Artykuł

Franciszek będzie jednak ostatnim papieżem! Słynna przepowiednia się wypełnia

niewiarygodne.pl 14.03.2013 12:41
Franciszek będzie jednak ostatnim papieżem! Słynna przepowiednia się wypełnia

Pochodzi z Argentyny, ma 76 lat i obrał imię Franciszek. (fot. AFP)

  A A A
Ostatnie tygodnie obfitowały w spekulacje na temat wyboru kolejnego następcy świętego Piotra. Często przypominano słynną przepowiednię Malachiasza, która rzekomo zwiastuje wstąpienie na tron papieski czarnego papieża, który miałby być ostatni. Już wiemy, że nowym namiestnikiem chrystusowym został Jorge Mario Bergoglio. Jak ten wybór ma się do wizji żyjącego w XII wieku irlandzkiego duchownego?Pochodzi z Argentyny, ma 76 lat i obrał imię Franciszek - cały świat poznał już nowego papieża. Nie milkną komentarze dotyczące dokonanego przez kardynałów wyboru. Wszystkie media prezentują też sylwetkę Ojca Świętego. Wybór nowej głowy Kościoła odbył się znacznie szybciej, niż prognozowano. Wiadomo już, że zawiodły typowania ekspertów oraz bukmacherów, którzy obstawiali, że wybrany zostanie Angelo Scola z Włoch albo Peter Turkson z Ghany. Ten ostatni idealnie wpasowywałby się w słynną przepowiednię Malachiasza, zakładającą - zgodnie z interpretacją - że kolejny papież, który ma być ostatnim, będzie papieżem czarnym. Czy oznacza to, że przepowiednia Malachiasza się nie wypełniła? Nic z tych rzeczy. Zgodnie z pojawiającymi się rewelacjami także papież Franciszek może być interpretowany jako "czarny papież".

Jorge Mario Bergoglio jest pierwszym od XIX wieku zakonnikiem, który został wybrany papieżem i pierwszym jezuickim przywódcą Kościoła w historii. Ten człowiek renesansu (Bergoglio jest teologiem, chemikiem, filozofem, znawcą literatury, filmu, a w przeszłości studiował także psychologię) w 1958 r. wstąpił do zakonu jezuitów. Fakt, że papież Franciszek przystąpił ponad pół wieku temu właśnie do tego zakonu apostolskiego, nie jest bez znaczenia w kontekście przepowiedni Malachiasza na temat "czarnego papieża" (fraza Gloria Olivae, czyli chwała oliwki, która kojarzona jest z czarnym kolorem oliwki, zdaniem niektórych może oznaczać właśnie wybór czarnego papieża). W ten właśnie sposób określany bywa bowiem potocznie generał Towarzystwa Jezusowego, który wybierany jest głosami przedstawicieli kongregacji generalnej.

(fot. AP)

Papież z Ameryki Południowej wprawdzie nigdy nie pełnił funkcji przełożonego generalnego jezuitów, ale już sam fakt jego związku z zakonem, na czele którego stoi osoba, która głównie przez propagatorów retoryki antykatolickiej nazywana bywa czarnym papieżem, wystarczył, by uznano, że nowy Ojciec Święty jest słynnym "czarnym papieżem" z przepowiedni Malachiasza, a co za tym idzie, papieżem ostatnim.

Skąd się wziął ten dziwny termin w odniesieniu do jezuickiego przełożonego? "Czarny papież" w wielu kręgach stanowi pogardliwe określenie lidera tego zakonu. Nie jest ono oczywiście stosowane przez samych jezuitów. Pojęcie to odnosi się do czarnej sutanny noszonej przez zakonników, w tym także samego przełożonego. Nawiązuje też do wielkiej władzy, jaką posiadali w przeszłości jezuici wewnątrz Kościoła katolickiego. Poza tym przełożony generał, podobnie jak papież, pełni zwykle swoją posługę do końca życia.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: watykan | religia | chrześcijaństwo | papież | papież Franciszek | przepowiednie | profeci | malachiasz

oceń
tak 298 19.01%
nie 1270 80.99%

Opinie (2188)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~zielony papież 2014-06-21 (18:39) 3 lata 3 miesiące 25 dni 7 godzin i 7 minut temu

