Artykuł

Największy sekret Watykanu - czwarta tajemnica fatimska. Kościół boi się ją ujawnić!

niewiarygodne.pl 06.06.2012 11:50
Największy sekret Watykanu - czwarta tajemnica fatimska. Kościół boi się ją ujawnić!

13 maja 2000 roku. Jan Paweł II celebruje mszę beatyfikacyjną Hiacynty i Franciszka Marto (fot. Eastnews)

  A A A
Treść tzw. tajemnic fatimskich intryguje niezmiennie rzesze ludzi na całym świecie. Mimo że od objawień maryjnych minęło już ponad 90 lat, to coraz popularniejszy jest pogląd, że ich zawartość wciąż nie została w całości ujawniona. Czy naprawdę istnieje czwarta tajemnica fatimska? A jeśli tak, to jakie informacje zawiera?

13 maja 1917 r. trojgu portugalskich dzieci objawiła się Matka Boska. Potem ukazywała się małym pasterzom jeszcze wielokrotnie, aż do 13 października 1917 r. W trakcie "spotkań" mali pasterze z Fatimy poznali treść trzech tzw. tajemnic fatimskich, które do dziś są przedmiotem licznych dyskusji i poddawane są przez niektórych wiernych interpretacjom.

Kościół zaznajomił się z treścią każdej z tajemnic i uznał ich prawdziwość. Pierwsza z tajemnic stanowiła wizję piekła, które znajdowało się jakby pod ziemią i przedstawiała obraz mąk, które spotkają tych, którzy tam trafią. Druga tajemnica stanowiła zapowiedź nadejścia II wojny światowej oraz nawrócenia się Rosji.

Trzecia tajemnica fatimska

Najwięcej emocji budzi do dziś trzecia tajemnica fatimska. Spisana została ona w roku 1944, a następnie zaklejona i opatrzona napisem "1960". W roku 1957 arkusz z jej treścią trafił do archiwum ówczesnego Świętego Oficjum, gdzie przechowywana była do roku 1959. Właśnie wtedy zapoznał się z nią papież Jan XXIII. Po odczytaniu pieczołowicie strzeżonej kartki odesłał ją z powrotem do archiwum, uznając jej treść za zbyt niebezpieczną. Dokładnie to samo zrobił kolejny papież - Paweł VI. Zgodnie z pojawiającymi się spekulacjami, obaj hierarchowie mieli uznać, że ujawnienie jej zawartości wywołałoby wśród wiernych strach i panikę. Sam papież Jan Paweł II przeczytał ją w 1981 r. - w czasie leczenia po zamachu na jego życie - przypomniał "Tygodnik Powszechny". Wywarła ona na nim ogromne wrażenie. Ojciec Święty, natychmiast zorientował się bowiem, że dotyczyła ona jego osoby.

W przepowiedni była mowa o "białym kapłanie ginącym od broni palnej". Swoje cudowne ocalenie sam papież przypisał Maryi, podkreślając, że to "matczyna ręka zmieniła bieg kuli". Treść trzeciej tajemnicy fatimskiej ujawniona została dopiero w 2000 r., a komentarz teologiczny do niej napisał obecny papież - Benedykt XVI - pełniący wówczas obowiązki prefekta Kongregacji Nauki Wiary.

Prawda, której świat nie poznał?

Dziś coraz popularniejsza staje się hipoteza, że tajemnica, z którą świat został zaznajomiony w 2000 r., jest niekompletna. Coraz więcej spekuluje się na temat czwartej tajemnicy fatimskiej, która - jak sugeruje wielu komentatorów - mogłaby być w istocie częścią wciąż pilnie strzeżonego fragmentu trzeciego objawienia. Wśród osób sugerujących, że prawda jest nadal skrywana, znajdują się nie tylko wyznawcy spiskowej teorii dziejów, ale także coraz szersze grono ekspertów (m.in. teologowie). Skąd się biorą takie sugestie? Dlaczego ujawnienie treści trzeciej tajemnicy fatimskiej spotkało się z jękiem zawodu?


