Karma bezzbożowa

Zwierzęta domowe mogą czasem wymagać stosowania specjalnej diety, na przykład bezzbożowej. Producenci żywności dla psów wyszli naprzeciw specjalnym zapotrzebowaniom żywieniowym czworonogów produkując między innymi karmę bezzbożową. Kiedy warto zostosować taki pokarm? Co znajdziemy na rynku? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czym jest karma bezzbożowa?

Bezzbożowe pożywienie przeznaczone dla psów, to żywność specjalnego przeznaczenia dla czworonogów, które z różnych przyczyn nie mogą stosować klasycznej diety. Konieczność stosowania jadłospisu wykluczającego produkty zbożowe może wynikać między innymi z alergii pokarmowej. Przypadki alergii pokarmowych wśród psów nie są wcale rzadkim problemem. Objawiają się one przede wszystkim alergią skórną oraz problemami żołądkowymi. W takich sytuacjach w trosce o zdrowie pupila warto wykluczyć z jadłospisu źle tolerowane produkty. Na szczęście rynek karmy dla zwierząt jest bardzo bogaty i znajdziemy na nim wiele produktów, które sprostają większości potrzeb żywieniowych, ku uciesze każdego zwierzaka i jego właściciela. Dostępne na rynku bezzbożowe produkty to starannie przygotowane i zbilansowane posiłki, które zapewnią naszym czworonogom podaż niezbędnych składników odżywczych, mineralnych oraz witamin. Karma bezzbożowa występuje też w wersji dla szczeniąt oraz psów seniorów.

Z czego możemy wybierać?

W przypadku silnej nietolerancji zbóż, wybór diety bezzbożowej może okazać się jedyną skuteczną metodą walki z dolegliwościami. Jednak dieta wymagająca wykluczenia niektórych grup produktów też może być dla psa bardzo smaczna!  Pośród bezzbożowej karmy dla psów znajdziemy wiele wspaniałych posiłków o bardzo dobrym składzie. Wśród bardzo szerokiej oferty mokrej karmy bezzbożowej możemy wybrać posiłek zarówno dla szczenięta, dorosłego osobnika, jak i psa seniora. Taka karma charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością mięsa, wysoką zawartością białka, warzyw i owoców, które z powodzeniem zastępują zboża. Karma bezzbożowa może być też stosowana u psów, które nie borykają się z nietolerancjami pokarmowymi. Taka dieta, z uwagi na wysoką zawartość białka i brak zbóż jest bowiem zbliżona do pierwotnej diety czworonogów.

Gdzie kupić produkty bezzbożowe dla psów?

Karmy bezzbożowe znajdziemy w sklepach z żywnością i akcesoriami dla zwierząt. Warto szczegółowo zapoznać się z opisem produktów, aby wybrać pokarm spełniający nasze oczekiwania. Karmy pozbawione zboża w większości posiadają specjalne oznakowania na opakowaniach Bardzo duży wybór karmy bezzbożowej oferuje internetowy sklep zoologiczny www.dolina-noteci.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here