Artykuł

Byłam pacjentką doktora Mengele

niewiarygodne.pl 12.03.2013 10:24
Byłam pacjentką doktora Mengele

Uznawany był za jednego z największych szaleńców mrocznych czasów wojny. (fot. Jupiterimages)

  A A A
Na świecie wciąż żyje wiele osób pokrzywdzonych przez doktora Josefa Mengele. Ludzie, którzy padli ofiarami eksperymentów Anioła Śmierci, jak nazywano słynnego zbrodniarza, do dziś w wielu przypadkach nie otrząsnęli się z traumy, która owładnęła nimi w wyniku piekła obozowych doświadczeń. W wielu wypadkach nigdy nie zamierzali jednak milczeć. Niektórzy z nich wciąż podróżują po świecie, opowiadając, co tak naprawdę działo się nazistowskich laboratoriach. Wierzą, że dzięki ich świadectwu uda się może uniknąć kolejnego takiego dramatu w przyszłości.Uznawany był za jednego z największych szaleńców mrocznych czasów wojny, a jego nazwisko kojarzy się z jednym z najbardziej upiornych epizodów okresu Holokaustu. Doktor Josef Mengele był lekarzem i antropologiem. Od 1937 r. należał do NSDAP. Szybko pokazał, że hasła, które można usłyszeć w składanej przez lekarzy przysiędze Hipokratesa, są mu obce. Zamiast tego głosił, że powinno się dążyć do unicestwiania życia, które pozbawione jest wartości. To właśnie on często decydował o losach ludzi, którzy trafili do Auschwitz. Szacuje się, że na swoim sumieniu może mieć nawet 400 tysięcy istnień ludzkich. Dziś jest stawiany obok Hitlera jako jedna z najbardziej demonicznych postaci okresu wojny.

Obiektem największego zainteresowania tego diabła w ludzkiej skórze były bliźniaki. I to właśnie one często padały ofiarami jego przerażających eksperymentów, które realizowane były w niemieckich obozach. Mengele w swoim okrucieństwie dopuszczał się rzeczy, które nawet w dzisiejszym, znieczulonym przez wszechobecną przemoc świecie budzą przerażenie. W czasie zabiegów zdarzało się, że odcinał jednemu z bliźniąt kończyny - nie stosując żadnych środków anestezjologicznych - a potem bacznie przyglądał się reakcji rodzeństwa. Chlebem powszednim były też transfuzje krwi dokonywane przez niego pomiędzy bliźniętami. Wielu z nich nie udało się przetrwać.

Bardzo często po zakończeniu eksperymentów pseudomedycznych na bliźniętach zdarzało mu się je zabijać. Potem pieczołowicie porównywał ich organy wewnętrzne. Na porządku dziennym były zabiegi, podczas których Mengele wykonywał bliźniętom oraz karłom punkcje lędźwiowe czy infekował rany. Wiele osób umyślnie zostało zarażonych tyfusem. Niemiecki naukowiec interesował się już nawet dwuletnimi dziećmi - na nich także przeprowadzał swoje eksperymentalne operacje i traktował je jak szczury doświadczalne.

Do dziś pojawiło się wiele relacji opisujących, jak wyglądało życie bliźniąt w obozowej rzeczywistości. Jedną z osób, która dziś jeździ po świecie, starając się ukazać prawdę na temat eksperymentów doktora Mengele, jest Eva Kor, która jeszcze jako dziecko, wraz ze swoją siostrą bliźniaczką, trafiła do obozu Auschwitz. Zaledwie dziesięcioletnimi dziewczynkami szybko zainteresował się Anioł Śmierci.


Eva Kor (fot. AFP)

Eva (nazwisko panieńskie: Mozes), której obozowy koszmar zaczął się w 1944 r., dała do zrozumienia, że wiek osób, które zderzały się nagle z miejscem takim jak obóz koncentracyjny Auschwitz, nie miał żadnego znaczenia. Niezależnie od tego, czy było się dzieckiem czy dorosłym, konfrontacja z obrazem świata obozowego była zawsze wielkim szokiem.

