Artykuł

Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

niewiarygodne.pl 02.01.2014 12:39
Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

Niektórym wciąż trudno to zaakceptować. (fot. sxc.hu)

  A A A
Czy wkrótce światu objawi się Mesjasz? Wiele osób, szczególnie w żydowskich kręgach wyznaniowych, wierzy, że tak się stanie. W przekonaniu tym utwierdza ich notatka Icchaka Kaduriego, zmarłego w 2006 r. rabina i kabalisty, który przed swoim odejściem stwierdził, że dokona się to zaraz po śmierci Ariela Szarona, izraelskiego polityka, który od 2006 r. przebywa w stanie śpiączki. Ale nie brakuje jednak innych interpretacji tej przepowiedni, które zakładają, że będziemy mieli do czynienia z paruzją, czyli powtórnym przyjściem Chrystusa.Icchak Kaduri, szczególnie w środowisku żydowskich gmin wyznaniowych, ma zupełnie inny status niż słynni profeci, tacy jak Nostardamus, Baba Wanga i inni, którzy na przestrzeni wieków objawiali się światu. Urodzony w 1900 r. Kaduri uznawany był za jednego z najważniejszych rabinów, a jego działalność - jak wierzono - nie pozostawała bez wpływu na sytuację polityczną w Izraelu oraz w regionie Bliskiego Wschodu. Uważano go także za uzdrowiciela. Tysiące ludzi zgłaszało się do niego, licząc, że może on im pomóc w zażegnaniu problemów zdrowotnych. Wierzono też, że za jego sprawą dokonywać się mogą cuda. Według wielu żydów, miał on także dar przewidywania przyszłości, informując z wyprzedzeniem o nadchodzących katastrofach i klęskach żywiołowych. Najwięcej emocji wzbudziła jednak jego zapowiedź nadejścia Mesjasza.

Icchak Kaduri uznawany był za jednego z największych rabinów (fot. AFP)

Według słów rabina, wybawiciel Izraela miałby się objawić po śmierci utrzymywanego w stanie śpiączki Ariela Szarona, który w latach 2001-2006 pełnił funkcję premiera Izraela. Na początku 2006 r. polityk doznał udaru mózgu i został uznany za niezdolnego do dalszego pełnienia swoich obowiązków. Tymczasem na kilka miesięcy przed swoją śmiercią Kaduri ogłosił, że osobiście spotkał Mesjasza. Miał on mu się objawiać w snach oraz wizjach. Imię Mesjasza zostało zaś zapisane przez niego na kartce papieru. Wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez syna Kaduriego. Rabin nie miał wątpliwości co do prawdziwości swoich wizji. Ogłosił też, że objawiona mu przez Mesjasza zapowiedź dotycząca przyjścia wypełni się po śmierci Ariela Szarona.

Znawca żydowskiego prawa religijnego zaznaczył, że kiedy Mesjasz pojawi się krótko po śmierci Szarona, nie wszyscy uwierzą w jego posłannictwo, a największy z tym problem będą mieli uczeni w piśmie.

Zanim rabin zmarł, przekazał niewielką, zapieczętowaną kartkę papieru, na której zapisane zostało imię Mesjasza. Zgodnie z jego wolą, miała ona pozostać zalakowana przez jeden rok. Po upływie tego czasu zdecydowano się ją otworzyć.

"W kwestii listu zdradzającego imię Mesjasza, podniesie on ludzi oraz udowodni, że jego słowa oraz prawo są ważne" - brzmiały słowa zawarte w pozostawionym liście.

Na kartce w języku hebrajskim zapisana została także sentencja: "Yarim Ha'am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim". Według interpretacji, które natychmiast się pojawiły, słowa te zawierają literowy skrót, zdradzający imię Mesjasza. I tu wielu ortodoksyjnych żydów, którzy z niecierpliwością oczekiwali ujawnienia imienia wybawiciela Izraela, przeżyło szok, bowiem odczytane przez wielu imię brzmiało: Yehoshua lub Yeshua, czyli po prostu Jezus.