Oliwki klasyczne to zielone. ..Twarz o oliwkowym kolorze to twarz nie czarna;D

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

45
4
~cbx 2013-03-26 (02:33) 4 lata 6 miesięcy 20 dni 23 godziny i 13 minut temu

Koniec jest bliski. ludzie oszaleli . seks , pieniądze , materializm i próżność gdzie nie spojrzysz. Pan oczyści ziemie z grzeszników ale , zginą również wierni. Boże prowadz.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
2
~KlikPlik. 2016-10-19 (23:22) 11 miesięcy 27 dni 2 godziny i 24 minuty temu

W listopadzie wybiorą nowego Papieża i to będzie ostatni. Ale nie odrazu nastąpi koniec. To moja przepowiednia z gwiazd. Czytałam nocą. W dzień gwiazd nie widać :-)

odpowiedz

9
45
~niewierna 2013-08-07 (19:39) 4 lata 2 miesiące 9 dni 6 godzin i 7 minut temu

tak. tak. oczywiście, że będzie koniec świata.. błagam. takich bzdur aż nie chce się czytac, bo jedyne co temu towarzyszy to śmiech, który potęguje. nie ma boga, biblia to jakieś historyjki napisane przez ludzi, którzy nie mieli co robic z wolnym czasem i stwierdzili, że wymyślą coś takiego. mamy się nie zamykac na boga.. gdyby ten Wasz bóg istniał to nie byłoby całego zła na świecie. nie byłoby wojen, klęsk, dzieci w Afryce miałby normalne życie i wiele innych.

odpowiedz

pokaż 9 ukrytych odpowiedzi

2
3
~Gonia 2016-07-30 (10:08) 1 rok 2 miesiące 16 dni 15 godzin i 38 minut temu

Moim zdaniem nikt nie zna dnia ani godziny końca świata. Oprócz Boga. Tylko Bóg jeden wie. A Papież Franciszek jest tak dobrym papieżem... Wiec ludzie prosze was nie wymyślajcie.. Jest tak dobrym jak ŚW. Jan Paweł 2.

odpowiedz

17
1
~Kkl 2014-06-30 (12:23) 3 lata 3 miesiące 16 dni 13 godzin i 23 minuty temu

Całe zło jest wynikiem grzechu, a nie winą Boga. Winą grzechu mojego, twojego, i innych. To że dzieci głodują to nasza wina, to że są patologie to nasza wina, wina przodków tych ludzi, wina tego że zrobili w swoim życiu coś złego. Mamy wolną wolę. Wyobraź sobie Ojca który zakuwa Ci ręce w kajdany. Coś chyba nie gra? Proszę nie być ignorantem bo za tym też idą różne skutki, które przełożą się nie tylko na Twoje życie, ale także na życie Twoich bliskich i osób które mają z Tobą styczność. Grzesząc robisz krzywdę nie tylko sobie. A koniec świata? Już się zaczął. Umieramy duchowo, atakowani przez brudy które stają się normą w naszych oczach. Ciało bez ducha jest ślepe. Jak cywilizacja może przetrwać kiedy jest pozbawiona miłości, mądrości, wyobraźni i Światła?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
1
~Leokadia 2014-12-09 (22:43) 2 lata 10 miesięcy 7 dni 3 godziny i 3 minuty temu

Papież Franciszek jest ostatni na liście 7 papieży Watykanu od 1929 r. Taki zapis znajduje się w rozdziale 17 Apokalipsy św. Jana. I ma być krótko. Wraz z odejściem ostatniego papieża całkowita zagłada czeka Watykan. Spłonie on w ogniu. Spalą go muzułmanie. Ale to niestety nie koniec "kościoła". Pojawi się bowiem oczekiwany ze zgrozą przez 2000 lat Antychryst zapisany w rozdziale 13. Gdzie sobie urządzi stolicę? W KRAKOWIE!.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
3
~cogito 2016-03-03 (10:25) 1 rok 7 miesięcy 13 dni 15 godzin i 21 minut temu

Żal Was śpiochy. Wielki żal. Otwórzcie oczy jak najszybciej, bo historia przejdzie obok Was. Autor ma w 100% rację i Helena Bławatska też. Dlatego tępił ją kościół.

odpowiedz

2
0
~art 2015-06-26 (01:43) 2 lata 3 miesiące 21 dni i 3 minuty temu

w kodzie ASCII Bergoglio wynosi 666. Ach te kody, języki programowania :)

odpowiedz

2
0
~halszka 2015-04-17 (07:45) 2 lata 5 miesięcy 29 dni 18 godzin i 1 minutę temu

Bog jeden wie jaki bedzie koniec a ludzkosc niech się głowi

odpowiedz

regulamin serwisu