Artykuł

Zagadka Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana! Co ukrywają tajemnicze piramidy?

niewiarygodne.pl 03.06.2013 11:27
Zagadka Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana! Co ukrywają tajemnicze piramidy?

Pod wodą w okolicach Trójkąta Bermudzkiego mają znajdować się dwie kryształowe piramidy (fot. Dr Meyer Verlag)

  A A A
Trójkąt Bermudzki, obszar Atlantyku położony w pobliżu Bermudów, jest miejscem tajemniczych anomalii od dłuższego czasu. To tutaj, już od XIX wieku, szczególnie często giną statki i samoloty. Zdarza się, że po jakimś czasie zagubiony pojazd odnajduje się, ale bez załogi. Badacze prześcigają się w pomysłach na wyjaśnienie tych zastanawiających zjawisk. Według niektórych teorii przyczyny są zupełnie naturalne i związane z wybuchami metanu, który powoduje zakłócenia w pracy samolotów i statków. Ale istnieje także inna hipoteza, dużo bardziej zadziwiająca. Co najciekawsze, na jej uzasadnienie z każdym rokiem pojawia się coraz więcej dowodów. Pod wodą w okolicach Trójkąta Bermudzkiego mają znajdować się dwie kryształowe piramidy o nadnaturalnych właściwościach.

Odkrycie zawdzięczamy doktorowi naturopatii, który zajmował się leczeniem niekonwencjonalnym w stanie Arizona w USA. Ray Brown, bo o nim właśnie mowa, był także zapalonym poszukiwaczem skarbów i często wybierał się na wyprawy nurkowe w okolice wysp Bahama. Liczył na to, że znajdzie pozostałości zatopionych hiszpańskich galeonów i podobno kilka razy udało mu się coś odnaleźć. Jednak podczas jednej z wypraw odkrył znacznie więcej, niż przewidywał.

W roku 1970 pojechał wraz z czterema kolegami w okolice Języka Oceanu, czyli rowu oceanicznego na Bahamach. W czasie nurkowania oddzielił się od swoich towarzyszy. Gdy próbował ich dogonić, natrafił na znajdującą się pod nim piramidę. Zauważył, że do budowli prowadzi otwór. Z początku się wahał, ale w końcu zdecydował się wejść. Mimo że nie miał latarki, udało mu się wszystko zobaczyć, w środku było bardzo jasno. Ściany były czyste - bez śladu alg czy ukwiałów, mimo że wszystko znajdowało się pod wodą. Z wierzchołka sufitu o kształcie piramidy zwieszał się natomiast pręt, na końcu którego był umieszczony czerwony kamień. Poniżej, na podłodze znajdowała się rzeźbiona kamienna płyta, a na niej dwie ręce z brązu trzymające okrągły kryształ o średnicy 10 centymetrów. Brown usiłować wyjąć czerwony kamień, ale mu się to nie udało, sięgnął więc po kryształową kulę, która z kolei trafiła do jego rąk bez oporu. Mężczyzna zwrócił się do wyjścia i poczuł, że nie wolno mu już nigdy wrócić do piramidy.

O swoim znalezisku opowiedział dopiero w 1975 roku, czym wywołał niemałą sensację. Udzielał wywiadów w różnych programach i pokazywał kryształ. Jego zdobycz miała niezwykłą właściwość - powiększała energię, która przez nią przechodziła. Dlaczego tak późno Brown zdecydował się opowiedzieć o swojej wyprawie? Bał się, że znalezisko zostanie mu skonfiskowane, więc nie mówił o nim nikomu. Niestety, oprócz kryształu, nie miał na potwierdzenie swoich słów żadnych zdjęć - sprzęt zniszczył sztorm, który spotkał ekipę. Co ciekawe, pozostali członkowie wyprawy zmarli i nikt nie mógł zaświadczyć o prawdziwości słów Browna. Ale nie do końca.

Opowieść Browna potwierdzają badania przeprowadzone przez doktora oceanografii Verlaga Meyera przy użyciu sonaru. Mężczyzna wykrył dwie piramidy znajdujące się na głębokości 2 tysięcy metrów. Trzy razy przewyższają one rozmiarami piramidy wybudowane przez starożytnych Egipcjan. Co jeszcze ciekawsze, ściany mają idealnie gładką i czystą, szklaną powierzchnię. Odkrycie Meyera zostało zweryfikowane przez innych naukowców z Francji i USA. Udało im się zauważyć piramidę, której bok podstawy wynosi 300 metrów, a wysokość 200. Dzięki szczegółowym badaniom mężczyźni odkryli, że na szczycie budowli znajdują się dwa duże otwory, przez które z bardzo dużą prędkością przemieszcza się woda. Może to wywoływać fale i tworzyć wiry odpowiedzialne za tajemnicze zaginięcia w okolicach Trójkąta Bermudzkiego. Na powierzchni pojawia się także mgła, która skutecznie maskuje zbliżające się niebezpieczeństwo.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: trójkąt bermudzki | piramidy

oceń
tak 512 76.76%
nie 155 23.24%

Opinie (640)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Góral 2017-09-01 (20:04) 1 miesiąc 18 dni 16 godzin i 44 minuty temu

