Chemia techniczna – do czego służy?

0
948

Szeroko pojęta chemia techniczna mieści w sobie bardzo wiele kategorii produktów. Wśród nich możemy wymienić na przykład kleje techniczne, spraye, odrdzewiacze, oleje maszynowe i wiele, wiele innych. Są to profesjonalne produkty o bardzo dobrych właściwościach. Do czego stosuje się chemię techniczną? Przede wszystkim takich preparatów używamy w przemyśle, dlatego też nazywa się je często zamiennie chemią przemysłową. Produkty z tej kategorii zastosujemy nie tylko w wielkich zakładach produkcyjnych.

Kleje techniczne

Grupą produktów zaliczanych do chemii przemysłowej są kleje techniczne. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do trwałego łączenia ze sobą materiałów. Cechują się dobrą jakością, dużą wytrzymałością i szybkim wiązaniem. Można je podzielić na przykład ze względu na ich sposób użycia. Co można kleić takimi preparatami? Rozmaite powierzchnie, wśród których możemy wymienić między innymi drewno, gumę, metal czy plastik. Kleje możemy również rozróżnić ze względu na ich skład. Tutaj należy wspomnieć o preparatach jedno- i dwuskładnikowych, klejach strukturalnych czy klejach cyjanoakrylowych.

Kleje techniczne

Spraye techniczne

Innymi preparatami z kategorii chemii technicznej są spraye techniczne. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie i tutaj możemy wymienić na przykład odrdzewiacze czy odtłuszczacze, które dzięki formule spraya mają bardzo wygodne zastosowanie. Dodatkowo wzbogacone są aromatami, które przyjemnie pachną. Preparaty odtłuszczające przygotowuje się na przykład na bazie acetonu lub izopropanolu. Wśród sprayów technicznych znajdziemy także oleje wielofunkcyjne, które możemy użyć na przykład do roweru albo na skrzypiące zawiasy.

Spraye techniczne

Produktem, na który warto zwrócić uwagę, jest wykrywacz nieszczelności w sprayu. Ten produkt pozwoli nam sprawdzić, czy w miejscu, w którym aktualnie przebywamy, nie ulatnia się na przykład dwutlenek węgla. Co istotne, produkt ten jest bezzapachowy oraz niepalny! Wśród sprayów technicznych znajdziemy również spraye montażowe, smary suche i mokre czy preparaty antykorozyjne.

Jak widać, chemia techniczna ma zastosowanie nie tylko w wielkich zakładach przemysłowych, ale także w życiu codziennym. Są to specjalistyczne preparaty o szerokim zastosowaniu, a ich użycie, z uwagi na wykorzystywane nowoczesne technologie, jest proste. Jeśli zastanawiacie się, gdzie zrobić zakupy, doskonałym wyborem będzie chemia techniczna ze sklepu pneumat.com.pl. Dlaczego? Ponieważ to nie tylko szeroki asortyment i profesjonalne doradztwo, ale także dostawa w 24 godziny i, co najważniejsze, konkurencyjne ceny.

Zakupy online pneumatyki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here