Takie rozpoznanie imienia zbawcy nie przypadło oczywiście do gustu wyznawcom religii mojżeszowej, którzy wskazywali, że ich mistrz nie pozostawił odpowiedniego klucza, pozwalającego na właściwy odczyt zaszyfrowanego w zapisanych na kartce słowach imienia Mesjasza. A zatem taka interpretacja może być błędna.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: religia | żydzi | przepowiednie | wizje | proroctwa | paruzja | Jezus | mesjasz | Icchak Kaduri

oceń
tak 507 79.59%
nie 130 20.41%

Opinie (951)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

10
1
~ak lublin 2014-01-07 (19:45) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 11 godzin i 55 minut temu

Każdy z nas sprawdzi czy Bóg istnieje, może dziś albo niebawem - czas szybko mija, myślisz kiedy ? Po śmierci przekonamy się, tylko co stracisz jak BÓG istnieje, pisanie o innych że są ŹLI to dziecinne napisz jakim człowiekiem jesteś Ty sam co dobrego jest w Tobie. Pozdrawiam wszystkich.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
8
~Kamil 2014-01-07 (22:01) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 9 godzin i 39 minut temu

Ja znam to imię od dawna... też miałem objawienie !!! tym mesjaszem będzie jedyny sprawiedliwy żyjący na Ziemi !!! czysty jak łza który wyzbył się zła i przemocy !!! który miłość ogłosił dobrem !!! to imie to Marek !!! i pochodzi z Polski !!! tak On pochodzi z Polski i prawie wszyscy go znają !!! to Marek Borowski !!! potomek Jakuba Bermana stalinowskiego kata który wyparł się nienawiści... On zostanie Mesjaszem !!! a Jerzy Urban premierem Izraela... Pan Cimoszewicz Ministrem Spraw zagranicznych a Pan Bartoszewski głównym Rabinem...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

10
4
~Maciej 2014-01-28 (08:26) 3 lata 9 miesięcy 20 dni 23 godziny i 14 minut temu

Bracia Żydzi - przyjmyjcie Jezusa Chrystusa i wierzcie w Ewangelię! Pozdrawiam.

odpowiedz

39
14
~filut 2014-01-02 (16:33) 3 lata 10 miesięcy 15 dni 15 godzin i 7 minut temu

<"A od drzewa figowego uczcie się przez podobieństwo! Kiedy już jego gałąź nabiera soków i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie, że to się dzieje, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach." (Mk 13, 28-29).>

