Artykuł

Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

niewiarygodne.pl 19.11.2012 11:23
Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy (fot. Thinkstock)

  A A A
Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy. To z pewnością może być niepowtarzalne przeżycie. Ale czy jest bezpieczne? Nie do końca, o czym świadczą relacje osób, które odważyły się wziąć udział w seansie spirytystycznym.

Od wielu lat cała procedura wygląda podobnie. Wywoływanie duchów odbywa się w ciemnym pomieszczeniu, przy okrągłym stole i zapalonej świecy. Uprzednio trzeba przygotować specjalną tabliczkę ouija - planszę z wypisanymi literami i cyframi oraz strzałką, która będzie wskazywać odpowiedzi wywoływanego ducha. Następnie prosi się ducha o przyjście. Może być to zarówno ktoś bliski - na przykład zmarła prababcia, jak i znana wszystkim postać historyczna. Gdy nadejdzie, co manifestuje przez przesuwanie zasłon czy właśnie poruszanie tabliczką, duchowi można zacząć zadawać pytania. Poprzez litery, jakie wskaże strzałka, odczytuje się wiadomość, jaką ma dla nas przybysz z zaświatów.

Wszystko to brzmi bardzo nieprawdopodobnie, lecz nawet gdy opisane czynności wykonuje się w żartach, duch naprawdę przychodzi. Oczywiście słowo "naprawdę" uzależnione jest tutaj od wiary w duchy danej osoby. Ale zadziwiająco często okazuje się, że nawet niedowiarkowie zmuszeni są uwierzyć, gdy widzą, co dzieje się przed ich oczami.

Duch objawia się bardzo różnie - poruszające się przedmioty, zasłony przesuwające się po oknie, dziwny zapach. Uczestnicy seansów często mają też wrażenie, że w pomieszczeniu znajduje się ktoś jeszcze. Czasami wiadomość od ducha można odczytać na tabliczce ouija. Zapowiedź śmierci lub choćby groźba mogą nieźle przestraszyć.

Trzeba bowiem pamiętać, że duchy, które nas odwiedzają, najczęściej nie mają dobrych zamiarów. Zwłaszcza, gdy osoby, które je wywołują, nie traktują ich poważnie. Wtedy duchy mogą się nimi pobawić, choćby kłamiąc. Przejawia się to tym, że podszywają się pod pewne osoby. Informacje, których udzielają, często same w sobie są szkodliwe i zupełnie nie wolno im ufać. Nawet więc jeśli chcemy się dowiedzieć, jak po śmierci wygląda nasze życie, to i tak nic z tego.

Obecność złych duchów wiąże się z pojęciem planu astralnego - niefizycznego wymiaru, gdzie można trafić podczas wędrówek astralnych. Żyją tam bardzo różne istoty, również te, które mają złe zamiary. Znawcy teorii eksterioryzacji, czyli przenoszenia się do planu astralnego, uważają, że podczas seansów spirytystycznych mogą pojawić się istoty z niższego wymiaru astralnego. Mowa tutaj o larwach astralnych, bytach prymitywnych, które zostały przypadkowo przez kogoś stworzone w innym wymiarze. To, co je przyciąga, to negatywne emocje danego człowieka, na przykład złość czy strach. Larwy żerują na energii osoby wywołującej duchy i wykorzystują ją do własnych potrzeb. Potrzebują jej bowiem, by istnieć w świecie astralnym. To dlatego często po seansie spirytystycznym możemy czuć się wyczerpani i pozbawieni woli życia.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: duchy | spirytyzm | okultyzm | wywoływanie

oceń
tak 174 73.42%
nie 63 26.58%

Opinie (537)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Koleś GIT 2017-09-01 (07:43) 2 miesiące 23 dni 9 godzin i 49 minut temu

Z tą Anneliese to były przeboje , demon podszył się pod matkę boską i sprzedał jej kita stulecia . A ona go kupla jak świeżego Paczka posypanego rodzynkami , więc w czym problem sama się zgodziła .Nie mam pojęcia po co to roztrząsać , jak jest głupia to jej problem .

odpowiedz

4
5
~lili 2014-11-04 (08:32) 3 lata 20 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Może trochę ortografii się pouczycie zamiast o duchach kocopoły pierdzielic?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

44
34
~Rafcio 2012-11-20 (10:25) 5 lat 4 dni 7 godzin i 7 minut temu

A propos Waszych teorii i komentarzy o kochaniu Jezusa i czytaniu biblii. Dlaczego wierzycie w boga i chwalicie jezusa, skoro według waszej religii pierwszymi ludźmi na ziemi byli Adam i Ewa, którzy mieli dwóch synów i ...? Właśnie, po pierwsze skoro byli tylko Adam i Ewa, to wszelkie związki późniejsze pozostawały kazirodcze, druga sprawa, że skoro mieli dwóch synów to przepraszam, ale z gejowskiego związku dzieci nie ma, tak więc zapoczątkowanie tej wielkiej i wspaniałej religii jest zgoła nieprzemyślane przez autora. Inna zupełnie sprawa jest taka, że dowiedziono, że biblia jest splagiatowanym pismem z wcześniejszych wierzeń

odpowiedz

pokaż 28 ukrytych odpowiedzi

0
0
~masAkra 2016-09-29 (02:34) 1 rok 1 miesiąc 26 dni 14 godzin i 58 minut temu

tak te sambójstwa nierzadko są spowodowane doświadczenami wczesniejszymi owymi,znałem gościa który się zabił(w sumie kilku)ale ten wspominał o jakiejś postaci która go ''prześladowała'' koleżanka wspominała że dziwne sytuacje sie zdarzały gdy sie z nim ustawiała ,jakieś anomalie pogodwe ..zabił się skacząc z 10 pietra w krakowie. to był raper i producent

