Artykuł

Zagadka Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana! Co ukrywają tajemnicze piramidy?

niewiarygodne.pl 03.06.2013 11:27
Zagadka Trójkąta Bermudzkiego rozwiązana! Co ukrywają tajemnicze piramidy?

Pod wodą w okolicach Trójkąta Bermudzkiego mają znajdować się dwie kryształowe piramidy (fot. Dr Meyer Verlag)

  A A A
Trójkąt Bermudzki, obszar Atlantyku położony w pobliżu Bermudów, jest miejscem tajemniczych anomalii od dłuższego czasu. To tutaj, już od XIX wieku, szczególnie często giną statki i samoloty. Zdarza się, że po jakimś czasie zagubiony pojazd odnajduje się, ale bez załogi. Badacze prześcigają się w pomysłach na wyjaśnienie tych zastanawiających zjawisk. Według niektórych teorii przyczyny są zupełnie naturalne i związane z wybuchami metanu, który powoduje zakłócenia w pracy samolotów i statków. Ale istnieje także inna hipoteza, dużo bardziej zadziwiająca. Co najciekawsze, na jej uzasadnienie z każdym rokiem pojawia się coraz więcej dowodów. Pod wodą w okolicach Trójkąta Bermudzkiego mają znajdować się dwie kryształowe piramidy o nadnaturalnych właściwościach.

Odkrycie zawdzięczamy doktorowi naturopatii, który zajmował się leczeniem niekonwencjonalnym w stanie Arizona w USA. Ray Brown, bo o nim właśnie mowa, był także zapalonym poszukiwaczem skarbów i często wybierał się na wyprawy nurkowe w okolice wysp Bahama. Liczył na to, że znajdzie pozostałości zatopionych hiszpańskich galeonów i podobno kilka razy udało mu się coś odnaleźć. Jednak podczas jednej z wypraw odkrył znacznie więcej, niż przewidywał.

W roku 1970 pojechał wraz z czterema kolegami w okolice Języka Oceanu, czyli rowu oceanicznego na Bahamach. W czasie nurkowania oddzielił się od swoich towarzyszy. Gdy próbował ich dogonić, natrafił na znajdującą się pod nim piramidę. Zauważył, że do budowli prowadzi otwór. Z początku się wahał, ale w końcu zdecydował się wejść. Mimo że nie miał latarki, udało mu się wszystko zobaczyć, w środku było bardzo jasno. Ściany były czyste - bez śladu alg czy ukwiałów, mimo że wszystko znajdowało się pod wodą. Z wierzchołka sufitu o kształcie piramidy zwieszał się natomiast pręt, na końcu którego był umieszczony czerwony kamień. Poniżej, na podłodze znajdowała się rzeźbiona kamienna płyta, a na niej dwie ręce z brązu trzymające okrągły kryształ o średnicy 10 centymetrów. Brown usiłować wyjąć czerwony kamień, ale mu się to nie udało, sięgnął więc po kryształową kulę, która z kolei trafiła do jego rąk bez oporu. Mężczyzna zwrócił się do wyjścia i poczuł, że nie wolno mu już nigdy wrócić do piramidy.

O swoim znalezisku opowiedział dopiero w 1975 roku, czym wywołał niemałą sensację. Udzielał wywiadów w różnych programach i pokazywał kryształ. Jego zdobycz miała niezwykłą właściwość - powiększała energię, która przez nią przechodziła. Dlaczego tak późno Brown zdecydował się opowiedzieć o swojej wyprawie? Bał się, że znalezisko zostanie mu skonfiskowane, więc nie mówił o nim nikomu. Niestety, oprócz kryształu, nie miał na potwierdzenie swoich słów żadnych zdjęć - sprzęt zniszczył sztorm, który spotkał ekipę. Co ciekawe, pozostali członkowie wyprawy zmarli i nikt nie mógł zaświadczyć o prawdziwości słów Browna. Ale nie do końca.

