Kiedy skorzystać z worka typu big bag?

0
1600

Worki służące do składowania i wywożenia odpadów wielkogabarytowych są wykonane z bardzo odpornego materiału, są lekkie i pozwalają gromadzić odpady o sporym ciężarze. To tańsza alternatywa dla pojemników i kontenerów na gruz. Worek na gruz typu big bag świetnie sprawdzi się również do składowania ziemi ogrodowej, materiałów sypkich w obiektach magazynowych lub na placach budowy.

Zalety i właściwości worków na gruz

Worki na gruz typu big bag są wykonane z wytrzymałej tkaniny polipropylenowej, dzięki temu są produktem trwałym, mogą być wykorzystane wielokrotnie. Tkanina jest odporna na działanie wody oraz wysokiej temperatury. Worki posiadają różną pojemność. Transport gruzu lub materiałów sypkich ułatwiają bardzo solidne uchwyty. Ich rozmieszczenie sprawia, że przechowywanie oraz transport wypełnionego worka jest bezpieczny. Do worków na gruz typu big bag można zastosować specjalny wkład foliowy, ma on na celu zabezpieczenie składowanych produktów przed działaniem wilgoci. Ten rodzaj zabezpieczenia jest często stosowany w przypadku przechowywania produktów rolniczych, np. zbóż. Wkład daje gwarancję braku zawilgocenia surowców. Worki mogą być wyposażone w wygodne wiązanie, co niweluje pylenie, jeśli przechowywane są produkty lekkie i sypkie.

Jak wybrać worek do przechowywania?

Worek na gruz typu big bag używany jest zazwyczaj do wywożenia oraz utylizowania odpadów poremontowych. Doskonale sprawdzi się po skuciu płytek łazienkowych lub zerwaniu starej izolacji. Worki różnią się pojemnością oraz wielkością, dlatego warto wcześniej ocenić ilość odpadów, które powstaną po remoncie. Worki mogą mieć różną podstawę — zazwyczaj wyróżnia się produkt o podstawie w kształcie koła lub kwadratu. Sztywne dno ułatwia rozłożenie worka na placu budowy. Specjalny rodzaj tkaniny, z której zbudowany jest worek, sprawia, że materiał jest wytrzymały na działanie wody oraz promieni słonecznych. Wygodne i specjalnie ulokowane uszy są niezbędne podczas wywozu odpadów. Worek na gruz typu big bag może mieć różne wymiary oraz odmienną wytrzymałość. Niektóre produkty dedykowane są do przechowywania i transportowania produktów lub odpadów o masie do 1 tony, inne worki przeznaczone są do lżejszych materiałów. Nie powinno się przekraczać dopuszczalnej masy, gdyż grozi to uszkodzeniem worka. Polipropylenowe worki używane są powszechnie w rolnictwie oraz w ogrodnictwie. Służą do przechowywania nasion, zbóż, pasz, ale też nawozów oraz ziemi ogrodowej. W przypadku składowania produktów, które wrażliwe są na zawilgocenie — warto zainwestować w specjalne wkłady do worków big bag.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here