Artykuł

Zagadka Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana! Co ukrywają tajemnicze piramidy?

niewiarygodne.pl 03.06.2013 11:27
Zagadka Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana! Co ukrywają tajemnicze piramidy?

Pod wodą w okolicach Trójkąta Bermudzkiego mają znajdować się dwie kryształowe piramidy (fot. Dr Meyer Verlag)

  A A A
Trójkąt Bermudzki, obszar Atlantyku położony w pobliżu Bermudów, jest miejscem tajemniczych anomalii od dłuższego czasu. To tutaj, już od XIX wieku, szczególnie często giną statki i samoloty. Zdarza się, że po jakimś czasie zagubiony pojazd odnajduje się, ale bez załogi. Badacze prześcigają się w pomysłach na wyjaśnienie tych zastanawiających zjawisk. Według niektórych teorii przyczyny są zupełnie naturalne i związane z wybuchami metanu, który powoduje zakłócenia w pracy samolotów i statków. Ale istnieje także inna hipoteza, dużo bardziej zadziwiająca. Co najciekawsze, na jej uzasadnienie z każdym rokiem pojawia się coraz więcej dowodów. Pod wodą w okolicach Trójkąta Bermudzkiego mają znajdować się dwie kryształowe piramidy o nadnaturalnych właściwościach.

Odkrycie zawdzięczamy doktorowi naturopatii, który zajmował się leczeniem niekonwencjonalnym w stanie Arizona w USA. Ray Brown, bo o nim właśnie mowa, był także zapalonym poszukiwaczem skarbów i często wybierał się na wyprawy nurkowe w okolice wysp Bahama. Liczył na to, że znajdzie pozostałości zatopionych hiszpańskich galeonów i podobno kilka razy udało mu się coś odnaleźć. Jednak podczas jednej z wypraw odkrył znacznie więcej, niż przewidywał.

W roku 1970 pojechał wraz z czterema kolegami w okolice Języka Oceanu, czyli rowu oceanicznego na Bahamach. W czasie nurkowania oddzielił się od swoich towarzyszy. Gdy próbował ich dogonić, natrafił na znajdującą się pod nim piramidę. Zauważył, że do budowli prowadzi otwór. Z początku się wahał, ale w końcu zdecydował się wejść. Mimo że nie miał latarki, udało mu się wszystko zobaczyć, w środku było bardzo jasno. Ściany były czyste - bez śladu alg czy ukwiałów, mimo że wszystko znajdowało się pod wodą. Z wierzchołka sufitu o kształcie piramidy zwieszał się natomiast pręt, na końcu którego był umieszczony czerwony kamień. Poniżej, na podłodze znajdowała się rzeźbiona kamienna płyta, a na niej dwie ręce z brązu trzymające okrągły kryształ o średnicy 10 centymetrów. Brown usiłować wyjąć czerwony kamień, ale mu się to nie udało, sięgnął więc po kryształową kulę, która z kolei trafiła do jego rąk bez oporu. Mężczyzna zwrócił się do wyjścia i poczuł, że nie wolno mu już nigdy wrócić do piramidy.

O swoim znalezisku opowiedział dopiero w 1975 roku, czym wywołał niemałą sensację. Udzielał wywiadów w różnych programach i pokazywał kryształ. Jego zdobycz miała niezwykłą właściwość - powiększała energię, która przez nią przechodziła. Dlaczego tak późno Brown zdecydował się opowiedzieć o swojej wyprawie? Bał się, że znalezisko zostanie mu skonfiskowane, więc nie mówił o nim nikomu. Niestety, oprócz kryształu, nie miał na potwierdzenie swoich słów żadnych zdjęć - sprzęt zniszczył sztorm, który spotkał ekipę. Co ciekawe, pozostali członkowie wyprawy zmarli i nikt nie mógł zaświadczyć o prawdziwości słów Browna. Ale nie do końca.