"Nic nie może człowieka przygotować do życia w miejscu takim jak Auschwitz" - powiedziała w czasie niedawnej konferencji. "Wciąż byłam zdeterminowana, by przeżyć przynajmniej jeszcze jeden dzień i przetrwać przynajmniej jeszcze jeden eksperyment".

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: tajemnice historii | naziści | niemcy | hitler | eksperymenty | medycyna | mengele

oceń
tak 175 91.15%
nie 17 8.85%

Opinie (292)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

21
9
~Kasia 2013-03-25 (20:07) 2 lata 3 dni 4 godziny i 37 minut temu

mam 13 lat i bardzo interesuje sie takimi rzeczami ale to co przeczytałam było okropne... ale w sumie moja ciekawość nie zna granić i badzo bym sie chciałam spotkać z tą kobiętą i przeprowadzić z nią rozmowę na temat eksperymentów ..

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
0
~monika 2014-10-24 (13:04) 5 miesięcy 4 dni 11 godzin i 40 minut temu

boże gdzie tu sprawiedliwość.....ze tez nikt się nie znalazł żeby zakonczyc jego żywot tylko dozyl tak pięknego wieku😐

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

56
20
~szakal 2013-03-12 (22:11) 2 lata 16 dni 2 godziny i 33 minuty temu

każdy kiedys odpowie za swoje czyny nawet ten mengele wszystko jednak w swoim czasie zostanie przez Boga uczynione...

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

24
3
~czy wiecie że..? 2013-04-17 (17:03) 1 rok 11 miesięcy 11 dni 7 godzin i 41 minut temu

nieźle. A wiecie, że film "Ludzka stonoga" jest oparty na eksperymentach tego wasnie doktorka? :)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

7
12
~bibol 2014-03-27 (12:09) 1 rok 1 dzień 12 godzin i 35 minut temu

Naszych lekarzy powinni wziąć na takie "specjalistyczne" badania doktora Mengele

odpowiedz

22
0
~Anx 2013-04-11 (16:12) 1 rok 11 miesięcy 17 dni 8 godzin i 32 minuty temu

Japoński eksperymentatorzy tez nie ponieśli kary. A wyczyniali chyba jeszcze gorsze rzeczy w Azji. A potem ciepłe posadki na uniwersytecie

odpowiedz

1
0
~Andrzej 2013-10-20 (05:13) 1 rok 5 miesięcy 8 dni 19 godzin i 31 minut temu

Przeglądam duzo materiałow na temat zbrodniarza mengele i nikt nie wspomina o jego pochodzeniu. Jakie miał pochodzenie ten zbrodniarz mengele? czy ktoś z czytelników może mi wskazać, gdzie mogę odszukać jego zyciorys i pochodzenie?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
3
~JAREK 2013-03-28 (14:26) 2 lata 10 godzin i 18 minut temu

JAKBY MENGELE SPOTKAŁ ROSTOWSKIEGO TO JUŻ BY GO NIE WYPUŚCIŁ ŻYWEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
0
~Bialy 2013-06-02 (08:37) 1 rok 9 miesięcy 26 dni 16 godzin i 7 minut temu

Wszystko fajnie ale bardzo mało informacji w tym aktykule tam działo się dużo więcej niż jest opisane.

odpowiedz

138
27
~maja 2013-03-12 (20:37) 2 lata 16 dni 4 godziny i 7 minut temu

pracuje w niemczech od wielu lat, piszecie ze do dzisiaj zyja tu nieludzkie stworzenia, z mojego doswiadczenie to jest prawda. niemcy tylko sie kryja za falszywym usmieszkiem ze toleruja obcokrajowcow,prawda jest taka ze to pozostanie we krwi ta nienawisc.sprzatam u niemcow i slyszsze jak dodobrze ze heidi rozstala sie z murzynska lysina, ze wstyd narodowi przynosi,po co oni tu w ogole sa.a wojna? to nikt sie nie przyzna ze ja przegrali,tylko takie "male uspinie bylo" i uwierzcie ze gdyby w pl w miare dobrze placili to juz dawno by mnie tu nie bylo.

odpowiedz

pokaż 13 ukrytych odpowiedzi

regulamin serwisu