Naukowcy naukowcami.Tak se siedze przy żrodle,i myślem,woda bijy ze Ziymi,a skąd siy tam biere? Z Trójkąta Bermudzkiego to lejek do środka Ziemi ,spuszczał ktoś wodę z wanny,to wie.Tam przyciąganie ziemskie działa intensywnie,bo to Głęboki lej woda osadza sól,w kryształ solny 2-3 Piramidy solne 2 wciąganie wody ,gotowanie, i wybijanie żródlanej wody Tatry tak powstały pod wynikiem ciśnienia wody i wybuchu metanu Tak pierdyknęło ,żepindrzyło ,Granit i pomiędzy płynie woda .IKoniec siedzenia przy żródle

odpowiedz

0
1
~dixon 2017-05-18 (23:01) 5 miesięcy 1 dzień 13 godzin i 47 minut temu

Teraz zastanówcie się nad faktem, dlaczego Tuska nazywają Słońcem Peru, w kraju gdzie możemy znaleźć jedne z najstarszych budowli świata antycznego. Napływ imigrantów do Unii jest ściśle związany z Sorosem, który finansuje poszczególne działania Unii Europejskiej w tym między innymi (ja pytam, nie twierdzę) pensję Donaldinio? Cywilizacja zachodnia upadnie, a tysiące lat po nas, kiedy stopnieją już lodowce i oceany zaleją stary kontynent, jeden z następców mentalnych owego Browna, przemierzając bezkres oceanów na wschodniej flance Europy przystanie na chwilę nad jedynym, ostałym pomnikiem wielkości Państwa Polskiego (za wyjątkiem niedawno odsłoniętego pomnika LM) - Pałacem Kultury w skutej wodorostami Warszawie i odkryje zapisany starożytnym polskim manuskryptem projekt zmiany konstytucji, który to gdyby ujrzał światło dzienne mógłbym zapobiec zmianom klimatu a i więcej - być kagankiem oświecenia dla całej, postkomunistycznej, zjednoczonej wspólnoty biedy i dotacji. Powyższy tekst ma charakter humorystyczny, wszelka zbieżność imion, nazwisk i zdarzeń jest przypadkowa :)

odpowiedz

0
1
~konik 2017-03-21 (13:44) 6 miesięcy 28 dni 23 godziny i 4 minuty temu

przepraszam za tamto moja siostra zabrała mi kompa.

odpowiedz

0
1
~konik 2017-03-21 (13:43) 6 miesięcy 28 dni 23 godziny i 5 minut temu

vvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv

odpowiedz

0
1
~konik 2017-03-21 (13:43) 6 miesięcy 28 dni 23 godziny i 5 minut temu

zawsze mnie interesował trujkąt ował

odpowiedz

0
1
~konik 2017-03-21 (13:42) 6 miesięcy 28 dni 23 godziny i 6 minut temu

cieszę się że zagadka rozwiązana

odpowiedz

2
3
~zabka 2015-12-24 (12:22) 1 rok 9 miesięcy 26 dni i 26 minut temu

prowadze badania na temat trujkata bermudzkiego.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

10
4
~:) 2013-06-03 (17:18) 4 lata 4 miesiące 16 dni 19 godzin i 30 minut temu

"...już od XIX wieku, szczególnie często giną statki i samoloty.." To w XIX wieku juz cos latało ? Balony chyba...

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
2
~Łętowski 2016-02-27 (14:25) 1 rok 7 miesięcy 22 dni 22 godziny i 23 minuty temu

Jeżeli piramidy znajdują się na głębokości 2000 metrów, to jakim cudem Brown do nich dotarł dysponując tylko aqualungiem.

odpowiedz

3
0
~Terchawk1024 2015-12-10 (19:01) 1 rok 10 miesięcy 9 dni 17 godzin i 47 minut temu

Ja myślę, że Iluminaci i ich ludzie zabrali kule i zdezaktywowali te piramidy (dlatego można teraz przez trójkąt przelecieć) nie przyznając się światu o znaleziskach. Od dawna badają je w tajnych bazach i laboratoriach tak samo jak inne technologie pozaziemskich cywilizacji. Niedawno odkryto 37 piramid podziemnych na Krymie (na terenach byłej Ukrainy), które również skrywają wiele tajemnic kosmitów ( zważywszy, że znaleziono już tam sarkofag ze zwłokami humanoidalnymi nie będącymi człowiekiem). Wszystko utrzymane w tajemnicy bo w mediach o tym nie mówiono.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

regulamin serwisu