Artykuł

Największy sekret Watykanu - czwarta tajemnica fatimska. Kościół boi się ją ujawnić!

niewiarygodne.pl 06.06.2012 11:50
Największy sekret Watykanu - czwarta tajemnica fatimska. Kościół boi się ją ujawnić!

13 maja 2000 roku. Jan Paweł II celebruje mszę beatyfikacyjną Hiacynty i Franciszka Marto (fot. Eastnews)

  A A A
Treść tzw. tajemnic fatimskich intryguje niezmiennie rzesze ludzi na całym świecie. Mimo że od objawień maryjnych minęło już ponad 90 lat, to coraz popularniejszy jest pogląd, że ich zawartość wciąż nie została w całości ujawniona. Czy naprawdę istnieje czwarta tajemnica fatimska? A jeśli tak, to jakie informacje zawiera?

13 maja 1917 r. trojgu portugalskich dzieci objawiła się Matka Boska. Potem ukazywała się małym pasterzom jeszcze wielokrotnie, aż do 13 października 1917 r. W trakcie "spotkań" mali pasterze z Fatimy poznali treść trzech tzw. tajemnic fatimskich, które do dziś są przedmiotem licznych dyskusji i poddawane są przez niektórych wiernych interpretacjom.

Kościół zaznajomił się z treścią każdej z tajemnic i uznał ich prawdziwość. Pierwsza z tajemnic stanowiła wizję piekła, które znajdowało się jakby pod ziemią i przedstawiała obraz mąk, które spotkają tych, którzy tam trafią. Druga tajemnica stanowiła zapowiedź nadejścia II wojny światowej oraz nawrócenia się Rosji.

Trzecia tajemnica fatimska

Najwięcej emocji budzi do dziś trzecia tajemnica fatimska. Spisana została ona w roku 1944, a następnie zaklejona i opatrzona napisem "1960". W roku 1957 arkusz z jej treścią trafił do archiwum ówczesnego Świętego Oficjum, gdzie przechowywana była do roku 1959. Właśnie wtedy zapoznał się z nią papież Jan XXIII. Po odczytaniu pieczołowicie strzeżonej kartki odesłał ją z powrotem do archiwum, uznając jej treść za zbyt niebezpieczną. Dokładnie to samo zrobił kolejny papież - Paweł VI. Zgodnie z pojawiającymi się spekulacjami, obaj hierarchowie mieli uznać, że ujawnienie jej zawartości wywołałoby wśród wiernych strach i panikę. Sam papież Jan Paweł II przeczytał ją w 1981 r. - w czasie leczenia po zamachu na jego życie - przypomniał "Tygodnik Powszechny". Wywarła ona na nim ogromne wrażenie. Ojciec Święty, natychmiast zorientował się bowiem, że dotyczyła ona jego osoby.

W przepowiedni była mowa o "białym kapłanie ginącym od broni palnej". Swoje cudowne ocalenie sam papież przypisał Maryi, podkreślając, że to "matczyna ręka zmieniła bieg kuli". Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawniona została dopiero w 2000 r., a komentarz teologiczny do niej napisał obecny papież - Benedykt XVI - pełniący wówczas obowiązki prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

Prawda, której świat nie poznał?

Dziś coraz popularniejsza staje się hipoteza, że tajemnica, z którą świat został zaznajomiony w 2000 r., jest niekompletna. Coraz więcej spekuluje się na temat czwartej tajemnicy fatimskiej, która - jak sugeruje wielu komentatorów - mogłaby być w istocie częścią wciąż pilnie strzeżonego fragmentu trzeciego objawienia. Wśród osób sugerujących, że prawda jest nadal skrywana, znajdują się nie tylko wyznawcy spiskowej teorii dziejów, ale także coraz szersze grono ekspertów (m.in. teologowie). Skąd się biorą takie sugestie? Dlaczego ujawnienie treści trzeciej tajemnicy fatimskiej spotkało się z jękiem zawodu?


