
Rosyjski okręt ostrzelał osiedle we Władywostoku2009-07-28 (15:39)
wp.pl

(fot. AFP)
Pocisk, wystrzelony z okrętu wojennego podczas parady zorganizowanej z okazji Dnia Marynarki Wojennej, uderzył w jeden z apartamentów we Władywostoku. Niektóre z agencji informacyjnych donoszą, że pocisk uderzył w dziewięciu-piętrowy blok mieszkalny na ulicy Leonowa. Oficjalne rosyjskie źródła milczą na temat ofiar. Nie do końca też jasne są szczegóły zdarzenia, gdyż niektóre z agencji utrzymują, iż pocisk nie uderzył w ścianę budynku, a jedynie w plac przed nim.
Rosyjska marynarka potwierdziła jedynie to, iż pocisk został wystrzelony przez działo przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych, ale z nieznanych powodów obrał zły kurs i uderzył w tereny zabudowane. Przedstawiciele wojska podkreślają jednak, że ten przykry wypadek nie stworzył absolutnie żadnego zagrożenia dla społeczeństwa.
Prowadzone jest także oficjalne śledztwo, mające wyjaśnić szczegóły zajścia.
Przypominamy - to już drugi incydent tego roku. Poprzednio, pod koniec maja, rosyjski okręt wojenny "omyłkowo" ostrzelał wioskę w obwodzie leningradzkim.
» Czy Bóg też była kobietą?» Zaatakował funkcjonariuszy mieczem samurajskim» Pilne ostrzeżenie NASA! Do Ziemi zbliżają się dwie asteroidy Copyright©1995-2010 Wirtualna Polska

