Buty robocze BHP

Buty robocze to nieodłączny element każdej odzieży roboczej oraz jedno z najczęściej wyszukiwanych fraz w branży BHP. Są one bowiem podstawowym elementem ubioru każdego pracownika. Ten rodzaj obuwia musi nie tylko ochraniać, ale również spełniać wszystkie kryteria związane z wygodą jego użytkowania. Dzięki dużej różnorodności na rynku każdy znajdzie coś dla siebie, a obuwie sprawdzi się podczas wykonywania rozmaitych prac w zróżnicowanych warunkach – chroniąc przed różnymi zagrożeniami.

Przed czym chronią buty robocze BHP?

Buty, jakie znajdują się w ofercie sklepu efektbhp.pl mają chronić pracownika m.in. przed:

  • zbyt niską temperaturą,
  • zbyt wysoką temperaturą połączoną z gorącymi odpryskami metali oraz iskrami,
  • prądem elektrycznym,
  • urazami mechanicznymi oraz chemicznymi,
  • zniekształceniem kończyn.

Buty robocze BHP – jakie wybrać?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jakie buty powinien wybrać klient. Wybór odpowiedniego obuwia jest bowiem uzależniony od wielu czynników – warunków w jakich pracujemy, jak długo będziemy użytkować je w ciągu dnia, a także budżetu. Na rynku znaleźć można szeroką gamę obuwia ochronnego – zaczynając od gumowców, poprzez trzewiki, aż po półbuty. Każdy rodzaj obuwia przeszedł odpowiednie testy oraz posiada wszelkie certyfikaty związane z BHP. Sklep efektbhp.pl oferuje kompleksowe zaopatrzenie każdego pracownika – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Co więcej, wiele modeli jest tzw. unisex i występują w rozmiarach damskich oraz męskich. Znajdują się tu buty robocze skórzane oraz tekstylne – stworzone z myślą o odpowiednim zabezpieczeniu każdego pracownika zarówno podczas lekkiej, jak i ciężkiej pracy.

Zadaniem tego rodzaju obuwia jest ochrona palców podczas uderzania w twarde przedmioty, a także podczas upadku ciężkiego elementu na stopę. Większość butów BHP posiada nosek kompozytowy, który jest o około 20% lżejszy od metalowego – zimą nie chłodzi palców, a latem nie nagrzewa się. Pomimo tego znacznie bardziej chroni stopę niż nosek w zwykłych butach. Buty robocze BHP posiadają także wkładkę antyprzebiciową, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie stopy przed uszkodzeniem, szczególnie podczas nastąpienia na ostry przedmiot, np. pręty, blachę, gwoździe itp. Wiele butów ma także właściwości antyelektrostatyczne. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą naszego sklepu i życzymy udanych zakupów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here