Artykuł

NASA ostrzega! Coraz większy niepokój związany z końcem świata

niewiarygodne.pl 03.12.2012 12:17
NASA ostrzega! Coraz większy niepokój związany z końcem świata

"Apokalipsa" może nadejść, ale w sposób, w jaki nikt się jej nie spodziewa (fot. AP)

  A A A
Za niespełna trzy tygodnie może być już po nas - takie słowa są bliskie sercom rzeszy ludzi na całym świecie. Wszystko przez rzekome proroctwo Majów, które wieścić ma nadchodzący koniec dziejów. Informacje, które nieustannie pojawiają się w mediach, sprawiły, że coraz więcej ludzi zaczęło wierzyć w tę wizję. Specjalny komunikat w sprawie wydała ostatnio NASA. Przedstawiciele agencji ostrzegli, że całe zamieszanie wokół tej sądnej podobno daty może spowodować trudne do wyobrażenia straty, a w efekcie doprowadzić do czegoś, co można by nazwać samospełniającym się proroctwem.

Nikt już nie ma chyba wątpliwości, że końcówka tego roku będzie wyjątkowa. Oprócz tradycyjnego w ostatniej dekadzie grudnia oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia oraz sylwestrowe szaleństwo, pojawiła się jeszcze jedna data, której towarzyszyć będą wzmożone emocje. Mowa oczywiście o dniu 21 grudnia, który - ze względu na rzekomą przepowiednię Majów - coraz więcej ludzi uważa za schyłkowy w dziejach ludzkości.

Wielu naukowców wypatruje prawdziwej klęski, jaka może dotknąć ludzkość w najbliższych dniach. Nie są one związane bynajmniej z katastrofami i kataklizmami, które miałyby spaść na mieszkańców Ziemi. Za wielkie niebezpieczeństwo należy zaś uznać obłęd towarzyszący nadejściu "tego" czasu. Eksperci podkreślają, że w wielu środowiskach pojawił się nastrój paniki. Atmosfera taka może doprowadzić do nieprzewidzianych i gwałtownych zachowań, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Badacze uważają, że wraz ze zbliżaniem się "tej" daty, wśród nastolatków, którzy naprawdę boją się końca świata, wzrosnąć może liczba samobójstw. Naukowcy twierdzą także, że w związku z zaistniałą sytuacją coraz więcej młodzieży cierpi na bezsenność oraz z powodu braku apetytu - poinformował serwis "Live Science".

"W czasie, kiedy wielu ludzi traktuje to jako formę żartu, a wielu pozostałych jako tajemnicę, istnieje pewna grupa ludzi, którzy są naprawdę zaniepokojeni" - powiedział David Morrison, astrobiolog z NASA Ames Research Center. "Myślę, że propagowanie przez internet plotek, które mogą wystraszyć dzieciaki to prawdziwe zło".

Eksperci z Amerykańskiej Agencji Kosmicznej starają się też tonować nastroje wśród tych, którzy uważają, że 21 grudnia 2012 r. w Ziemię uderzy nieznana nauce planeta albo jakiś inny obiekt, który doprowadzi nas do zagłady. Zdaniem astronomów, nie ma absolutnie takiego niebezpieczeństwa.

Według naukowców, całe zamieszanie wokół końca świata A.D. 2012, które zaskakująco okazało się mieć olbrzymi potencjał marketingowy, należy uznać za zwykłą fantazję, która ma jednak daleko idące skutki dla wielu ludzi na całym świecie.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: NASA | Majowie | przepowiednie | wizje | apokalipsa

oceń
tak 465 57.55%
nie 343 42.45%

Opinie (1911)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Marek 2013-01-17 (16:54) 4 lata 10 miesięcy 1 dzień 3 godziny i 48 minut temu