13 maja 1991 roku, siostra Lucia z Janem Pawłem II (fot. Eastnews)

Jak wskazują komentatorzy, wielu wiernych spodziewało się, że zawartość ostatniego objawienia dotyczyć będzie przyszłości, w tym m.in. konsekwencji, z jakimi wkrótce zostanie skonfrontowany cały świat. Wcześniej wiele osób uważało, że znajdzie się w niej apokaliptyczna wizja, będąca zapowiedzią nadchodzącej katastrofy o zasięgu globalnym. Zachodziły podejrzenia, że trzecia tajemnica fatimska będzie potwierdzeniem tego, że znajdująca się w Objawieniu św. Jana wizja Armageddonu jest coraz bliższa realizacji.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: apokalipsa | Fatima | Watykan | Jan Paweł II | siostra Lucia

oceń
tak 442 81.1%
nie 103 18.9%

Opinie (1857)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

15
7
~Fxx.dll 2012-07-17 (08:00) 4 lata 3 miesiące 10 dni 14 godzin i 42 minuty temu

1. Musimy pamiętać, że Hiacynta i Łucja nigdy nie wspominały, że ukazująca im się postać powiedziała kiedykolwiek o sobie jestem Matką Boską, Matką Chrystusa etc. 2. Postać mówiła o sobie cytuje - jestem z nieba- 3. Postać sama nigdy nie modliła się... 4.Co ciekawe sama Łucja do końca nie była pewna, że owa postać nakazał jej budowę kaplicy... 5. Postać nakazywała modlić się ale nigdy nie powiedziała módlcie się do mnie... 6. Wg. opisów wizjonerów postać miała ok. 120 cm wzrostu i wyglądała na ok, 14 letnią dziewczynkę. Postać otoczona była silą iluminacją światła, nie poruszała ustami ani nogami... 7. Kardynał Ratzinger (dzisiejszy tzw. Papież) ostro przeciwstawiał się kanonizacji pastuszków... 8. Przekazane trzy tajemnice faktycznie mają naturę profetyczną...(Znajdują się tam pewne nieścisłości m.in. termin wybuchu drugiej wojny. Wg. słów istoty wojna miała wybuchnąć za pontyfikatu Piusa XI (urodził się 31 maja 1857, zm. 10 lutego 1939) II wojna wybuchła jak wiemy we wrześniu 1939. ... 9. Kościół Katolicki nie nakazuje swoim wiernym wierzyć w objawienia Fatimskie - pozostawia to osobistej decyzji wiernego... Pozdrawiam...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~xyz 2016-06-27 (21:19) 4 miesiące 1 godzinę i 23 minuty temu

Prawdziwą tajemnicę znał Wesołowski i ten drugi z Dominikany . O to cała prawda .

odpowiedz

17
64
~bart 2012-07-17 (18:11) 4 lata 3 miesiące 10 dni 4 godziny i 31 minut temu

ciekawe co ćpały te dzieciaki-po alkoholu takich jazd się nie ma-pewnie grzyby halucynogenne

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

5
6
~Bogdan 2015-12-27 (17:42) 10 miesięcy 5 godzin i 1 minutę temu

Tak naprawdę Kościół opiera się na tajemnicach, niedomówieniach. Gdyby wyjawił wszystko co wie. to byłby koniec wiary chrześcijańskiej.

odpowiedz

6
2
~DOS 2015-12-23 (15:57) 10 miesięcy 4 dni 6 godzin i 45 minut temu

Prawdziwa Tajemnica Fatimska, tzn ta wersja nieokrojona przez KK, zawiera coś, co by Kościół zniszczyło już teraz. Tym czyś jest zdrada wiernych. To, że KK będzie prześladowany wiadomo od dawna, ale to, co Watykan zrobi by uniknąć tych prześladowań już nie opublikowano. Zapamiętajcie te słowa: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. Wielu przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem. I wielu w błąd wprowadzą." I to właśnie zrobi KK, zafunduje wiernym fałszywego boga, niby przychodzącego powtórnie Jezusa i wierni w to uwierzą. Zapamiętajcie to.

odpowiedz

3
1
~znającyOkultyzm 2015-12-06 (17:41) 10 miesięcy 21 dni 5 godzin i 1 minutę temu

niewierze w tajemnice fatimskie, tzn. że są od Jezusa Chrystusa, jak dla mnie te tajemnice to było widzenia "anioła jasnosci" za którego podaje si ę sam Szatan z jest to opisane w 2 liscie do koryntian..uwazam że skoro w pismie świętym Jezus nie mówił nic że Jego matka będzie jakims kultem i objawiać się ludzkosci, dlatego uwazam to za fałszywe światlo...domyślam się ze w tajemnicach fatimskich chodzi o to by [przyszłą III wojnę siatowa nazwać "armageddonem"...a prawda ktora idzie z biblii mowi nam że dopiero po tym mega wydarzeniu , upadku babilonu i ladacznicy (USA i Watykan) na arenę miedzynarodową wyjdzie ktoś w zamian za Jezusa - fałszywy wybawca z lini rodu królewskiego Saxo-Coburg Winsdor. m,ówi nam o tym apokalipsa 17:17 (o dziwo w tym samym roku powstała szkocka, brytyjska masoneria) któramowi nam że świat 10 mocasrtw odda KRÓLEWSKĄ WŁADZĘ BESTII. tak więc konkluzja...tajemnice fatimskie wg mojej opini mają wpoić ludziom że III wojna to był armageddon...po III wojnie Jezus nie wróci jeszcze na ziemię, i wtedy objawi się antychryst/bestia gdzie ludzie po III wojnie zobaczą w nim wybacę..a on zaczipuje ludzkosc, rozda kazdemu po równio za przynależnosc do nowego porządku ale cena po 7 latach jego rzadów będzie ogromna i doprowadzi do PRAWDZIWEGO ARMAGEDDONU NAD WZGÓRZAMI MEGIDO.

