Artykuł

Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

niewiarygodne.pl 19.11.2012 11:23
Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy (fot. Thinkstock)

  A A A
Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy. To z pewnością może być niepowtarzalne przeżycie. Ale czy jest bezpieczne? Nie do końca, o czym świadczą relacje osób, które odważyły się wziąć udział w seansie spirytystycznym.

Od wielu lat cała procedura wygląda podobnie. Wywoływanie duchów odbywa się w ciemnym pomieszczeniu, przy okrągłym stole i zapalonej świecy. Uprzednio trzeba przygotować specjalną tabliczkę ouija - planszę z wypisanymi literami i cyframi oraz strzałką, która będzie wskazywać odpowiedzi wywoływanego ducha. Następnie prosi się ducha o przyjście. Może być to zarówno ktoś bliski - na przykład zmarła prababcia, jak i znana wszystkim postać historyczna. Gdy nadejdzie, co manifestuje przez przesuwanie zasłon czy właśnie poruszanie tabliczką, duchowi można zacząć zadawać pytania. Poprzez litery, jakie wskaże strzałka, odczytuje się wiadomość, jaką ma dla nas przybysz z zaświatów.

Wszystko to brzmi bardzo nieprawdopodobnie, lecz nawet gdy opisane czynności wykonuje się w żartach, duch naprawdę przychodzi. Oczywiście słowo "naprawdę" uzależnione jest tutaj od wiary w duchy danej osoby. Ale zadziwiająco często okazuje się, że nawet niedowiarkowie zmuszeni są uwierzyć, gdy widzą, co dzieje się przed ich oczami.

Duch objawia się bardzo różnie - poruszające się przedmioty, zasłony przesuwające się po oknie, dziwny zapach. Uczestnicy seansów często mają też wrażenie, że w pomieszczeniu znajduje się ktoś jeszcze. Czasami wiadomość od ducha można odczytać na tabliczce ouija. Zapowiedź śmierci lub choćby groźba mogą nieźle przestraszyć.

Trzeba bowiem pamiętać, że duchy, które nas odwiedzają, najczęściej nie mają dobrych zamiarów. Zwłaszcza, gdy osoby, które je wywołują, nie traktują ich poważnie. Wtedy duchy mogą się nimi pobawić, choćby kłamiąc. Przejawia się to tym, że podszywają się pod pewne osoby. Informacje, których udzielają, często same w sobie są szkodliwe i zupełnie nie wolno im ufać. Nawet więc jeśli chcemy się dowiedzieć, jak po śmierci wygląda nasze życie, to i tak nic z tego.

Obecność złych duchów wiąże się z pojęciem planu astralnego - niefizycznego wymiaru, gdzie można trafić podczas wędrówek astralnych. Żyją tam bardzo różne istoty, również te, które mają złe zamiary. Znawcy teorii eksterioryzacji, czyli przenoszenia się do planu astralnego, uważają, że podczas seansów spirytystycznych mogą pojawić się istoty z niższego wymiaru astralnego. Mowa tutaj o larwach astralnych, bytach prymitywnych, które zostały przypadkowo przez kogoś stworzone w innym wymiarze. To, co je przyciąga, to negatywne emocje danego człowieka, na przykład złość czy strach. Larwy żerują na energii osoby wywołującej duchy i wykorzystują ją do własnych potrzeb. Potrzebują jej bowiem, by istnieć w świecie astralnym. To dlatego często po seansie spirytystycznym możemy czuć się wyczerpani i pozbawieni woli życia.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: duchy | spirytyzm | okultyzm | wywoływanie

oceń
tak 163 74.09%
nie 57 25.91%

Opinie (515)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

3
4
~Josef 2013-05-25 (19:09) 1 rok 3 miesiące 28 dni 1 godzinę i 3 minuty temu

Sam tekst brzmi strasznie dobra rada dla tych kturzy boją się duchów niech ich nie przywoują ja sprubuję nie bendzie to łatwe ras też sprubowałem nic się nie działo a ztego siedzenia poczułem głód była 23 i nic zamykałem też oczy może nie zrobiłem go poprwawnie albo duchy nie istnieją!!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~xxxx 2014-08-31 (14:45) 22 dni 5 godzin i 27 minut temu

duchow nie ma to tylko halucynacja mozgowa

odpowiedz

1
1
~Ślicznota<510> 2014-08-08 (15:38) 1 miesiąc 14 dni 4 godziny i 34 minuty temu