Opowieść Browna potwierdzają badania przeprowadzone przez doktora oceanografii Verlaga Meyera przy użyciu sonaru. Mężczyzna wykrył dwie piramidy znajdujące się na głębokości 2 tysięcy metrów. Trzy razy przewyższają one rozmiarami piramidy wybudowane przez starożytnych Egipcjan. Co jeszcze ciekawsze, ściany mają idealnie gładką i czystą, szklaną powierzchnię. Odkrycie Meyera zostało zweryfikowane przez innych naukowców z Francji i USA. Udało im się zauważyć piramidę, której bok podstawy wynosi 300 metrów, a wysokość 200. Dzięki szczegółowym badaniom mężczyźni odkryli, że na szczycie budowli znajdują się dwa duże otwory, przez które z bardzo dużą prędkością przemieszcza się woda. Może to wywoływać fale i tworzyć wiry odpowiedzialne za tajemnicze zaginięcia w okolicach Trójkąta Bermudzkiego. Na powierzchni pojawia się także mgła, która skutecznie maskuje zbliżające się niebezpieczeństwo.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: trójkąt bermudzki | piramidy

oceń
tak 493 76.2%
nie 154 23.8%

Opinie (622)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

7
1
~:) 2013-06-03 (17:18) 2 lata 1 miesiąc 26 dni i 35 minut temu

"...już od XIX wieku, szczególnie często giną statki i samoloty.." To w XIX wieku juz cos latało ? Balony chyba...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Bermudynka 2015-06-01 (13:39) 1 miesiąc 28 dni 4 godziny i 14 minut temu

Myślę, że trójkąt Bermudzki coś w sobie ma. Jakąś tajemnice , ale żaden człowiek nie może jej odgadnąć i tyle! Dla niektórych mogą to być takie zjawiska jak piramidy, a dla innych ufo czy działania jakiegoś gazu. Może to chodzi o coś innego nie wytłumaczalnego dla nas.

odpowiedz

0
0
~Roxi <3 2015-05-06 (17:49) 2 miesiące 23 dni i 4 minuty temu

Do: Fascynat. To lepiej
Do: Fascynat. To lepiej uwierz w to UFO. Oglądałam kiedyś " W pogoni za UFO". Był tam materiał o statku kosmicznym, który rozbił się w jakimś kraju (niestety nie pamiętam już w jakim). Znaleźli też ŻYWEGO kosmitę... I co? Teraz wierzysz? o jak nie to sobie obejrzyj. ;)

odpowiedz

0
0
~Roxi ♥ 2015-05-06 (17:44) 2 miesiące 23 dni i 9 minut temu

Do: tttttttttttt. No co ty nie powiesz...? -,- Ja już dawno wiedziałam, że są tam złoża metanu (gazu), który wydobywa się ze szczelin dna.

odpowiedz

0
0
~Roxi ♥ 2015-05-06 (17:34) 2 miesiące 23 dni i 19 minut temu

Moim zdaniem ludzie, którzy dodają jakieś zdjęcia o Trójkącie Bermudzkim tyle, że "przerobione", psują legendę o tym trójkącie. Wstawiają np. "trójkąty miłosne" a podpisują "Trójkąt Bermudzki". Co o tym sądzicie? Ja myślę, że to trochę nienormalne przekształcać tak cudne zdjęcia i legendy... -,-

odpowiedz

0
3
~regina markowska 2015-03-21 (14:14) 4 miesiące 8 dni 3 godziny i 39 minut temu

ja byłam w środku trójkąta bermudzkiego i nic !!!.wiem że trójkąt bermudzki jest na morzu bałtyckim

odpowiedz

16
6
~Mędrzec 2013-12-25 (10:32) 1 rok 7 miesięcy 4 dni 7 godzin i 21 minut temu

Rekord świata w nurkowaniu to 52 M to jak on mógł zanurkować na 2 km?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

14
1
~aers 2014-04-30 (15:33) 1 rok 2 miesiące 29 dni 2 godziny i 20 minut temu

I do dzisiaj przez 25 lat nikt nie zbadał tych piramid ? Nie spuścili pod wode żadnego robota ?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
3
~tttttttttttt 2014-10-03 (08:00) 9 miesięcy 26 dni 9 godzin i 53 minuty temu

Komentarze nie sa bez sensowne ale moja wypowiedz za to jest sensowna niemieccy naukowcy wyjawili ze toną statki itd dlatego ze na dole sa duze zloza gazu ktore wydobywajac sie na powierzchnie bąblą gazową pochlaniaja statek dlatego tonie ale ciekawi mnie jak to dziala na samolot skoro nie ma doczynienia z powierzchnia wody.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~:) 2014-11-25 (10:42) 8 miesięcy 4 dni 7 godzin i 11 minut temu

Dezinformacja

odpowiedz

regulamin serwisu