Opowieść Browna potwierdzają badania przeprowadzone przez doktora oceanografii Verlaga Meyera przy użyciu sonaru. Mężczyzna wykrył dwie piramidy znajdujące się na głębokości 2 tysięcy metrów. Trzy razy przewyższają one rozmiarami piramidy wybudowane przez starożytnych Egipcjan. Co jeszcze ciekawsze, ściany mają idealnie gładką i czystą, szklaną powierzchnię. Odkrycie Meyera zostało zweryfikowane przez innych naukowców z Francji i USA. Udało im się zauważyć piramidę, której bok podstawy wynosi 300 metrów, a wysokość 200. Dzięki szczegółowym badaniom mężczyźni odkryli, że na szczycie budowli znajdują się dwa duże otwory, przez które z bardzo dużą prędkością przemieszcza się woda. Może to wywoływać fale i tworzyć wiry odpowiedzialne za tajemnicze zaginięcia w okolicach Trójkąta Bermudzkiego. Na powierzchni pojawia się także mgła, która skutecznie maskuje zbliżające się niebezpieczeństwo.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: trójkąt bermudzki | piramidy

oceń
tak 496 76.31%
nie 154 23.69%

Opinie (625)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~andrew p. 2015-09-04 (02:28) 1 miesiąc 2 dni 23 godziny i 41 minut temu

Przelatywalem nad Trojkatem Bermudzkim juz kilkanascie razy i jak dotad nic dziwnego nie zdarzylo mi sie. Ale wcale nie neguje zjawisk , o ktorych mowa. Wprost przeciwnie - jestem bardzo ciekaw ich natury. Pozdrawiam wszystkich poszukujacych prawdy.

odpowiedz

0
0
~bm 2015-08-30 (22:02) 1 miesiąc 6 dni 4 godziny i 7 minut temu

Niekoniecznie martwa - możesz wylądować w świecie równoległym

odpowiedz

0
0
~kokotka 2015-08-04 (10:08) 2 miesiące 2 dni 16 godzin i 1 minutę temu

Ja nie wiem co tam może się znajdować ale ją bym omijała trójkąt bermudzki szerokim łukiem nawet gdyby przez niego byla najkrótsza droga gdzie bym leciała. Wolę lecieć 5 godzin dłużej niż być potem martwa.

odpowiedz

7
1
~:) 2013-06-03 (17:18) 2 lata 4 miesiące 3 dni 8 godzin i 51 minut temu

"...już od XIX wieku, szczególnie często giną statki i samoloty.." To w XIX wieku juz cos latało ? Balony chyba...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
0
~Bermudynka 2015-06-01 (13:39) 4 miesiące 5 dni 12 godzin i 30 minut temu

Myślę, że trójkąt Bermudzki coś w sobie ma. Jakąś tajemnice , ale żaden człowiek nie może jej odgadnąć i tyle! Dla niektórych mogą to być takie zjawiska jak piramidy, a dla innych ufo czy działania jakiegoś gazu. Może to chodzi o coś innego nie wytłumaczalnego dla nas.

odpowiedz

0
0
~Roxi <3 2015-05-06 (17:49) 5 miesięcy 8 godzin i 20 minut temu

Do: Fascynat. To lepiej
Do: Fascynat. To lepiej uwierz w to UFO. Oglądałam kiedyś " W pogoni za UFO". Był tam materiał o statku kosmicznym, który rozbił się w jakimś kraju (niestety nie pamiętam już w jakim). Znaleźli też ŻYWEGO kosmitę... I co? Teraz wierzysz? o jak nie to sobie obejrzyj. ;)

odpowiedz

0
1
~Roxi ♥ 2015-05-06 (17:44) 5 miesięcy 8 godzin i 25 minut temu

Do: tttttttttttt. No co ty nie powiesz...? -,- Ja już dawno wiedziałam, że są tam złoża metanu (gazu), który wydobywa się ze szczelin dna.

odpowiedz

0
1
~Roxi ♥ 2015-05-06 (17:34) 5 miesięcy 8 godzin i 35 minut temu

Moim zdaniem ludzie, którzy dodają jakieś zdjęcia o Trójkącie Bermudzkim tyle, że "przerobione", psują legendę o tym trójkącie. Wstawiają np. "trójkąty miłosne" a podpisują "Trójkąt Bermudzki". Co o tym sądzicie? Ja myślę, że to trochę nienormalne przekształcać tak cudne zdjęcia i legendy... -,-

odpowiedz

0
4
~regina markowska 2015-03-21 (14:14) 6 miesięcy 15 dni 11 godzin i 55 minut temu

ja byłam w środku trójkąta bermudzkiego i nic !!!.wiem że trójkąt bermudzki jest na morzu bałtyckim

odpowiedz

16
6
~Mędrzec 2013-12-25 (10:32) 1 rok 9 miesięcy 11 dni 15 godzin i 37 minut temu

Rekord świata w nurkowaniu to 52 M to jak on mógł zanurkować na 2 km?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

regulamin serwisu