13 kwietna 2036 roku nastąpi koniec świata,zginą miliony ludzi z krajów i ze świata.Uderzy w nas ogromna asteroida 99942 appophis o średnicy 270 metrów.Po uderzeniu tej asteroidy 99942 appophis,spowoduje wielką falę tsunami o wysokości 9999 kilometrów.Będą zagrożone kontynenty jak:Europa,Azja,Afryka,Australia,Ameryka Południowa,Ameryka Północna i kraje jak:Nowy Jork,Los Ageles,Las Vegas,Kalifornia,Kororado,Alaska,Teksas,Kanada,Meksyk,Ekwador, Kolumbia,Brazylia,Boliwia,Peru,Argentyna,Urugwaj,Parugwaj,Tajlandia,Japonia,Indie Chiny,Korea Południowa,Korea Północna,Ubekistan,Afganistan,Pakistan,Kazachstanan,Turkenistan,Tadżykistan,Iran,Irak,Niger,Egipt,Libia,Tunezja,Nigeria,Algieria, Sudan,Somalia,Czad,Maroko,Angola,Senegal,Mali,Namibia,Zambia,Zimbawe,RPA,Mozambik,Botswana,Tazania,Kenia,Uganda,Etopia,Kamerun,Gabon,Kongo,Benin,Portugalia,Hiszpania,Wielka Brytania,Irlandia,Szkocja,Islandia,Walia,Francja,Belgia,Dania, Holandia,Norwegia,Szwecja,Filnlandia,Szwajcaria,Austria,Słowenia,Węgry,Chorwacja,Bośnia i Hercegowina,Serbia i Czarnogura,Macedonia,Albania,Włochy,Grecja,Turcja,Bługaria,Rumunia,Słowacja,Czechy,Niemcy,Mołdawia,Ukraina,Białoruś,Litwa,Łotwa,Estonia,Rosja,Polska.Tylko przeżyją tybatańczycy.

odpowiedz

1
0
~Kicia 2012-12-21 (14:55) 4 lata 10 miesięcy 28 dni 5 godzin i 47 minut temu

Ja sie boje troche ale jest dobrze jednak go nie ma

odpowiedz

0
0
~Karolszczak 2012-12-17 (20:16) 4 lata 11 miesięcy 1 dzień i 26 minut temu

Pewnie, mnie to tylko denerwuje. Robimy NAJAZD!!! :D

odpowiedz

0
0
~Monika 2012-12-15 (16:50) 4 lata 11 miesięcy 3 dni 3 godziny i 52 minuty temu

to prawdziwa wiadomość od NASA i inne nie które też tu pisze prawda .

odpowiedz

1
0
~Daros 2012-12-05 (14:40) 4 lata 11 miesięcy 13 dni 6 godzin i 2 minuty temu

BŁAGAM WAS MANIFEST PRZECIWKO ARTYKUŁOM GLĄBÓW Z WP.PL WSZYSCY 21 I 22 GRUDNIA PISZA NA WSZYSTKICH STRONACH WP I GDZIE JEST TEN WASZ GÓWNIANY KONIEC ŚWIATA O KTORYM PISALISCIE PRZEZ PÓŁ ROKU MAM NADZIEJE ZE DUZO LUDZI SIE PRZYŁACZY DO WALKI Z TAKIMI ARTYKUŁAMI

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~numersq 2012-12-12 (21:06) 4 lata 11 miesięcy 5 dni 23 godziny i 36 minut temu

ludzie zadnego konca swiata nie bedzie. Wejdziemy tylko w nawa ere . A wogule tylko bóg wie kiedy bedzie koniec. Wiec nie panikujcie

odpowiedz

0
0
~numersq 2012-12-12 (18:42) 4 lata 11 miesięcy 6 dni 2 godziny i 1 minutę temu

ludzie zadnego konca swiata nie bedzie. Wejdziemy tylko w nawa ere . A wogule tylko bóg wie kiedy bedzie koniec. Wiec nie panikujcie

odpowiedz

110
33
~NICO 2012-12-03 (16:38) 4 lata 11 miesięcy 15 dni 4 godziny i 4 minuty temu

