Artykuł

Franciszek będzie jednak ostatnim papieżem! Słynna przepowiednia się wypełnia

niewiarygodne.pl 14.03.2013 12:41
Franciszek będzie jednak ostatnim papieżem! Słynna przepowiednia się wypełnia

Pochodzi z Argentyny, ma 76 lat i obrał imię Franciszek. (fot. AFP)

  A A A
Ostatnie tygodnie obfitowały w spekulacje na temat wyboru kolejnego następcy świętego Piotra. Często przypominano słynną przepowiednię Malachiasza, która rzekomo zwiastuje wstąpienie na tron papieski czarnego papieża, który miałby być ostatni. Już wiemy, że nowym namiestnikiem chrystusowym został Jorge Mario Bergoglio. Jak ten wybór ma się do wizji żyjącego w XII wieku irlandzkiego duchownego?Pochodzi z Argentyny, ma 76 lat i obrał imię Franciszek - cały świat poznał już nowego papieża. Nie milkną komentarze dotyczące dokonanego przez kardynałów wyboru. Wszystkie media prezentują też sylwetkę Ojca Świętego. Wybór nowej głowy Kościoła odbył się znacznie szybciej, niż prognozowano. Wiadomo już, że zawiodły typowania ekspertów oraz bukmacherów, którzy obstawiali, że wybrany zostanie Angelo Scola z Włoch albo Peter Turkson z Ghany. Ten ostatni idealnie wpasowywałby się w słynną przepowiednię Malachiasza, zakładającą - zgodnie z interpretacją - że kolejny papież, który ma być ostatnim, będzie papieżem czarnym. Czy oznacza to, że przepowiednia Malachiasza się nie wypełniła? Nic z tych rzeczy. Zgodnie z pojawiającymi się rewelacjami także papież Franciszek może być interpretowany jako "czarny papież".

Jorge Mario Bergoglio jest pierwszym od XIX wieku zakonnikiem, który został wybrany papieżem i pierwszym jezuickim przywódcą Kościoła w historii. Ten człowiek renesansu (Bergoglio jest teologiem, chemikiem, filozofem, znawcą literatury, filmu, a w przeszłości studiował także psychologię) w 1958 r. wstąpił do zakonu jezuitów. Fakt, że papież Franciszek przystąpił ponad pół wieku temu właśnie do tego zakonu apostolskiego, nie jest bez znaczenia w kontekście przepowiedni Malachiasza na temat "czarnego papieża" (fraza Gloria Olivae, czyli chwała oliwki, która kojarzona jest z czarnym kolorem oliwki, zdaniem niektórych może oznaczać właśnie wybór czarnego papieża). W ten właśnie sposób określany bywa bowiem potocznie generał Towarzystwa Jezusowego, który wybierany jest głosami przedstawicieli kongregacji generalnej.

(fot. AP)

Papież z Ameryki Południowej wprawdzie nigdy nie pełnił funkcji przełożonego generalnego jezuitów, ale już sam fakt jego związku z zakonem, na czele którego stoi osoba, która głównie przez propagatorów retoryki antykatolickiej nazywana bywa czarnym papieżem, wystarczył, by uznano, że nowy Ojciec Święty jest słynnym "czarnym papieżem" z przepowiedni Malachiasza, a co za tym idzie, papieżem ostatnim.

Skąd się wziął ten dziwny termin w odniesieniu do jezuickiego przełożonego? "Czarny papież" w wielu kręgach stanowi pogardliwe określenie lidera tego zakonu. Nie jest ono oczywiście stosowane przez samych jezuitów. Pojęcie to odnosi się do czarnej sutanny noszonej przez zakonników, w tym także samego przełożonego. Nawiązuje też do wielkiej władzy, jaką posiadali w przeszłości jezuici wewnątrz Kościoła katolickiego. Poza tym przełożony generał, podobnie jak papież, pełni zwykle swoją posługę do końca życia.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: watykan | religia | chrześcijaństwo | papież | papież Franciszek | przepowiednie | profeci | malachiasz

oceń
tak 293 18.73%
nie 1271 81.27%

Opinie (2177)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

8
35
~niewierna 2013-08-07 (19:39) 2 lata 6 miesięcy 5 dni 22 godziny i 30 minut temu

tak. tak. oczywiście, że będzie koniec świata.. błagam. takich bzdur aż nie chce się czytac, bo jedyne co temu towarzyszy to śmiech, który potęguje. nie ma boga, biblia to jakieś historyjki napisane przez ludzi, którzy nie mieli co robic z wolnym czasem i stwierdzili, że wymyślą coś takiego. mamy się nie zamykac na boga.. gdyby ten Wasz bóg istniał to nie byłoby całego zła na świecie. nie byłoby wojen, klęsk, dzieci w Afryce miałby normalne życie i wiele innych.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

1
1
~Leokadia 2014-12-09 (22:43) 1 rok 2 miesiące 3 dni 19 godzin i 26 minut temu