13 maja 1991 roku, siostra Lucia z Janem Pawłem II (fot. Eastnews)

Jak wskazują komentatorzy, wielu wiernych spodziewało się, że zawartość ostatniego objawienia dotyczyć będzie przyszłości, w tym m.in. konsekwencji, z jakimi wkrótce zostanie skonfrontowany cały świat. Wcześniej wiele osób uważało, że znajdzie się w niej apokaliptyczna wizja, będąca zapowiedzią nadchodzącej katastrofy o zasięgu globalnym. Zachodziły podejrzenia, że trzecia tajemnica fatimska będzie potwierdzeniem tego, że znajdująca się w Objawieniu św. Jana wizja Armageddonu jest coraz bliższa realizacji.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: apokalipsa | Fatima | Watykan | Jan Paweł II | siostra Lucia

oceń
tak 435 80.86%
nie 103 19.14%

Opinie (1848)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~stokrotka 2015-06-15 (23:47) 2 miesiące 18 dni 15 godzin i 1 minutę temu

Bóg naprawdę jest rzeczywiście doświadczył am cudu za wstawiennictwem Matki Boskiej Fatimskiej.Nad moim łóżkiem szpitalnym profesor kręcił głową mówiąc ja nie mam innego wytłumaczenia to cud.Bylo to pięć lat temu, mialam 43lata pożegnalam się ze starszym synem, bylam przerażona.Modlilam się do malutkiego obrazka, , który byl na ścianie pokoju Matka Boska Fatimska.

odpowiedz

8
0
~xxxl 2014-03-25 (11:07) 1 rok 5 miesięcy 9 dni 3 godziny i 40 minut temu

Slowa Pana Jezusa,ktore były skierowane do Lucji: ZAPOWIEDZ TRZECH DNI CIEMNOSCI.Te znaki ludzie zlekceważą i będą isc droga rozpusty,klamstwa,zemsty i chciwości.Bog zostanie wyrzucony ze szkol,domow rodzinnych,urzedow i wtedy przyjdzie kara sluszna i nieodwracalna.Rozpocznie się to w noc bardzo zimna.Grzmoty i trzęsienia ziemi trwac będą dwa dni i dwie noce.To będzie dowodem,ze Bog jest Panem nad wszystkim.Ci,ktorzybeda mieli we Mnie nadzieje i uwierzą Mym slowom,niech się niczego nie boja,bo ja ich nie opuszczę,a także ci,ktorzy niniejsze objawienie rozpowszechniają dla opamiętania się ludzkości.Kto będzie w stanie laski uswieconej i u Matki Mojej,temu tez nic się nie stanie.ABYSCIE BYLI NA TO PRZYGOTOWANI,PODAJE WAM ZNAK.Uwazajcie:ostatnia noc będzie bardzo zimna,wiatr będzie huczał,a po pewnym czasie powstaną grzmoty.Wtedy zamknijcie okna i drzwi,nie rozmawiajcie z nikim poza domu.Ukleknijcie przed krzyżem,zalujac za swoje grzechy i proscie Matke Moja o Jej opieke.A kto tej rady nie posłucha, w okamgnieniu zginie.Serce jego nie wytrzyma tego widoku.Powietrze będzie nasycone gazem i trucizna.Ogarnie cala ziemie.Kto będzie cierpiał niewinnie,nie zginie,bedzie męczennikiem i wejdzie do Krolestwa Bozego.W trzecia noc ustanie ogien i trzęsienia ziemi,a w dniu następnym będzie juz swiecic slonce.Aniolowie zstapia z nieba w postaci ludzkiej i przyniosą ze sobą pokoj na ziemie.Niezmierna wdziecznosc uratowanych wzniesie się do nieba w dziękczynnej modlitwie.Kara,jaka spadnie na ludzkość,nie może być porownywalna z żadna kara,jaka Bog zeslal od stworzenia swiata.Jedna trzecia ludzkości zginie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
0
~KP 2014-04-22 (15:05) 1 rok 4 miesiące 11 dni 23 godziny i 42 minuty temu

Każdy z nas rodzi się z wyrokiem śmierci, która jest nieunikniona. Człowiekowi religijnemu nie jest obojętne jak i kiedy jego śmierć nastąpi, bo to wydarzenie - do którego człowiek wierzący chce się przygotować jak najlepiej. Wiedza o masowej zagładzie jaką rzekomo miałby posiadać Watykan...i zatajanie jej przed wiernymi nie byłoby zatem przejawem odpowiedzialności, lecz przejawem totalnej niefrasobliwości hierarchów wobec wiernych. Nie losy globu, materii i ziemskiego życia - bowiem są najwyższą troską Kościoła, lecz losy dusz ludzi ten glob zamieszkujących. Dlatego uważam, że teorie o zatajanej przez Watykan wiedzy na temat zbliżającej się globalnej katastrofy...są nieuzasadnione i z punktu widzenia chrześcijańskiego - nielogiczne.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
4
~ona 2014-12-05 (22:25) 8 miesięcy 28 dni 16 godzin i 22 minuty temu

