Artykuł

Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

niewiarygodne.pl 19.11.2012 11:23
Chcesz wywołać ducha? Uważaj!

Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy (fot. Thinkstock)

  A A A
Fora internetowe aż kipią od informacji, jak przeprowadzić seans spirytystyczny i wywołać duchy. To z pewnością może być niepowtarzalne przeżycie. Ale czy jest bezpieczne? Nie do końca, o czym świadczą relacje osób, które odważyły się wziąć udział w seansie spirytystycznym.

Od wielu lat cała procedura wygląda podobnie. Wywoływanie duchów odbywa się w ciemnym pomieszczeniu, przy okrągłym stole i zapalonej świecy. Uprzednio trzeba przygotować specjalną tabliczkę ouija - planszę z wypisanymi literami i cyframi oraz strzałką, która będzie wskazywać odpowiedzi wywoływanego ducha. Następnie prosi się ducha o przyjście. Może być to zarówno ktoś bliski - na przykład zmarła prababcia, jak i znana wszystkim postać historyczna. Gdy nadejdzie, co manifestuje przez przesuwanie zasłon czy właśnie poruszanie tabliczką, duchowi można zacząć zadawać pytania. Poprzez litery, jakie wskaże strzałka, odczytuje się wiadomość, jaką ma dla nas przybysz z zaświatów.

Wszystko to brzmi bardzo nieprawdopodobnie, lecz nawet gdy opisane czynności wykonuje się w żartach, duch naprawdę przychodzi. Oczywiście słowo "naprawdę" uzależnione jest tutaj od wiary w duchy danej osoby. Ale zadziwiająco często okazuje się, że nawet niedowiarkowie zmuszeni są uwierzyć, gdy widzą, co dzieje się przed ich oczami.

Duch objawia się bardzo różnie - poruszające się przedmioty, zasłony przesuwające się po oknie, dziwny zapach. Uczestnicy seansów często mają też wrażenie, że w pomieszczeniu znajduje się ktoś jeszcze. Czasami wiadomość od ducha można odczytać na tabliczce ouija. Zapowiedź śmierci lub choćby groźba mogą nieźle przestraszyć.

Trzeba bowiem pamiętać, że duchy, które nas odwiedzają, najczęściej nie mają dobrych zamiarów. Zwłaszcza, gdy osoby, które je wywołują, nie traktują ich poważnie. Wtedy duchy mogą się nimi pobawić, choćby kłamiąc. Przejawia się to tym, że podszywają się pod pewne osoby. Informacje, których udzielają, często same w sobie są szkodliwe i zupełnie nie wolno im ufać. Nawet więc jeśli chcemy się dowiedzieć, jak po śmierci wygląda nasze życie, to i tak nic z tego.

Obecność złych duchów wiąże się z pojęciem planu astralnego - niefizycznego wymiaru, gdzie można trafić podczas wędrówek astralnych. Żyją tam bardzo różne istoty, również te, które mają złe zamiary. Znawcy teorii eksterioryzacji, czyli przenoszenia się do planu astralnego, uważają, że podczas seansów spirytystycznych mogą pojawić się istoty z niższego wymiaru astralnego. Mowa tutaj o larwach astralnych, bytach prymitywnych, które zostały przypadkowo przez kogoś stworzone w innym wymiarze. To, co je przyciąga, to negatywne emocje danego człowieka, na przykład złość czy strach. Larwy żerują na energii osoby wywołującej duchy i wykorzystują ją do własnych potrzeb. Potrzebują jej bowiem, by istnieć w świecie astralnym. To dlatego często po seansie spirytystycznym możemy czuć się wyczerpani i pozbawieni woli życia.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: duchy | spirytyzm | okultyzm | wywoływanie

oceń
tak 158 74.18%
nie 55 25.82%

Opinie (504)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
4
~Majk 2013-08-13 (02:25) 11 miesięcy 11 dni 3 godziny i 56 minut temu