HA, HA ktoś tu z forumowiczów pisze m.in. cytuję : " W ciagu minionych 180 milionow lat inversja pola magnetycznego ziemi miala miejsce tylko 8 razy ........(itd)" koniec cytatu . A skąd on może to wiedzieć? Był wtedy? Żył wtedy? Widział to? Skąd ziemski człowiek który jest marnym pyłem i paprochem tylko na tej planecie jaką jest ziemia ma taką pewność o tych 180 milionach lat? Następna sprawa historia już nie raz pokazała jak często i jak bardzo naukowcy potrafią się mylić a co dopiero mówić o tym co tu się działo 180 mln lat temu. Czy oni sobie zdają sprawę z tego o czym mówią? Co za głupota i zarozumiałość ! Prawda jest taka że wielu naukowców jest zbyt pyszna i zarozumiała żeby przyznać się że to tylko teorie lub przypuszczenia. Następna sprawa dotyczy faktu spekulacji jakich dopuszczają się często naukowcy-oszuści po to by zyskać rozgłos, sławę, popularność i przede wszystkim pieniądze. Jak najbardziej nie zaprzeczam a nawet zgadzam się z tym że wiele dziś zawdzięczamy wielu naukowcom. Ale też wielu z nich wykorzystuje swoje tzw. "votum zaufania" lub tzw."autorytet naukowca"wśród wielu ludzi do naukowców w celu zdobycia sławy, popularności i co za tym idzie zbicia potężnego majątku, zarobienia fortuny za cenę okłamania a tym samym wprowadzenia wielu milionów w błąd. Nie wszyscy naukowcy chcą służyć dobru ludzkości a już na pewno nie ci zarozumiali którzy opowiadają takie bajki. Po za tym to też tylko ludzie więc niezrozumiałe wydaje się dlaczego niektórzy robią z nich"pół bogów". Jedyną Istotą we wszechświecie której zależy na tym żeby kompletną prawdę poznał człowiek jest Bóg. Dlatego już dawno temu (po buncie w Edenie) podjął On odpowiednie kroki ku temu żeby ludzkość poznała prawdę. Najpierw posłał na ziemię swego Syna Jezusa Chrystusa który zapoczątkował głoszenie tej prawdy a oprócz tego dopilnował żeby JEGO SŁOWO zostało spisane na kartach Biblii. Jednym z największych dowodów potwierdzających że Biblia jest żródłem prawdy są zapisane w niej proroctwa z których ponad 90% spełniło się z dokładnością w 100%. Zatem prawda m.in o tym skąd się tu wzięliśmy, jak długo tu jesteśmy i co nas jeszcze czeka w przyszłości leży u wielu z nas na zakurzonych półkach w naszych domach. I proszę mnie nie mylić z żadnym kościołem Nominalnego Chrześcijaństwa bo ja się pod takimi nie podpisuję. Interesuje mnie wyłącznie prawda. Pozdrawiam.

odpowiedz

pokaż 144 ukryte odpowiedzi

0
3
~Pablo 2012-12-10 (10:35) 4 lata 11 miesięcy 8 dni 10 godzin i 7 minut temu

Przyjęcie proroctwa Majów odnośnie 2012 roku wymaga zaakceptowania następujących założeń: że nasze słońce jest bogiem; słońce jest napędzane siłą ofiary złożonej z ludzkiej krwi; czas stworzenia miał miejsce w 3114 roku przed Chrystusem (pomijając wszelkie dowody, że miało to miejsce o wiele wcześniej)...Pozdrawiam

odpowiedz

11
3
~barti121 2012-12-04 (12:37) 4 lata 11 miesięcy 14 dni 8 godzin i 5 minut temu

kochani zastanówcie się nad tematem śmierci trochę mocniej. Uważam,ze śmierć to najlepsze co człowieka może w życiu spotkać.Rodzisz się,przeżywasz parę interesujących,szczęśliwych chwil,a poza tym ból, rozterki,choroby,cierpienia itd.itp.Kiedy to nadchodzi Twój czas zamykasz oczy,tracisz świadomość,umierasz i masz święty spokój...Oczywiście pozostawiasz bliskich w głębokim żalu i rozpaczy więc ten rzekomy koniec świata i szybka śmierć dla wszystkich ludzi w jednym czasie spowodowałby brak żałoby bliskich.Jest to zbyt piękny scenariusz(data 21.12.12r) aby był prawdziwy...

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

regulamin serwisu