Artykuł

UFO na dnie Bałtyku! Rosja i USA chcą zatuszować sprawę?

niewiarygodne.pl 13.06.2012 16:00
UFO na dnie Bałtyku! Rosja i USA chcą zatuszować sprawę?

Na trop podmorskich kręgów w lipcu ubiegłego roku trafili szwedzcy naukowcy. (fot. AFP)

  A A A
Jeśli to nie UFO, to co? - zastanawia się wiele osób, które śledzą doniesienia na temat tajemniczego znaleziska, na które przed rokiem natrafiono na dnie Bałtyku. Niedawno w miejsce, w którym znajduje się zagadkowy wrak, wyruszyła szwedzka ekspedycja, która za cel postawiła sobie wnikliwe zbadanie obiektu. Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że w tych samych okolicach, gdzie spoczywa niezidentyfikowany wehikuł, odbyły się ostatnio manewry, w których uczestniczyli przedstawiciele armii rosyjskiej i amerykańskiej. Czy na naszych oczach zaczęło się właśnie tuszowanie sprawy?Na trop podmorskich kręgów w lipcu ubiegłego roku trafili szwedzcy naukowcy pod kierunkiem Petera Lindberga. Przeczesując odmęty Bałtyku, w poszukiwaniu wraków po I i II wojnie światowej, natrafili na coś, co zbiło ich z pantałyku. Pierwsze relacje członków grupy poszukiwawczej "Ocean Explorers", która dokonała odkrycia, wskazywały, że mamy do czynienia z czymś z nie z tej ziemi. W wywiadach podkreślali oni, że tajemnicza struktura przypominała coś w rodzaju pozostałości po katastrofie latającego spodka.

Formację odnaleziono na głębokości 91 metrów w obszarze granicznym Szwecji i Finlandii. Z opisu badaczy wynikało, że miała ona ok. 60 metrów średnicy i kształt kręgu.

"W tej pracy napotykasz na wiele dziwnych rzeczy, ale czegoś takiego nie widziałem nigdy przedtem w mojej osiemnastoletniej karierze zawodowca" - powiedział wówczas Peter Lindberg.

Im więcej czasu mija, tym częściej pojawiają się jednak spekulacje na temat pochodzenia wehikułu oraz skali samego odkrycia. Ostatnio pojawiły się głosy, że znalezisko może mieć związek z incydentem bardziej donośnym niż słynne Roswell. Atmosferę wokół obiektu znajdującego się na dnie naszego morza podgrzewa fakt, że niedawno w rejonie miejsca, w którym spoczywa, odbyły się manewry, w których udział wzięli Amerykanie i Rosjanie. Czy obecność sił dwóch rywalizujących ze sobą na co dzień państw rzeczywiście była spowodowana wolą przeprowadzenia wspólnych ćwiczeń? Wiele osób w to powątpiewa.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: ufo | nol | bałtyk

oceń
tak 218 88.98%
nie 27 11.02%

Opinie (216)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2
0
~inspektor oko 2013-02-16 (01:52) 4 lata 8 miesięcy 2 dni 12 godzin i 56 minut temu

Pamiętam jak w 90-tych latach w którymś z numerów Faktora X szeroko rozpisywano się na temat kolejnych tajnych projektów Hitlera. Betonowe spodki latające opisane jako Haunebu II albo jakoś tak?? Może to jakiś trop?W każdym micie coś jest. Albo ta historia z amerykańską ekspedycją wojskową Byrda na Antarktydę zaraz po zakończeniu w 1947r. Ktoś przecież spuścił im tam takiego łupnia wiali z podkulonymi ogonami. Myślę , że Wujek Sam i jego czerwony brat mają jeszcze dużo tajemnic o których nie pozwolą gawiedzi za szybko się dowiedzieć. Macie pojęcie co by się stało gdy by udowodniono , że grawitacyjny napęd działa? To by był koniec świata jaki znamy. Tak sobie myślę ,że panowie z X-team dla własnego bezpieczeństwa niczego ciekawego już do sprawy nie wniosą .He,he.

odpowiedz

0
0
~Że co prosze 2013-02-07 (22:12) 4 lata 8 miesięcy 10 dni 16 godzin i 36 minut temu

łał! I co to było???

odpowiedz

3
1
~powiązania 2012-06-27 (14:23) 5 lat 3 miesiące 21 dni i 25 minut temu

W porozumieniu z Watykanem sprawę spodka w Bałtyku zatuszuje sie gazetowymi informacjami dla plebsu że był to balon meteorologicznny i kasa Watykanu zostanie uratowana.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
5
~anonim 2012-06-18 (19:43) 5 lat 3 miesiące 29 dni 19 godzin i 5 minut temu

