Artykuł

Tajemnica Góry Ararat - miejsce spoczynku biblijnej Arki Noego?

niewiarygodne.pl 07.02.2011 15:54
Tajemnica Góry Ararat - miejsce spoczynku biblijnej Arki Noego?

Gdzie leży prawda? (fot. AFP)

  A A A
W ubiegłym roku, świat kilkukrotnie obiegały sprzeczne informacje na temat sławnej Arki Noego - gigantycznego statku, który zgodnie ze słowami zawartymi w Biblii miał ocalić sprawiedliwego Noego, jego rodzinę oraz przedstawicieli różnych gatunków zwierząt przed zagładą. Gruchnęła wówczas wiadomość, że jego drewniane pozostałości odnaleziono na Górze Ararat. Potem wiadomość tę zdementowano. Gdzie zatem leży prawda?Przypomnijmy, w kwietniu 2010 r. pojawiła się informacja, jakoby chińscy naukowcy wespół ze swoimi kolegami z Turcji natrafili na ślady szczątków Arki Noego. Badacze zapewniali wówczas, że na 99,9 procent był to opisany w Biblii statek. Wykonane przez nich ekspertyzy miały rzekomo wykazać, że szczątki wraku pochodzą sprzed 4800 lat. Po kilku dniach, pewien amerykański naukowiec poinformował opinię publiczną, że chińscy i tureccy naukowcy dopuścili się oszustwa.

Do dnia dzisiejszego nie udało się ustalić, co jest prawdą. Ale publikacje turecko-chińskiej grupy eksperckiej wzbudziły zainteresowanie kolejnych grup pasjonatów, którzy systematycznie zaczęli wspinać się na Ararat w celu poszukiwania pozostałości wraku. Teraz okazuje się, że informacje o Arce elektryzują także celebrytów. Gwiazda słynnego niegdyś serialu pt.: "Słoneczny patrol" - Donna D'Errico zapowiedziała, że chce na własnej skórze przekonać się, czy "coś" tam jest. Dlatego wkrótce sama zamierza przeszukać zbocza położonego w Turcji masywu.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: badania naukowe | znaleziska | religia

oceń
tak 7 87.5%
nie 1 12.5%

Opinie (102)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
1
~henio 2013-11-19 (23:36) 3 lata 11 miesięcy 1 dzień 7 godzin i 20 minut temu

Troja to też mit, z zupy powstała skała ze skały małpy a z małp już ty i ja , oto mądrość przemówiła...

odpowiedz

2
6
~lp 2012-07-20 (00:02) 5 lat 3 miesiące 1 dzień 6 godzin i 54 minuty temu

Bardzo mi was zal polacy uwazacie sie za jesden z inteligentniejszych narodow w europie a prawda jest taka ze jestescie ciemni przez lata wciskanej Katolickiej ciemnoty ale w bibli dokladnie oisane jest ze bada tacy ludzi mimo ze bedzie im sie probowalo wpoic prawde to ich serca beda jak kamienie to wlasnie wy polacy smutne a zycie jest takie proste jesli tylko przestrzega sie zasad Bozych tych prawdziwych nie tych ktore kler wymyslil dla wlasnych wygod...''WYjdzcie z niej moj ludu''juz wkrotce przyjdzie sie rozliczyc...zycie to test nie zarabianie pieniedzy i lans zycie to test czy jestesmy godni zyc wiecznie czy skupiamy sie na tym co tu i teraz obudzcie sie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
5
~pomysłowy Dobromir 2011-02-08 (11:48) 6 lat 8 miesięcy 12 dni 19 godzin i 8 minut temu

Nie było takiej przemocy na świecie ???
Niby przed "potopem" ???? Zwierzęta zeżerają się wzajemnie od zarania dziejów, neandertalczyków wyeksterminowali (i zeżarli) ludzie "tzw rozumni, przez całą prehistorię i historię człowieka: walki, krew, przemoc, cierpienia i łzy !!! I ty mówisz, że przed legendarnym "potopem" nie było przemocy ??? A gdzie masz dowody logiczne na ten "potop" ??? Powodzie były, są, i będą, ale nie ma nigdzie tyle tej wody, żeby zalała wszystkie lądy !!! Nie wierzcie w bajki, tylko zacznijcie wreszcie ludzie myśleć, to przestaniecie się kompromitować takimi wypowiedziami i płacić całe życie na tych, którzy wam te bajki do łbów wciskają !!! Sądzisz, że klechy w to wszystko wierzą ??? Wierzą w kasę.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~znawca 2011-02-08 (12:13) 6 lat 8 miesięcy 12 dni 18 godzin i 43 minuty temu

mysle
ostatnio tak sobie myslalem jezeli faraon w egipcie mial ta sama przepowiednie w snie co noe to nie bylo tak dawno wiec nie moglo calej ziemi zalac i pozabijac wszystkich. prawdopodobnie byla to powodz w obszaze egipt izrael przez ten czas ludzkosc roznorodnosc ras i zwierzeta by sie nie odrodzily

