Artykuł

Kolejny papież będzie ostatnim?

niewiarygodne.pl 11.02.2013 20:29
Kolejny papież będzie ostatnim?

Jego przepowiednie w najbliższych dniach będą z pewnością przytaczane wielokrotnie. (fot. Eastnews)

  A A A
Ta sensacyjna wiadomość zaskoczyła cały świat. Nagle ze wszystkich stron, we wszystkich mediach zabrzmiały setki komentarzy; jak grzyby po deszczu zaczęli wyrastać ci, którzy podkreślają, jak bardzo leży im na sercu przyszłość Kościoła. Hipokryci? Nie nam to oceniać. Nie ulega jednak wątpliwości, że troska jest potrzebna. I nie powinna ona dotyczyć wyłącznie dalszych losów Kościoła, ale także całego świata. Wszystko z powodu słynnej przepowiedni Malachiasza. Jeśli wierzyć w zapowiedzi proroka, wszelkie zmiany na Stolicy Piotrowej powinny być traktowane jako barometr sytuacji na świecie oraz wskaźnik odmierzający czas do schyłku dziejów.Żyjący w XI w. prorok jest świętym Kościoła katolickiego. Jego przepowiednie w najbliższych dniach będą z pewnością przytaczane wielokrotnie. Szczególnie ta, która dotyczy papiestwa. Niektórzy podchodzą do słynnej wizji z rezerwą. Innych na samą myśl o przepowiedni irlandzkiego świętego wypełnia lęk. Skąd ta obawa? Proroctwo zakłada, że jeszcze w naszych czasach na przywódcę Stolicy Apostolskiej, a tym samym całego Kościoła, miałby zostać wybrany Piotr Rzymianin, który kierowałby Ludem Bożym podczas największego ucisku Kościoła. Finał jego pontyfikatu byłby brzemienny w skutkach. Skończyłby się zniszczeniem Rzymu. Niedługo potem nastąpić miałby Sąd Ostateczny.

Interesujący jest fakt, że w swojej przepowiedni święty Malachiasz miał zapowiedzieć, że jednym z sygnałów zwiastujących koniec świata będzie pojawienie się czarnego papieża, który ma być jednocześnie papieżem ostatnim. Wystarczy przyjrzeć się giełdzie nazwisk, która zaistniała zaraz po obwieszczeniu woli papieża Benedykta XVI, by przekonać się, że taki wariant wcale nie jest niemożliwy. Na czele zestawień potencjalnych kandydatów do objęcia funkcji papieża, które natychmiast zaczęły funkcjonować w mediach, znajduje się nazwisko czarnoskórego kardynała z Ghany. Żywiołowy Peter Kodwo Appiah Turkson wymieniany był też wśród głównych kandydatów do objęcia Stolicy Apostolskiej przed ostatnim konklawe. Wśród innych czarnoskórych kandydatów pojawia się też nazwisko nigeryjskiego duchownego Francisa Arinze. Co ciekawe, działać natychmiast zaczęli... bukmacherzy, którzy Turksona umieścili na pierwszym miejscu listy kandydatów do objęcia funkcji papieża, a Arinze na pozycji trzeciej.

W kontekście pojawiających się głosów na temat czarnego Ojca Świętego, który miałby być ostatnim papieżem, nie można także zapomnieć o tym, że już wcześniej papież Benedykt XVI przez niektórych interpretatorów wymieniany był jako "czarny papież". Jak to możliwe? W herbie zaaprobowanym przez Benedykta XVI, który pełnił rolę oficjalnego herbu Watykanu za czasów papieża z Niemiec, pojawiła się postać "Murzyna z Fryzyngi", który ma symbolizować uniwersalny charakter całego Kościoła, wolnego od podziałów ze względu na rasę. Według pojawiających się prób tłumaczenia, przepowiedni św. Malachiasza nie należy traktować dosłownie. Te same osoby przychylają się do hipotezy, że ostatni herb Watykanu oraz pojawiające się w nim symbole mogły wskazywać na to, że to właśnie Benedykt XVI był "czarnym papieżem"

Hipoteza, która zakłada, że to papież Benedykt XVI miałby być ostatnim sługą Chrystusa w Watykanie, jest o tyle interesująca, że św. Malachiasz w swojej przepowiedni miał wyjawić, iż zaszczytu piastowania funkcji głowy Kościoła dostąpi 112 kolejnych duchownych. Niektóre wyliczenia wskazują, że 112. papieżem jest właśnie Benedykt XVI.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: przepowiednie | kościół | papież | religia | św. malachiasz | proroctwa

oceń
tak 66 88%
nie 9 12%

Opinie (152)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
1
~maurycy XIV 2013-02-24 (03:00) 4 lata 8 miesięcy 24 dni 17 godzin i 33 minuty temu

no dobra, ale to bedzie ko iec swiata chrzescijanskiego, czyli skonczy sie jedna bajka, a reszta, islam, hinduism, etc , co z nimi czy onimaja poczatek swiata?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~piotr zawolski 2015-04-06 (06:31) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 14 godzin i 2 minuty temu

Wezcie to na poważnie. !!!!!!!