Na Bałtyku dzieją się ,,dziwne'' rzeczy. Rok temu w wakacje na plaży w Międzywodziu była dyskoteka. Wyszyłem żeby zobaczyć morze nocą. W oddali było widać parę jednostek pewnie kutrów. Moją uwagę przykuła kula ognia wpadająca do Bałtyku. Może był to meteoryt ale nic takiego w telewizji nie mówili więc nie wiem. Aha ta kula później znikła za horyzontem i wpadła do wody najprawdopodobniej. DO DZIŚ NIE WIEM CO TO BYŁO

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
6
~sanchez 2012-06-15 (13:16) 5 lat 4 miesiące 3 dni 1 godzinę i 32 minuty temu

Wieze w ufo zawsze wiezylem naleze do grupy ludzi szukajacych zjawisk paranormanlych itp. Jak jest chetny by do nas dolaczyc to podawajcie swoje email Przy szukaniu ufo Czesto mozna znalezc inne wartosciowe przedmioty Ja mialem akurat tego farta kilka razy ostatnio np.stara monete z przed 1 wojny swiatowej za ktura dostalem od maniaka kolekcjonera 3.500zl cierpliwosc poplaca alr najwazniejszym moim celem jest by znalezc cos zwiazane z UFO

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

18
7
~vlketao1@hotmail.com 2012-06-15 (20:16) 5 lat 4 miesiące 2 dni 18 godzin i 32 minuty temu

Komentarze cwaniaczków zawsze kończą się na jednym artykule, to przykre. Współczuje wam, bo aby zrozumieć co dzieje się na tej planecie trzeba ogarnąć trochę tematów. Od siebie powiem tylko tylko tyle. Życie to nie przypadkowa rzecz, każdy z nas przychodzi tutaj w określonym celu. Głupio jest już spekulować na temat UFO bo to nonsens. Jest tysiące różnego formatu dowodów, to fenomen na wielką skalę ale większośći nie chce się zagłębić w te tematy. To temat wyszydzany, którego chowa się pod szufladę. Niektórzy nie mogą pojąć tego wszystkiego. Jesteście tarcy wierni temu wszystkiemu co znajduje się w podręcznikach szkolnych, religii i książkach od Astronomii. Naukowcy i przedstawiciele rządów, państw nie powiedzą wam: Hej, przepraszamy ale oszukiwaliśmy was przez około 100 lat, jesteśmy w kontakcie z istotami pozaziemskimi pochodzącymi z różnych galaktyk, dostaliśmy od nich technologie, wiedzę, podpisaliśmy różne traktaty, pozwoliliśmy im budować podziemne bazy na całej planecie, pozwoliliśmy im eksperymentować na ludziach. Nie powiedzą także, że wszechswiat jest wypełniony inteligentnym życiem. Nie powiedzą wam, że w najbliższych 8 galaktykach żyje 160 miliardów humanoidalnych istot. Nie powiedzą wam, że zostaliście zrobieni w konia. Nie powiedzą wam, że wszelkie próby kolonizowania kosmosu, przeszukiwania planet w poszukiwaniu wody tudzież mikroorganizmów na marsie są zwykłą ściemą. Nasza planeta jest absolutnie kontrolowana przez istoty pozaziemskie. Tych, którzy byli tutaj w czasach starożytnych możecie zobaczyć na hieroglifach w Egipcie lub wszelkiego rodzaju monumentach, posągach sumeryjsko-babilońskich, które przedstawiają postacie z głowami gadów, ptaków, lwów. Nasza malutka planeta Znajduje się na obrzerzach galaktyki, jesteśmy hołotą, dlatego, mamy tutaj tyle problemów. Zaawansowane cywilizacje osiedliły się w samym centrum.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

7
1
~armin1234 2012-06-22 (18:10) 5 lat 3 miesiące 25 dni 20 godzin i 38 minut temu

to nie ufo to najman

odpowiedz

1
1
~Darek 2012-06-21 (08:20) 5 lat 3 miesiące 27 dni 6 godzin i 28 minut temu

To są zatopione STARGATE

odpowiedz

0
1
~ufolog 2012-06-20 (19:47) 5 lat 3 miesiące 27 dni 19 godzin i 1 minutę temu

Wpiszcie sobie na YT "Tajemniczy plan szaraków", bardzo ciekawy materiał...

odpowiedz

3
0
~faficze 2012-06-19 (14:55) 5 lat 3 miesiące 28 dni 23 godziny i 53 minuty temu

autorowi artykułu chodzi zapewne o coroczne międzynarodowe ćwiczenia Baltops, w których oprócz marynarki wojennej USA i Rosji uczestniczą też inne kraje. Manewry nie przeprowadzane są w rejonie odkrycia obiektu. Na stronie www.oceanexplorer.se można na bieżąco śledzić poczynania nurków Ocean X Team. Nie ma tam wzmianki o tym jakoby jakiekolwiek manewry wojskowe zakłócały penetrację dna Bałtyku.

odpowiedz

regulamin serwisu