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~Adre 2011-02-08 (12:15) 6 lat 8 miesięcy 12 dni 18 godzin i 41 minut temu

Ja tylko radzę poczytać w Biblii o tym co powiedział sam Jezus
Z końcem świata będzie tak, jak za dni Noego. Jedli, pili, żenili się i za mąż wychodziły. Aż nastał potop. Tak samo będzie z końcem świata. Ludzie będą żyć normalnie, nie zastanawiając się nad tym co ich czeka i nagle będzie koniec. Przyjdzie tak, jak złodziej w nocy, gdy nikt się nie spodziewa. Taki jest sens opowiadania o potopie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
4
~dryn 2011-02-08 (10:44) 6 lat 8 miesięcy 12 dni 20 godzin i 12 minut temu

Ciekawi mnie....
... ogólna sprawa tej rzekomej Arki, otóż w jaki sposób znalazły się na niej np, zwierzęta z południowej afryki z patagonii i nie wiem jakiego jeszcze terenu kuli ziemskiej, a no tak przecież on zdążył opłynąć kulę ziemską zanim potop nastąpił, kurde ludzie ogarnijcie się w jakim wy świecie żyjecie, w ogóle zresztą to samo było opisane u Summerów u Gligamesza, ta sama historia tylko że 3000tys lat wcześniej ( teraz to by o plagiat oskarżyli, ale nie to jest przecież wiara) ludzie to wszystko są bzdury napisane przez ludzi którzy nie potrafili wytłumaczyć wielu rzeczy, peace!

odpowiedz

pokaż 17 ukrytych odpowiedzi

2
2
~duh7 2012-07-03 (18:06) 5 lat 3 miesiące 17 dni 12 godzin i 50 minut temu

Macie wolną wole zgadnijcie od kogo. Macie wybór wierzyć w Boga i jego Syna lub wierzyć w teorie naukowców. Wielu uważa że po ziemi ciągnął się lądolud (lodowiec niespotykanych teraz rozmiarów) pokrywający większość ziemi wielu uważa że nie było lądolodu a ślady na ziemi są świadectwem cofającej się wody po potopie. Nie wiem jak było naprawdę jednak w biblii jest napisane że arka istniała i w to wierzę.

odpowiedz

2
2
~kolejorz4628 2011-02-07 (20:43) 6 lat 8 miesięcy 13 dni 10 godzin i 13 minut temu

@
jak to możliwe zeby drewno tak dlugo wytrwalo !

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
11
~Gemini 2011-02-08 (11:43) 6 lat 8 miesięcy 12 dni 19 godzin i 13 minut temu

Slepa wiara
Arka noego czy jak to tam sie zwie, nigdy nie istaniala,to tylko legenda tak jak sama biblia i slowa w niej zawarte...Zal mi tych ludzi,ktorzy wierza w takie glupoty.Naprawde zal.Traca tylko czas i pieniadze.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

5
2
~gosiuu 2011-02-15 (09:30) 6 lat 8 miesięcy 5 dni 21 godzin i 26 minut temu

POTOP opisywały TEŻ inne cywilizacje! Miał miejsce w historii!
Opisywali je w swoich zródłach Majowie, Chińczycy...Nie jest więc tworem "wyobrazni" wiary Judaistycznej i jej bliskim pochodnym czy sąsiednim ludów, ani jednocześnie wyłącznie sposobem na wpływanie na ludzi. Być może Bóg nie ukarze ludzi potopem jak obiecał, lecz napewno człowiek sam jak przed laty sprowadzi na siebie konsekwencję swoich czynów wbrew Bogu, naturze..... Bóg tylko ostrzega i daje receptę, aby nie doprowadfzić do samozagłady.

odpowiedz

regulamin serwisu