odpowiedz

0
1
~dak 2013-08-12 (07:49) 4 lata 3 miesiące 5 dni 12 godzin i 44 minuty temu

Czy Karol Wojtyła może być świętym jeśli już jako kleryk miał kochankę w Krakowie, dobrze znaną Irenę Kinaszewską? Z kochanką miał jednego syna Adama, potem kolejnych dwoje dzieci, w tym jedno oddane do domu dziecka, a drugie wyabortowane za pieniądze kurii? Czy osobnik prowadzący się jako ksiądz skandalicznie, z kochanką u której przez 30 lat nocował i w której parkował jako kochanek ma prawo być świętym wedle norm samego Kościoła katolickiego? A co z dzieckiem zrobionym przez kleryka Karola Wojtyłę rosyjskiej pielęgniarce, jeszcze zanim poznał Irenę Kinaszewską, której rozbił małżeństwo? Dlaczego nie chciał poddać się badaniom genetycznym na ustalenie ojcostwa. Dlaczego nie przyjął w Watykanie ani własnej córki ani żyjącej jeszcze swojej wnuczki, które posiadały dokładną dokumentację świadczącą o tym młodzieńczym klerykalnym romansie Karola Wojtyły? Około 1950 roku Irena Kinaszewska z pomocą księdza Karola Wojtyły otrzymała dobrze płatną pracę w Tygodniku Powszechnym. Syn Adam w wieku lat 12 został ministrantem swego ojca Karola Wojtyły, który był w tym czasie wykładowcą KUL. Adam aż do swej śmierci mieszkał w Gdańsku. Jak mawiał - byle jak najdalej od Krakowa i krakowskiej kurii, w której od jesieni 1978 roku zarówno on jak i jego matka Irena Kinaszewska stali się personami non-grata, osobami niebezpiecznymi dla politycznych i moralnych interesów Kościoła katolickiego w Polsce. Adam Kinaszewski przed śmiercią spisał swój Pamiętnik Syna Wielkiego Karola, który jest czytany ukradkiem przez wybranych i zaufanych przyjaciół Adama oraz wtajemniczonych w sprawę romansu Ireny z Karolem Wojtyłą. Dziś to już żadna rewelacja.  

odpowiedz

3
4
~g_z 2013-02-12 (16:26) 4 lata 9 miesięcy 5 dni 4 godziny i 7 minut temu

Właśnie, pełno tutaj nawiedzonych, pseudoreligijnych objawień. Ale akurat, w 99,9999% pochodzą z katolickich źródeł.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~KAROL . 2013-03-11 (17:38) 4 lata 8 miesięcy 6 dni 2 godziny i 55 minut temu

JA I TAK NIE MAM NA TYM SWIECIE SKARBÓW ,JESTEM NIEWOLNIKIEM 47 LAT PRACY JESZCZE3 LATA ZA 50 PROCENT EMERYTURY. NIECH RACZEJ BOJĄ SIE BOGACZE ..CZEGO IM WSPŁUCZUJE JAK POZOSTAWIĄ SWE SKARBY .PAN JEST MIŁOSIERNY I NIE BEDZIE MNIE BOLAŁO .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

29
11
~JAN 2013-02-12 (11:38) 4 lata 9 miesięcy 5 dni 8 godzin i 55 minut temu

Zadam tylko jedno pytanie; ile wspónego ma obecny Watykan z rzeczywistym CHRZEŚCIJAŃSTWEM?Moim zdaniem zdaniem; NIC.

odpowiedz

pokaż 15 ukrytych odpowiedzi

3
0
~Gena 2013-03-08 (19:24) 4 lata 8 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 9 minut temu

Bo to ludzie ,ludziom zgotowali ten los!!!!zamiast zyc w dostatku zyjemy w biedzie albo ktos jest obrzydliwie bogaty albo jest na samym dnie ...czlowiek-czlowieka zabija nikt nie m prawa odbierac nikomu zycia !!jesli sie nie opamietamy sami spuscimy sobie na glowe ten koniec swiata !!!po cholere bomby nuklearne kto to widzial zeby w ten sposob zalatwiac porachunki z wrogiem !!!Ludzie opamietajmy sie !!!!!!!zacznijmy myslec o bliznim i przestanmy "ze soba walczyc "!!!!

odpowiedz

2
11
~bez nicku 2013-02-13 (21:23) 4 lata 9 miesięcy 3 dni 23 godziny i 10 minut temu

napisali w tej waszej biblii,że nie wszystkie barany z owczarni jezusa..że mawiał w przypowieściach po to,by nie każdy go rozumiał-pytam więc jaki macie cel "nawracająć"albo zawracając głowy wszystkim? chcecie białe na czarne przefarbować,czy czarne na białe? czy o co wam biega?

odpowiedz

pokaż 26 ukrytych odpowiedzi

6
1
~katoliczka 2013-03-02 (21:45) 4 lata 8 miesięcy 14 dni 22 godziny i 48 minut temu

Dlaczego PAPIEŻ JP II był do śmierci ? A Benedykt XVI sam zrezygnował ? Bo Polacy pracują do śmierci,a niemcy do emerytury.

odpowiedz

4
1
~akr 2013-03-02 (11:18) 4 lata 8 miesięcy 15 dni 9 godzin i 15 minut temu

To będzie ostatni papież z kościoła katolickiego, a po nim będzie Watykanem rządził Tusk i Po. Współcześni wróżbici też to powinni wziąć pod uwagę.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

regulamin serwisu