci

Szczególnym rodzajem szelek są te, które przeznaczone są dla dzieci. Ze względów bezpieczeństwa, dzieci na statkach powinny być pod szczególną kontrolą rodziców, a także wymagane jest zakładanie im dodatkowego wyposażenia ochronnego. Z tego powodu powinny zawsze przebywać w kapokach i szelkach. Dzięki temu, niezależnie od warunków pogodowych, wydarzeń czy zabaw, na które się zdecydują, będą zawsze chronione przed niespodziewanym wypadnięciem za burtę.

W sklepie szopeneria szelki asekuracyjne dla dzieci przeznaczone są dla osób poniżej 50 kg i o obwodzie klatki piersiowej w granicy 40 – 80 cm.

Uprząż do trapezowania

Kolejnym rodzajem specjalistycznej uprzęży jest Trapez Spreader QR 3118 marki Crewsaver, dostępny w rozmiarach dla dzieci i osób dorosłych. Posiada także możliwość regulacji, dzięki czemu jest idealnie dopasowana do sylwetki użytkownika, zapewniając mu pełne bezpieczeństwo oraz wygodę.

Jest to uniwersalna uprząż do trapezowania, posiadająca wzmocnione podkładki lędźwiowe i siedzisko. Została wyposażona w regulowany pasy naramienne i jest dostosowana do bardzo dobrego trzymania. Posiada wypinany hak umieszczony na płycie, a także naramienną kieszeń na nóż.

Linka asekuracyjna

Kolejny niezbędny element wyposażenia to linka asekuracyjna, czyli life linka. Dostępne są różnorodne rodzaje linek, posiadające od jednego do nawet trzech karabińczyków. Zostały tak wykonane, by chroniły przed wypadnięciem za burtę podczas wszelkich prac, niezbędnych na statku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here