Papież Franciszek jest ostatni na liście 7 papieży Watykanu od 1929 r. Taki zapis znajduje się w rozdziale 17 Apokalipsy św. Jana. I ma być krótko. Wraz z odejściem ostatniego papieża całkowita zagłada czeka Watykan. Spłonie on w ogniu. Spalą go muzułmanie. Ale to niestety nie koniec "kościoła". Pojawi się bowiem oczekiwany ze zgrozą przez 2000 lat Antychryst zapisany w rozdziale 13. Gdzie sobie urządzi stolicę? W KRAKOWIE!.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~art 2015-06-26 (01:43) 7 miesięcy 18 dni 16 godzin i 26 minut temu

w kodzie ASCII Bergoglio wynosi 666. Ach te kody, języki programowania :)

odpowiedz

1
0
~halszka 2015-04-17 (07:45) 9 miesięcy 27 dni 10 godzin i 24 minuty temu

Bog jeden wie jaki bedzie koniec a ludzkosc niech się głowi

odpowiedz

3
3
~polska 2013-08-10 (18:59) 2 lata 6 miesięcy 2 dni 23 godziny i 10 minut temu

76 lat = 7+6 = 13 ten franek to 13

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
1
~mariola 2014-10-10 (15:43) 1 rok 4 miesiące 3 dni 2 godziny i 26 minut temu

prowad NARODY do PANA ,Ojce Swiety

odpowiedz

4
0
~Wieszcz Narodu 2014-07-18 (12:29) 1 rok 6 miesięcy 26 dni 5 godzin i 40 minut temu

Za Janem co zawsze był święty i znosił pustynie przy Benedykcie i przy Augustynie stoi Franciszek - stworzona z ich tronów podobna miedza w pół róży się winie(...) a teraz miejsca uwielbiane ponów dla mocy Bożej która swoje sługi z obu wybiera zakonów. Za Piotrem oto stoi...Anna. Pomiędzy Benedyktem a Augustynem stoi Franciszek. Dlaczego? Bo Benedykt i Augustyn to ta sama osoba. Przepowiednie się sprawdzają: Papież ponownie wybrany będzie na Przywódcę Kościoła. Zapowiada to tez Jan Bosko...i św. Benedykt..jeden upada a już drugi zajmuje jego miejsce, po czym kierują na rufę jego dziurawego statku swoje łodzie i miotają w niego z broni palnej, bluźnierstwami a nawet..książkami. Papież upada po raz drugi, wybrany jest następny - a wtedy na morzu powstaje wielka cisza... Papież w którego miotają książkami -wg Jana Bosko - to Franciszek. Jan Bosko zapowiada również, że za wstawiennictwem Maryi Papież przywrócony będzie do swoich godności... A co zapowiadał św. Benedykt? - że przed zniszczeniem Rzymu ponownie wybrany będzie...Benedykt. Czyżby zatem proroctwa zapowiadały ponowny wybór Papieża?.. "i widzę czasu dopełnioną miarę(...)ponownie szyldem go okryją, podadzą z żółci napój, a potem pomiędzy dwoma łotrami..zabiją". Pamiętajcie: lista Malachiasza jeszcze nie została zamknięta. Gloria - śpiewa się na zmartwychwstanie. Miejcie wiarę i patrzcie dalej niż wzrok wasz sięga: "oto trup Mocarza, który swym berłem trony Europy podważa...Niedźwiedź polarny - istota z krwi ciała wewnątrz chora-pusta - Mocarz zapowiadany w proroctwie oszusta" Putin! nie oszukasz przeznaczenia

odpowiedz

11
0
~Kkl 2014-06-30 (12:23) 1 rok 7 miesięcy 14 dni 5 godzin i 46 minut temu

Całe zło jest wynikiem grzechu, a nie winą Boga. Winą grzechu mojego, twojego, i innych. To że dzieci głodują to nasza wina, to że są patologie to nasza wina, wina przodków tych ludzi, wina tego że zrobili w swoim życiu coś złego. Mamy wolną wolę. Wyobraź sobie Ojca który zakuwa Ci ręce w kajdany. Coś chyba nie gra? Proszę nie być ignorantem bo za tym też idą różne skutki, które przełożą się nie tylko na Twoje życie, ale także na życie Twoich bliskich i osób które mają z Tobą styczność. Grzesząc robisz krzywdę nie tylko sobie. A koniec świata? Już się zaczął. Umieramy duchowo, atakowani przez brudy które stają się normą w naszych oczach. Ciało bez ducha jest ślepe. Jak cywilizacja może przetrwać kiedy jest pozbawiona miłości, mądrości, wyobraźni i Światła?

odpowiedz

1
0
~zielony papież 2014-06-21 (18:39) 1 rok 7 miesięcy 22 dni 23 godziny i 30 minut temu

Oliwki klasyczne to zielone. ..Twarz o oliwkowym kolorze to twarz nie czarna;D

odpowiedz

41
3
~cbx 2013-03-26 (02:33) 2 lata 10 miesięcy 18 dni 15 godzin i 36 minut temu

Koniec jest bliski. ludzie oszaleli . seks , pieniądze , materializm i próżność gdzie nie spojrzysz. Pan oczyści ziemie z grzeszników ale , zginą również wierni. Boże prowadz.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

regulamin serwisu