Super.! Interesuje się takimi rzeczami i prawdobodibnie kiedyś spróbuje wywołać ducha.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
0
~moniak 2014-07-15 (00:52) 2 miesiące 7 dni 19 godzin i 20 minut temu

dlaczego ja nie moge wywołać ducha mojgo ojca .. ktury nie zyje i nic z tego a chcem znim pogadać .. co mam robić ..

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
3
~Mimisweet 2014-05-12 (17:10) 4 miesiące 10 dni 3 godziny i 2 minuty temu

ooo my z koleżankami będziemy wywoływać :D żeby było bezpieczniej wywołamy ducha kochającej prababci ;)

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

31
26
~Rafcio 2012-11-20 (10:25) 1 rok 10 miesięcy 2 dni 9 godzin i 47 minut temu

A propos Waszych teorii i komentarzy o kochaniu Jezusa i czytaniu biblii. Dlaczego wierzycie w boga i chwalicie jezusa, skoro według waszej religii pierwszymi ludźmi na ziemi byli Adam i Ewa, którzy mieli dwóch synów i ...? Właśnie, po pierwsze skoro byli tylko Adam i Ewa, to wszelkie związki późniejsze pozostawały kazirodcze, druga sprawa, że skoro mieli dwóch synów to przepraszam, ale z gejowskiego związku dzieci nie ma, tak więc zapoczątkowanie tej wielkiej i wspaniałej religii jest zgoła nieprzemyślane przez autora. Inna zupełnie sprawa jest taka, że dowiedziono, że biblia jest splagiatowanym pismem z wcześniejszych wierzeń

odpowiedz

pokaż 23 ukryte odpowiedzi

0
1
~Duch 2014-08-04 (15:15) 1 miesiąc 18 dni 4 godziny i 57 minut temu

nie wywołójcie mnie OSTRZEGAM!

odpowiedz

2
0
~andrzej 2014-05-02 (23:03) 4 miesiące 19 dni 21 godzin i 9 minut temu

a ja przez dni nie jadlem i schudlem 8 kg !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
5
~Majk 2013-08-13 (02:25) 1 rok 1 miesiąc 9 dni 17 godzin i 47 minut temu

Ja tez bylem zatakowany przez jakies moce . Lezalem w lozku letka goroncze mialem zachcialo mi sie pic to wstalem i w progu dzwi cos zucilo mi sie na plecy to byl taki cierzar ze odrazu upadlem jak kloda i czulem ze ktos mi siedzi niemoglem Sie ruszac

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
1
~Misia 2014-07-04 (18:19) 2 miesiące 18 dni 1 godzinę i 53 minuty temu

Nie warto zadzierać z duchami. Kiedyś też je wywołałam z koleżanką. Każdej nocy mnie prześladowały. Trwało to ok. 3 miesięcy i zaczęłam szukać porad. Przeczytałam w internecie komentarz,w którym było napisane, że mam posmarować siebie masłem a następnie cebulą po rękach i nogach. Stwierdziłam że to idiotyczne jednakże za wszelką cenę chciałam wypędzić duchy. Zrobiłam to i wtedy usłyszałam jak ktoś trzasną drzwiami,a wydawało mi się że wszyscy w domu spali i tak było. Zeszłam na dół a to drzwi od podwórka otwierały i zamykały się. Ujrzałam czarną postać i podeszłam bliżej przecierając oczy. Gdy był metr między nami to postać zaczęła znikać jak dym. To było najgorsze przeżycie w moim życiu ale jednak udało się pozbyć duchów z domu. Nigdy więcej! Pozdrawiam.

odpowiedz

regulamin serwisu