odpowiedz

5
0
~angel of god 2015-10-01 (19:54) 1 rok 26 dni 2 godziny i 48 minut temu

MIŁOŚĆ TYLKO SIĘ LICZY JEST WIECZNA :)POWODZENIA :)PROSTE NO NIE :)

odpowiedz

6
2
~angel of god 2015-10-01 (19:47) 1 rok 26 dni 2 godziny i 55 minut temu

Pan Bóg zawsze był jest i będzie a SYN BOŻY JEST MOSTEM DO NIEGO PROSTE WIARA CZYNI CUDA A MIŁOŚĆ JEST WIECZNA WYSTARCZY ZAPYTAĆ TYLKO SWOJEGO ANIOŁA I KTO POWIEDZIAŁ ŻE ŻYCIE NIE JEST PROSTE :)

odpowiedz

2
1
~stokrotka 2015-06-15 (23:47) 1 rok 4 miesiące 11 dni 22 godziny i 55 minut temu

Bóg naprawdę jest rzeczywiście doświadczył am cudu za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej.Nad moim łóżkiem szpitalnym profesor kręcił głową mówiąc ja nie mam innego wytłumaczenia to cud.Bylo to pięć lat temu, mialam 43lata pożegnalam się ze starszym synem, bylam przerażona.Modlilam się do malutkiego obrazka, , który byl na ścianie pokoju Matka Boska Fatimska.

odpowiedz

13
0
~xxxl 2014-03-25 (11:07) 2 lata 7 miesięcy 2 dni 11 godzin i 35 minut temu

Slowa Pana Jezusa,ktore były skierowane do Lucji: ZAPOWIEDZ TRZECH DNI CIEMNOSCI.Te znaki ludzie zlekceważą i będą isc droga rozpusty,klamstwa,zemsty i chciwości.Bog zostanie wyrzucony ze szkol,domow rodzinnych,urzedow i wtedy przyjdzie kara sluszna i nieodwracalna.Rozpocznie się to w noc bardzo zimna.Grzmoty i trzęsienia ziemi trwac będą dwa dni i dwie noce.To będzie dowodem,ze Bog jest Panem nad wszystkim.Ci,ktorzybeda mieli we Mnie nadzieje i uwierzą Mym slowom,niech się niczego nie boja,bo ja ich nie opuszczę,a także ci,ktorzy niniejsze objawienie rozpowszechniają dla opamiętania się ludzkości.Kto będzie w stanie laski uswieconej i u Matki Mojej,temu tez nic się nie stanie.ABYSCIE BYLI NA TO PRZYGOTOWANI,PODAJE WAM ZNAK.Uwazajcie:ostatnia noc będzie bardzo zimna,wiatr będzie huczał,a po pewnym czasie powstaną grzmoty.Wtedy zamknijcie okna i drzwi,nie rozmawiajcie z nikim poza domu.Ukleknijcie przed krzyżem,zalujac za swoje grzechy i proscie Matke Moja o Jej opieke.A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie.Serce jego nie wytrzyma tego widoku.Powietrze będzie nasycone gazem i trucizna.Ogarnie cala ziemie.Kto będzie cierpiał niewinnie,nie zginie,bedzie męczennikiem i wejdzie do Krolestwa Bozego.W trzecia noc ustanie ogien i trzęsienia ziemi,a w dniu następnym będzie juz swiecic slonce.Aniolowie zstapia z nieba w postaci ludzkiej i przyniosą ze sobą pokoj na ziemie.Niezmierna wdziecznosc uratowanych wzniesie się do nieba w dziękczynnej modlitwie.Kara,jaka spadnie na ludzkość,nie może być porownywalna z żadna kara,jaka Bog zeslal od stworzenia swiata.Jedna trzecia ludzkości zginie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

regulamin serwisu