logo
Watykan zaleca słuchać dobrego rocka!
2010-02-24 (14:53)
niewiarygodne.pl

fot
(fot. AFP)


Stolica Apostolska uchodząca za ostoję konserwatyzmu nie przestaje zadziwiać i idzie z duchem czasu. Po tym jak przedstawiciele Watykanu wielokrotnie opowiadali o korzyściach płynących z korzystania z nowinek technologicznych, watykańska gazeta "L'Osservatore Romano" sporządziła listę najlepszych albumów wszech czasów. Jeśli komuś wydaje się, że znalazły się na niej msze i pasje Jana Sebastiana Bacha, to jest w błędzie.
Gazeta "L'Osservatore Romano", która zwykle koncentruje się na opisywaniu działalności papieża oraz ważnych wydarzeń z życia Kościoła, tym razem upubliczniła zestawienie zawierające tytuły albumów, które stanowić mają największe dokonania w dziejach rocka oraz muzyki pop.
Zdaniem dziennikarzy "L'Osservatore Romano", spis zawiera albumy, które byłyby idealnym materiałem do słuchania dla każdego, kto nagle znalazłby się na bezludnej wyspie. - poinformował dziennik "The Daily Telegraph".
Oto jak lista prezentuje się w pełnej okazałości (kolejność wg daty wydania albumu):
1. The Beatles - "Revolver"
2. David Crosby - "If I could Only Remember My Name"
3. Pink Floyd - "The Dark Side of the Moon"
4. Fleetwood Mac - "Rumours"
5. Donald Fagen - "The Nightfly"
6. Michael Jackson - "Thriller"
7. Paul Simon - "Graceland"
8. U2 - "Achtung Baby"
9. Oasis - "(What's the story) Morning Glory"
10. Carlos Santana - "Supernatural"
Ta wiadomość zajęła wysoką pozycję w najnowszym numerze "Przekazu podprogowego", czyli naszego przeglądu najdziwniejszych wydarzeń, które miały miejsce w ostatnich tygodniach. Aby zapoznać się z osobliwymi wiadomościami, które znalazły się na pozostałych miejscach kliknij tu:
Przekaz podprogowy nr 40 - przegląd najdziwniejszych wydarzeń
(rc)
» Amerykanie przerażeni. Tajemniczy atak choroby w jednej ze szkół!
» Pierwszy człowiek z drukowaną żuchwą z tytanu
» Clint Eastwood pomaga badać ewolucję mózgu

więcejwięcej

Najpopularniejsze
apokalipsa | badania naukowe | duchy | dziwactwa | dziwne zwierzęta | kosmici | wojskowe eksperymenty | znaleziska | religia | niezbadane kultury