Artykuł

Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

niewiarygodne.pl 19.11.2012 11:23
Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy (fot. Thinkstock)

  A A A
Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy. To z pewnością może być niepowtarzalne przeżycie. Ale czy jest bezpieczne? Nie do końca, o czym świadczą relacje osób, które odważyły się wziąć udział w seansie spirytystycznym.

Od wielu lat cała procedura wygląda podobnie. Wywoływanie duchów odbywa się w ciemnym pomieszczeniu, przy okrągłym stole i zapalonej świecy. Uprzednio trzeba przygotować specjalną tabliczkę ouija - planszę z wypisanymi literami i cyframi oraz strzałką, która będzie wskazywać odpowiedzi wywoływanego ducha. Następnie prosi się ducha o przyjście. Może być to zarówno ktoś bliski - na przykład zmarła prababcia, jak i znana wszystkim postać historyczna. Gdy nadejdzie, co manifestuje przez przesuwanie zasłon czy właśnie poruszanie tabliczką, duchowi można zacząć zadawać pytania. Poprzez litery, jakie wskaże strzałka, odczytuje się wiadomość, jaką ma dla nas przybysz z zaświatów.

Wszystko to brzmi bardzo nieprawdopodobnie, lecz nawet gdy opisane czynności wykonuje się w żartach, duch naprawdę przychodzi. Oczywiście słowo "naprawdę" uzależnione jest tutaj od wiary w duchy danej osoby. Ale zadziwiająco często okazuje się, że nawet niedowiarkowie zmuszeni są uwierzyć, gdy widzą, co dzieje się przed ich oczami.

Duch objawia się bardzo różnie - poruszające się przedmioty, zasłony przesuwające się po oknie, dziwny zapach. Uczestnicy seansów często mają też wrażenie, że w pomieszczeniu znajduje się ktoś jeszcze. Czasami wiadomość od ducha można odczytać na tabliczce ouija. Zapowiedź śmierci lub choćby groźba mogą nieźle przestraszyć.

Trzeba bowiem pamiętać, że duchy, które nas odwiedzają, najczęściej nie mają dobrych zamiarów. Zwłaszcza, gdy osoby, które je wywołują, nie traktują ich poważnie. Wtedy duchy mogą się nimi pobawić, choćby kłamiąc. Przejawia się to tym, że podszywają się pod pewne osoby. Informacje, których udzielają, często same w sobie są szkodliwe i zupełnie nie wolno im ufać. Nawet więc jeśli chcemy się dowiedzieć, jak po śmierci wygląda nasze życie, to i tak nic z tego.

Obecność złych duchów wiąże się z pojęciem planu astralnego - niefizycznego wymiaru, gdzie można trafić podczas wędrówek astralnych. Żyją tam bardzo różne istoty, również te, które mają złe zamiary. Znawcy teorii eksterioryzacji, czyli przenoszenia się do planu astralnego, uważają, że podczas seansów spirytystycznych mogą pojawić się istoty z niższego wymiaru astralnego. Mowa tutaj o larwach astralnych, bytach prymitywnych, które zostały przypadkowo przez kogoś stworzone w innym wymiarze. To, co je przyciąga, to negatywne emocje danego człowieka, na przykład złość czy strach. Larwy żerują na energii osoby wywołującej duchy i wykorzystują ją do własnych potrzeb. Potrzebują jej bowiem, by istnieć w świecie astralnym. To dlatego często po seansie spirytystycznym możemy czuć się wyczerpani i pozbawieni woli życia.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: duchy | spirytyzm | okultyzm | wywoływanie

oceń
tak 166 74.44%
nie 57 25.56%

Opinie (519)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~dedek 2014-10-30 (08:23) 1 dzień 22 godziny i 34 minuty temu

ja kiedys prubowałem w ywołac babcie udało mi sie a le to niebyła babcia zpoczontku zaczeły sie sztory ruszac a okna byli pozamykane spie na wieczur cos rzaczyna dusic moiego brata m łodszego jestem p syhiatro myslałem rze brat ma horobe przyhiczno a le niemiał meble rzaczeli o dsuwac sie szkalnki zpadac w szczegulnosci na wieczur w domu temperatura 17 a hłudjest z nalazłem numer do e gzorcysty w internecie przyjehał i pomogło nie wywołujcie nigdy duhuw

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
5
~Majk 2013-08-13 (02:25) 1 rok 2 miesiące 19 dni 4 godziny i 32 minuty temu

Ja tez bylem zatakowany przez jakies moce . Lezalem w lozku letka goroncze mialem zachcialo mi sie pic to wstalem i w progu dzwi cos zucilo mi sie na plecy to byl taki cierzar ze odrazu upadlem jak kloda i czulem ze ktos mi siedzi niemoglem Sie ruszac

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

38
27
~Rafcio 2012-11-20 (10:25) 1 rok 11 miesięcy 11 dni 20 godzin i 32 minuty temu

A propos Waszych teorii i komentarzy o kochaniu Jezusa i czytaniu biblii. Dlaczego wierzycie w boga i chwalicie jezusa, skoro według waszej religii pierwszymi ludźmi na ziemi byli Adam i Ewa, którzy mieli dwóch synów i ...? Właśnie, po pierwsze skoro byli tylko Adam i Ewa, to wszelkie związki późniejsze pozostawały kazirodcze, druga sprawa, że skoro mieli dwóch synów to przepraszam, ale z gejowskiego związku dzieci nie ma, tak więc zapoczątkowanie tej wielkiej i wspaniałej religii jest zgoła nieprzemyślane przez autora. Inna zupełnie sprawa jest taka, że dowiedziono, że biblia jest splagiatowanym pismem z wcześniejszych wierzeń

odpowiedz

pokaż 24 ukryte odpowiedzi

3
6
~Josef 2013-05-25 (19:09) 1 rok 5 miesięcy 6 dni 11 godzin i 48 minut temu

Sam tekst brzmi strasznie dobra rada dla tych kturzy boją się duchów niech ich nie przywoują ja sprubuję nie bendzie to łatwe ras też sprubowałem nic się nie działo a ztego siedzenia poczułem głód była 23 i nic zamykałem też oczy może nie zrobiłem go poprwawnie albo duchy nie istnieją!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

1
1
~xxxx 2014-08-31 (14:45) 2 miesiące 16 godzin i 12 minut temu

duchow nie ma to tylko halucynacja mozgowa

odpowiedz

3
1
~Ślicznota<510> 2014-08-08 (15:38) 2 miesiące 23 dni 15 godzin i 19 minut temu

Super.! Interesuje się takimi rzeczami i prawdobodibnie kiedyś spróbuje wywołać ducha.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~moniak 2014-07-15 (00:52) 3 miesiące 17 dni 6 godzin i 5 minut temu

dlaczego ja nie moge wywołać ducha mojgo ojca .. ktury nie zyje i nic z tego a chcem znim pogadać .. co mam robić ..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
4
~Mimisweet 2014-05-12 (17:10) 5 miesięcy 19 dni 13 godzin i 47 minut temu

ooo my z koleżankami będziemy wywoływać :D żeby było bezpieczniej wywołamy ducha kochającej prababci ;)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

1
3
~Duch 2014-08-04 (15:15) 2 miesiące 27 dni 15 godzin i 42 minuty temu

nie wywołójcie mnie OSTRZEGAM!

odpowiedz

4
0
~andrzej 2014-05-02 (23:03) 5 miesięcy 29 dni 7 godzin i 54 minuty temu

a ja przez dni nie jadlem i schudlem 8 kg !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

regulamin serwisu