Bog istnieje! Jestem pewna a modlitwa poprawia mi lepiej nastroj niz alkoholikom wodka!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

13
47
~bart 2012-07-17 (18:11) 3 lata 1 miesiąc 16 dni 20 godzin i 36 minut temu

ciekawe co ćpały te dzieciaki-po alkoholu takich jazd się nie ma-pewnie grzyby halucynogenne

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

37
51
~rafał 2012-06-07 (15:21) 3 lata 2 miesiące 26 dni 23 godziny i 26 minut temu

Jeśli mi wytłumaczycie rozsądnie jedno zagadnienie to jestem w stanie uwierzyć w boga chociaż wątpie że wierzący mogą coś wytłumaczyć rozsądnie ale to już moje osobiste spostzreżenie. Dlaczego cuda polegają na tym co potrafi zrobić , czego potrafi dokonać człowiek ? dlaczego jesus czy tam bóg nie pojawi się milionom miliardom tylko garstce opłaconych obłąkańców ? bo na dzień dzisiejszy cuda polegają na czyś śmiesznym dlaczego bóg nie pokaże że istnieje skoro wedłe was istnieje w prosty sposów ratując kogoś przed chwilą zabitego ? dlaczego nie dzieje się coś co czego człowiek nie mógłby podrobić sfałszować ? wątpie że będziecie potrafili odpowiedzieć bo wy powtarzacie głupoty nie zastanowiąc się samemu ale jak się nie ma mózgu to tak to bywa kura nie ma rąk to skrzydłami macha bez celu , pytanie oczywiście to wszechpolskiej mlodziezy katolickie kleru i innego podobnego barachła

odpowiedz

pokaż 25 ukrytych odpowiedzi

12
25
~kaplon 2012-07-17 (16:49) 3 lata 1 miesiąc 16 dni 21 godzin i 58 minut temu

a 5 tajemnica fatimska jest to ze to wszystko bujda na resorach. Bog jak jest to poakazlby sie wszystkim a nie jakims nawiedzonym i konfabulujacym dzieciakom.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

24
40
~silik 2012-07-16 (07:04) 3 lata 1 miesiąc 18 dni 7 godzin i 43 minuty temu

pamietacie jakie byly przepychanki o krzyz przy Palacu prezydenckim. mlodziez, wysmiewala tych modlacych sie ludzi i co sie okazalo jeszcze tego samego roku mielismy powodz ktorej polska nie widziala, o wiele poterzniejsza niz 1997 r- kto mi napisze ze to przypadek?

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

5
8
~śmierć jest końcem 2014-12-23 (20:37) 8 miesięcy 10 dni 18 godzin i 10 minut temu

bóg umarł niestety lecimy bez pilota...

odpowiedz

15
6
~Fxx.dll 2012-07-17 (08:00) 3 lata 1 miesiąc 17 dni 6 godzin i 47 minut temu

1. Musimy pamiętać, że Hiacynta i Łucja nigdy nie wspominały, że ukazująca im się postać powiedziała kiedykolwiek o sobie jestem Matką Boską, Matką Chrystusa etc. 2. Postać mówiła o sobie cytuje - jestem z nieba- 3. Postać sama nigdy nie modliła się... 4.Co ciekawe sama Łucja do końca nie była pewna, że owa postać nakazał jej budowę kaplicy... 5. Postać nakazywała modlić się ale nigdy nie powiedziała módlcie się do mnie... 6. Wg. opisów wizjonerów postać miała ok. 120 cm wzrostu i wyglądała na ok, 14 letnią dziewczynkę. Postać otoczona była silą iluminacją światła, nie poruszała ustami ani nogami... 7. Kardynał Ratzinger (dzisiejszy tzw. Papież) ostro przeciwstawiał się kanonizacji pastuszków... 8. Przekazane trzy tajemnice faktycznie mają naturę profetyczną...(Znajdują się tam pewne nieścisłości m.in. termin wybuchu drugiej wojny. Wg. słów istoty wojna miała wybuchnąć za pontyfikatu Piusa XI (urodził się 31 maja 1857, zm. 10 lutego 1939) II wojna wybuchła jak wiemy we wrześniu 1939. ... 9. Kościół Katolicki nie nakazuje swoim wiernym wierzyć w objawienia Fatimskie - pozostawia to osobistej decyzji wiernego... Pozdrawiam...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

regulamin serwisu