Dlaczego warto sięgnąć po żeń-szeń

Żeń-szeń (ginseng) jest jednym z popularnych naturalnych środków, które stosowane są od wieków w tradycyjnej medycynie wschodniej. Historia jego wykorzystania liczy sobie około 4000 lat i wciąż nie odszedł w zapomnienie, co jest najlepszym wyznacznikiem tego, jak wielki potencjał ma ta roślina. Przekonaj się, że również tobie może przynieść szereg korzyści.

Czym jest żeń-szeń?

Żeń-szeń jest reliktową byliną z rodziny araliowatych. Dawniej swoim zasięgiem obejmował szerokie obszary Azji, jednak ze względu na jego intensywne zbiory, obecnie znaleźć go można w stanie dzikim w zaledwie kilku miejscach, głównie w Chinach. Jego europejska nazwa to zapożyczenie z języka chińskiego, w którym dosłownie nazywa się go “korzeniem przypominającym człowieka”.

Charakterystyczną cechą rośliny jest jej korzeń w odcieniu białawym, szarawym lub jasnokremowym. Ma charakterystyczny kształt, który kojarzony jest nieco z pokrojem ludzkiego ciała. To on wykazuje działanie zdrowotne i jest wykorzystywany od około czterech tysiącleci w medycynie chińskiej. Jednocześnie coraz więcej preparatów, które go zawierają, znaleźć można w krajach zachodnich. W Polsce w ich dystrybucji specjalizuje się sklep zginie g Poland, który można odwiedzić pod adresem https://ginseng.com.pl/.

Dlaczego korzeń żeń-szenia jest tak ceniony?

Żeń-szeń zawiera w sobie ponad dwieście substancji aktywnych, dzięki którym stanowi jeden z najlepszych adaptogenów dla ludzkiego organizmu. Jednymi z najważniejszych składników, jakie można w nim znaleźć, są ginsenozydy, które wykazują powinowactwo do hemoglobiny. Mają dzięki temu zdolność aktywowania jej do przyłączania większej ilości tlenu. W ten sposób poprawiają dotlenienie organizmu, a co za tym idzie jego wydolność fizyczną, umysłową oraz możliwości rekonwalescencji.

W efekcie żeń-szeń ceniony jest przede wszystkim za swoją wszechstronność i kompleksowe podnoszenie możliwości ludzkiego organizmu. Dodatkowo, zawiera liczne minerały i witaminy, a także pierwiastki śladowe, które pełnią ważne role w ciele człowieka. Przyczynia się zatem do lepszego odżywienia i wzmocnienia organizmu.

Najważniejsze obszary działania żeń-szenia

Jak już zostało wspomniane, żeń-szeń przyczynia się do dotlenienia organizmu i wspomaga pracę hemoglobiny, zwiększając wydolność osoby, która go przyjmuje. Zmniejsza zmęczenie umysłowe i fizyczne, pomagając w utrzymaniu długotrwałej koncentracji i wydajności. Jest szczególnie polecany sportowcom, u których może zwiększyć możliwości fizyczne, a także osobom pracującym umysłowo i uczącym się, u których wspomoże proces myślenia i zapamiętywania.

Żeń-szeń jest doceniany również ze względu na swoje pozytywne działanie na serce i układ krwionośny. Między innymi obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi oraz wzmacnia pracę serca. Jednocześnie zapobiega powstawaniu zakrzepów. Dzięki bogactwu składników odżywczych pobudza także układ odpornościowy do lepszego funkcjonowania, wzmacniając organizm i chroniąc go przed chorobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here