Ja tez bylem zatakowany przez jakies moce . Lezalem w lozku letka goroncze mialem zachcialo mi sie pic to wstalem i w progu dzwi cos zucilo mi sie na plecy to byl taki cierzar ze odrazu upadlem jak kloda i czulem ze ktos mi siedzi niemoglem Sie ruszac

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

0
2
~Mimisweet 2014-05-12 (17:10) 2 miesiące 11 dni 13 godzin i 11 minut temu

ooo my z koleżankami będziemy wywoływać :D żeby było bezpieczniej wywołamy ducha kochającej prababci ;)

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~moniak 2014-07-15 (00:52) 9 dni 5 godzin i 29 minut temu

dlaczego ja nie moge wywołać ducha mojgo ojca .. ktury nie zyje i nic z tego a chcem znim pogadać .. co mam robić ..

odpowiedz

0
0
~Misia 2014-07-04 (18:19) 19 dni 12 godzin i 2 minuty temu

Nie warto zadzierać z duchami. Kiedyś też je wywołałam z koleżanką. Każdej nocy mnie prześladowały. Trwało to ok. 3 miesięcy i zaczęłam szukać porad. Przeczytałam w internecie komentarz,w którym było napisane, że mam posmarować siebie masłem a następnie cebulą po rękach i nogach. Stwierdziłam że to idiotyczne jednakże za wszelką cenę chciałam wypędzić duchy. Zrobiłam to i wtedy usłyszałam jak ktoś trzasną drzwiami,a wydawało mi się że wszyscy w domu spali i tak było. Zeszłam na dół a to drzwi od podwórka otwierały i zamykały się. Ujrzałam czarną postać i podeszłam bliżej przecierając oczy. Gdy był metr między nami to postać zaczęła znikać jak dym. To było najgorsze przeżycie w moim życiu ale jednak udało się pozbyć duchów z domu. Nigdy więcej! Pozdrawiam.

odpowiedz

2
0
~luna 2013-12-26 (19:09) 6 miesięcy 27 dni 11 godzin i 12 minut temu

zapisałam to sobie na kartce

odpowiedz

1
0
~andrzej 2014-05-02 (23:03) 2 miesiące 21 dni 7 godzin i 18 minut temu

a ja przez dni nie jadlem i schudlem 8 kg !!!

odpowiedz

1
0
~kolo 2014-04-11 (19:25) 3 miesiące 12 dni 10 godzin i 56 minut temu

powiedz mi jak naprawde uwolnic sie bo czuje ze mnie opetalo cos!!!!!

odpowiedz

26
10
~nick 2012-11-19 (14:45) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 15 godzin i 36 minut temu

Wierze tylko w to co widze np.jak tusk i jego kolesie zruinowali caly kraj.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

4
2
~sitko 2014-03-11 (11:23) 4 miesiące 12 dni 18 godzin i 58 minut temu

wywoływanie duchów u mnie musi mieć konkretny cel po to aby uwierzyć że świat paranormalny istnieje co bedzie dla mnie bodźcem napędowym do wiary w boga bo ostatnio rzadko do kościoła chodzę

odpowiedz

14
15
~asd 2012-11-19 (16:53) 1 rok 8 miesięcy 4 dni 13 godzin i 28 minut temu

Przykład z Anneliese jest nietrafiony. Już wyjaśniono, że miała fobie związane z piekłem i szatanem przez pranie mózgu, które zrobili jej rodzice i otoczenie w dzieciństwie. Utrata wagi, napięcia mięśni i zaciśnięte drogi oddechowe (stąd ten głos) były objawami choroby, na którą potem cierpiała. Znała wiele zwrotów w innych językach stąd te "szatańskie" przekazy. Z tego, co wiem egzorcysta i opiekunowie tej biednej dziewczyny mieli spore problemy z prawem za to, co wyrządzili młodej Niemce.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

regulamin serwisu