logo
Miniaturowy szpieg w natarciu
2008-12-01 (09:54)
wp.pl

fot
(fot. sxc.hu)


Postępująca miniaturyzacja zrewolucjonizuje wkrótce jeszcze bardziej agencje wywiadowcze. Eksperci zapowiadają, że już niedługo nie będzie konieczności narażania życia ludzi podczas niebezpiecznych misji szpiegowskich. Człowieka godnie mają zastąpić urządzenia wielkości muchy.
Oznaczać to może, że przed władzami, które wejdą w posiadanie tych urządzeń, nie będzie żadnych tajemnic. Owad-szpieg będzie mógł bez problemu dostać się do miejsc, w których np. przestępcy snują swoje plany i przekazać szczegółowe dane do bazy. Ułatwi to znacznie działania przy rozpracowywaniu grup przestępczych. "Jeśli będziemy podejrzewać, że źli faceci znajdują się w jakimś budynku, jak się o tym dowiemy? Jestem pewien, że to rozwiązanie wypełni istniejącą lukę." - snuje plany Greg Parker, który uczestniczy w rozwoju projektu w amerykańskiej bazie w Dayton.
Według specjalistów, "mikroszpiedzy" będą mogli latać, nagrywać filmy i robić zdjęcia. Elektroniczne muchy będą mogły dostać się do każdego miejsca praktycznie niezauważone. Zastosowana technologia ma spowodować, że nie zostaną one wykryte przez specjalistyczną aparaturę. Najciekawsze jest jednak to, że miałyby być zdolne do przeprowadzania ataków w siedzibach wroga. Serwis NBC zaznaczył, że pozwalałoby to na unicestwienie nieprzyjaciela (np. terrorystów), zaraz po wykryciu spisku.
» Ziemi zagrażają niewielkie asteroidy. Mogą zniszczyć całe miasta!
» Szok! Złowił monstrualną "złotą rybkę"
» Ktoś poderżnął gardła 300 kóz. Rolnicy nie mają wątpliwości - to chupacabra!

więcejwięcej

Najpopularniejsze
apokalipsa | badania naukowe | duchy | dziwactwa | dziwne zwierzęta | kosmici | wojskowe eksperymenty | znaleziska | religia | niezbadane kultury

« m.niewiarygodne.pl
« mini.wp.pl | do góry
Copyright©1995-2010 Wirtualna Polska