Fotoksiążka — zrób bliskiej osobie super prezent

Fotoksiążka to doskonały pomysł na prezent lub sprawienie komuś radości. Obecna na rynku od pewnego czasu stale zyskuje na popularności i staje się bardzo częstym wyborem przy okazji imienin, urodzin czy innych rocznic. Fotoksiążka posiada również wiele innych plusów oraz korzyści takich jak łatwość tworzenia czy ciekawa forma połączona z praktycznością, z których korzysta chętnie wiele osób. W dalszej części tekstu odpowiadamy na pytania — czym jest fotoksiążka, jak się ją wykonuje, jak ją można zamówić, oraz czy i dlaczego jest to dobry pomysł na prezent. Przydatne porady pomogą również wyjść obronną ręką z opresji, gdy nie wiemy co kupić komuś na prezent lub nie mamy czasu osobiście wybierać niespodzianki na wielogodzinnych zakupach.

Czym jest fotoksiążka?

Fotoksiążka to książka złożona ze zdjęć oraz opisów wykonany własnoręcznie. Jest ona tworzona dzięki prywatnym zdjęciom w internecie, a odbierana jest w punkcie naziemnym lub poprzez przesyłkę kurierską. Na rynku funkcjonuje wiele firm specjalizujących się w tego typu usłudze. Najczęściej są to sieciowe księgarnie czy sklepy fotograficzne. Fotoksiążki dostępne są w różnych wersjach. Mogą być to cienkie i dużo wymiarowe albumiki w miękkiej okładce lub nieco grubsze kilkudziesięciostronicowe książki w twardej. Fotoksiążkę możemy stworzyć całkowicie według własnego projektu lub skorzystać z gotowych już szablonów oferowanych przez firmę.

Koszt takiej fotoksiążki zaczyna od kilkunastu złotych za najtańsze opcje. Dzięki temu jest to dobry pomysł na sprawienie komuś przyjemności małym nakładem finansowym. W cenie kilkudziesięciu złotych otrzymamy wiele możliwości i będziemy mogli przygotować interesującą fotoksiążkę. Proces powstawania książki jest bardzo prosty i odbywa się przy pomocy specjalnego kreatora. W jego wnętrzu można dodawać zdjęcia czy opisy i stworzyć profesjonalną książkę, która może posłużyć w wielu celach. Fotoksiążki są bardzo popularne jako prezent gwiazdkowy, urodzinowy, podarunek dla bliskich czy przyjaciół. Obecnie trend ten zyskuje bardzo na popularności i coraz więcej osób decyduje się na wykonanie takiej niespodzianki.

Czy fotoksiążka to dobry pomysł na prezent?

Zdecydowanie tak! Fotoksiążka stworzona własnoręcznie i o osobistym charakterze jest jak najlepszym pomysłem na prezent. Pierwszą korzyścią jest możliwość umieszczenia w niej zdjęć, które samodzielnie wybierzemy. Dzięki temu będziemy mogli wykonać fotoksiążkę np. dla babci ze zdjęciami rodziny czy dla przyjaciela z fotografiami z udanych wakacji. Ten sposób przechowywania fotografii jest bezpieczny, trwały i poręczny, dzięki czemu będziemy mogli pokazywać wielu osobom ciekawe ilustracje.

Fotoksiążki

Kolejnym plusem jest czas i wygoda w tworzeniu takiego prezentu. W obliczu wielogodzinnego poszukiwania odpowiedniego gadżetu w galeriach czy centrach handlowych – godzina przy laptopie z kubkiem ulubionej kawy jest bardzo zachęcająca. Cały proces zajmuje niewiele czasu, a gotowy prezent możemy odebrać np. kurierem czy w konkretnym punkcie naziemnym, jeśli znajduje się niedaleko. Za pochwałę zasługuje również prostota. Z procesem tworzenia poradzi sobie nawet osoba, która nie jest biegła w temacie komputerowym, co czyni fotoksiążkę przyjazną w jej tworzeniu. Takie rodzaj prezentu sprawdzi się również na wszelkie okazje, a obdarować nim będziemy mogli również sporo osób. Oprócz zdjęć prywatnych możemy wykorzystać te np. z darmowych banków zdjęć i wykonać tematyczny album dla pasjonata statków czy podróży. Fotoksiążka łączyć będzie zatem ze sobą elegancką formę i praktyczność, której brakuje wielu akcesoriom wręczanym z różnej okazji.

Jak wykonać i zamówić fotoksiążkę?

Wykonanie i zamówienie fotoksiążki jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy spędzania wielu godzin przed komputerem. Proces tworzenia albumu rozpoczynamy od wyboru firmy. Na rynku działa ich wiele więc przed podjęciem decyzji warto sprawdzić ceny, jakie oferują oraz szablony. Jeśli któryś z nich przypadnie nam do gustu, będziemy mogli rozpocząć tworzenie fotoksiążki. Po założeniu konta na stronie internetowej firmy otrzymamy dostęp do specjalnego — darmowego kreatora. Będzie on w formie przeglądarkowej lub będziemy musieli pobrać go na komputer i zainstalować jak zwykły program. Następnym krokiem jest wybór formy samej fotoksiążki. Do dyspozycji otrzymamy wielkość, ilość stron czy rodzaj papieru, na jakim zostanie ona wykonana. Gdy uzupełnimy te dane, będziemy mogli przejść do głównego punktu, czyli tworzenia samego albumu.

W tym celu musimy wybrać model graficzny, czyli typ czcionki, obramowania, motywy graficzne czy ramki do zdjęć. Po wyborze tych elementów wgrywać będziemy zdjęcia, które wybraliśmy. Warto przygotować je wcześniej, aby podczas tworzenia fotoksiążki skupić się na samym procesie jej tworzenia. Gdy wgramy już odpowiednie zdjęcia, będziemy musieli ustawić ich kolejność, wielkość i położenie oraz będziemy mieli możliwość ich opisania lub wstawiania trafnych komentarzy. Nie jest to opcja obowiązkowa, ale udostępniana przez wiele marek. Po wykonaniu tych wszystkich czynności i stworzeniu całej fotoksiążki zapisujemy projekt i akceptujemy jej ostateczny wygląd. Trafia on w tym momencie do realizacji. Firma drukuje książkę oraz wysyła do salonu lub na nasz adres domowy. Płatność w zależności od opcji czy oferty firmy może odbywać się np. poprzez kartę kredytową, przelew bankowy czy płacenie gotówką przy odbiorze. Czas realizacji jest również różny w zależności od firmy czy okresu. Jeśli chcemy zamówić taką książkę na święta, warto wykonać ją odpowiednio wcześniej.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułCzego pragną kobiety?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here