odpowiedz

0
0
~stan 2016-09-21 (19:50) 1 rok 2 miesiące 2 dni 21 godzin i 42 minuty temu

sprawy bardzo niebezpieczne znam osobe która zajmuje się wróżbami ale faktycznie umie przepowiadać i od niej wiem ze sporo ludzi gdy zajma się wywoływaniem duchow a spotkala się z takimi przypadkami skonczylo lub skończy w szpitalach psychiatrycznych ale sedno w tym ze do końca zycia tacy ludzie będą tam przebywać regularnie nie radze nikomu się tym zajmować z tego co wiem bo mi to tlumaczyla można sie zabezpieczyć ale to nie jest takie proste i nie wszyscy będą wstanie z tym się wiaze ogromne ryzyko.nie warto w to wchodzić zresztą same karty TAROTA TEZ NIOSA NIEBEZPIECZENSTWO i roznie to potem bywalo było i tak ze ludzia rece dretwialy zmieniala się im psychika a te informacje mam od niej bo tego doswiadczyla.nie wart w to wejść ostrzegam

odpowiedz

0
2
~PlKoxPl 2015-10-06 (17:28) 2 lata 1 miesiąc 18 dni i 4 minuty temu

Hehe dziala wywolalem ducha(dobrego)

odpowiedz

1
5
~wuer 2015-01-18 (20:18) 2 lata 10 miesięcy 5 dni 21 godzin i 14 minut temu

Wieczorem jak zawsze położyłem sie spać,nagle obudziła mnie postać stojąca nad moim łóżkiem ,chciałem krzyczeć by obudzić brata leżącego na drugim łóżku (widziałem cały pokój dzięki lampie ulicznej której światło delikatńie rozjaśniała pokój)krzyczec nie mogłem ,wstać nie moglem jedynie wzrokiem przewracałem po całym pokoju, (to coś mnie sparaliżowało) gdy tylko po paru skundach zniknęlo ,zerwałem się z wielkim krzykiem .zbudzony brat nie uwierzył ,po tym przypadku mialem kilka takich "odwiedzin"

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~duch 2015-07-27 (11:44) 2 lata 3 miesiące 28 dni 5 godzin i 48 minut temu

Ja niechce wywoływać duchow

odpowiedz

2
3
~Przemo 2014-11-07 (02:07) 3 lata 17 dni 15 godzin i 25 minut temu

Chciałem podzielić się zdarzeniem, które miało miejsce w moim domu wczoraj. Nikt nie miał zamiaru wywoływać duchów, sytuacja zaistniała zupełnie przypadkowo. Moja babcia zachorowała 2 tygodnie temu i trafia do szpitala. Po powrocie babci do domu koniczne będzie przemeblowanie jej pokoju i wstawienie nowego łóżka spzitalnego, w celu udogodnienia jej dalszego - na jej możliwości - sprawnego funkcjonowania.Postanowiliśmy zatem pod nieobecność babci posprzątać jej pokój. W trakcie porządkó, tata znalazł stare fotografie z życia babci, na których były również ososby z naszej rodziny, już nie żyjące, w tym mój zmarły 9 lat temu dziadek. Tata przyniósł plik zapakowanych zdjęć do pokoju dziennego, i wieczorem zaczęliśmy z zaciekawieniem przeglądać fotografię wspominająć dziadka, i innych członków rodziny, już nie żyjących. W trakcie wspominek, dość częśto ywmienialiśmy na głoś imię dziadka, przywołując jego osobę w miłych wpsominieniach. Przys tole siedziała moja mama, ja , orazmój tata. W pewnym momencie leżący na stole kluczyk od samochodu (karta) wraz z breloczkiem zostałuy jakby wyrzucone w powietrze do góry na wysokośc ok 10 cm a następnie sprzesunięte w poziomie i z duża siłą spadły ze stołu. Wszyscy na siebie popatrzyliśmy ze zdziwieniem. Nikt nie dotykał klucza, mało tego nikt nie miał styczności ze stoem. PO fakcie skojarzyliśmy że stół jest okrągły, my siedząc utworzyliśmy trójkąt. Gdyby ktoś opowideział mi o takim zdarzeniu uznałbym go za paranoika lub schizoffrenika. Tu, widzieliśmy to wszyscy razem równocześnie, i wszyscy mamy identyczne odczucia. Siła odrzutu była nienaturalna i niemożliwa do wytłumaczenia samoistmym grawitacyjnych zsunięciem się kluczy. Wszystkim nam wydaje się że zupełnie pryzpadkowo poprzez nasze wpsomnienia, głośne wymawianie imion wspomimananych osób, formę stołu i układ naszego siedzenia, przywołalismy ducha. Kluczyk poleciał na ok pół metra pd stołu, przycyzm najpierwnienaturalnie wybił się w powietrze. Kluczyk nie ma sprężyny. Nie ma racjonalnego wytłumaczenia tego zjawiska. Do tąd nie byłem nazbyt wierzący. Od wczoraj moj poglą na te psrawy zmienił się o 180 stopni.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
2
~wiki 2015-05-28 (21:46) 2 lata 5 miesięcy 26 dni 19 godzin i 46 minut temu

to straszne ja osobiscie nie chce wywolywac duchow i wam tez nie polecam. Mam nadzieje tez ze ten tekst dal wam jak i innym osoba cos do myslenia . pozdrawiam wszystkich czytajacych wiki .

odpowiedz

regulamin serwisu