odpowiedz

pokaż 66 ukrytych odpowiedzi

5
10
~JAN 2014-01-23 (09:32) 3 lata 9 miesięcy 25 dni 22 godziny i 8 minut temu

Do"boba";"Piszesz;"Nie rozumiem w jakim celu sa pisane tutaj jehowickie kłamstwa".Ja CI odpowiadam;<Chociaż nie jestem ŚWIADKIEM>.Dla ukazania przekrętów w nauczaniu kościoła.Dla przykładu <żeby nie być gołosłownym>podaję dwa z nich.1.DUSZA - co Biblia mówi na ten temat;<Rdz.2/7>I Jehowa Bóg kształtował człowieka z prochu ziemi,i wdmuchiwał w jego nozdrza dech życia,i stał się człowiek DUSZĄ ŻYJĄCĄ.<1Pt.3/20>Za dni Noego...niewielu,to jest 8 dusz,ocalało przez wodę.<Rdz.9/5>A ponadto będę żądał z powrotem krwi waszych dusz.<Joz.11/11>Zabili też każdą duszę,która była w niem,ostrzem miecza mordując.-Te wersety świadczą,że człowiek nie ma duszy ale,że jest DUSZĄ ŻYJĄCĄ.Całkowitą pewność dają dopiero wersety <Kzn.9/5,6>Bo żyjący są świadomi tego,że umrą,lecz umarli nie są świadomi niczego ani już nie mają zapłaty,gdyż pamięć o nich poszła w zapomnienie.Przeminęła też ich miłość i ich nienawiść oraz ich zazdrość i już po czas niezmierzony nie mają udziału w niczym,co ma się dziać pod słońcem. Myślę,że CZŁOWIEK NIE MA DUSZY NIEŚMIERTELNEJ. 2.TRÓJCA - co mówi Biblia na ten temat.Jeżeli złożona została ofiara,to musiała być adresowana do kogoś?Właściwie,to każda kartka Biblii zaprzecza istnieniu trójcy.Oto parę przykładów;<2Kor 1/3> Błogosławiony nich będzie Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa.<Jn 6/38> Ponieważ zstąpiłem z nieba nie po to ,żeby wykonywać wolę swoją,lecz wolę tego,który mnie posłał.<Jn. 20/17>Wstępuję do Ojca mojego i Ojca waszego oraz do BOGA mojego i BOGA waszego.Tylko te trzy przykłady zaprzeczają istnienia tego tworu nazywanego trójcą.Z tego wniosek Jezus jest SYNEM BOŻYM a nie BOGIEM.? JAK się ma "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" do "Ja zaś będę prosił OJCA"?Cy aby nie jest sprzeczne z pojęciem TRÓJCY?;<Jn 17/3>To znaczy życie wieczne;ich poznawanie ciebie,jedynego prawdziwego BOGA,oraz tego któregoś posłał JEZUSA CHRYSTUSA.Mowa o dwóch różnych osobach.? <Jn 17/26>I dałem im poznać twoje imię...<Łk 23/46>Ojcze w twoje ręce powierzam ducha mego.<Łk 23/34>Ojcze przebacz im,bo nie wiedzą co czynią.<Mt 27/46>Boże mój,Boże mój,czemuś mnie opuścił.-Przypuszczam,że sam do siebie nie mówił.Zakończę rozważania wersetem <Filipian 2/6>...nie brał uwagę zagarnięcia,mianowicie tego,żeby być równym BOGU.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

1
1
~asAS 2014-01-25 (13:55) 3 lata 9 miesięcy 23 dni 17 godzin i 45 minut temu

A KTO TO Nostardamus?

odpowiedz

5
13
~janko polak 2014-01-07 (19:31) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 12 godzin i 9 minut temu

Bog moglby tak zwyczajnie rozsunac chmury i pomachac do niegrzecznych reka a nawet......... ale ma nas tam gdzie kura jajko ma ,bo go niestety nie ma.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
9
~alek 2014-01-07 (21:18) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 10 godzin i 22 minuty temu

A ja to sobie myśle tak , jak bym stworzył człowieka i go umiłował a on by mnie wyzywał i obrażał , też bym go potopem i takimi innymi potraktował żeby sie jego potomkowie otrząsnęli z grzechu i tyle. Jak wogóle bym chciał z takim dalej rozmawiać a nie zlikwidować całkiem i stworzyć coś z czego będe miał radość . Tak że ludkowie cieszcie sie ze tak miłosiernego i cierpliwego co do niektórych Boga mamy.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

4
2
~miśbury 2014-01-07 (22:07) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 9 godzin i 33 minuty temu

najwyższa pora, by się pokazał ktoś z nieba, wszystko jedno kto, bo pora wiedzieć bo widzieć, a nie wierzyć, bo ktoś słyszał, że ktoś widział, jak pokazał, a nawet napisał, że musisz uwierzyć, bo wiara to Bóg. Ja nie wierzę że jutro spadnie śnieg, ale jest napisane, że jest zima i jest zimno i jest śnieg, więc gdybym uwierzył to jutro idę poprostu na sanki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
5
~sciema yoorek 2014-01-07 (22:40) 3 lata 10 miesięcy 10 dni 9 godzin i 1 minutę temu

W przypadku prezesa Owsiak celem ukrytym jest łatwe i przyjemne życie, zarabianie pieniędzy i chowanie faktur sprzedaży oraz kosztów, kompletowanie pałaców i karet, a ponieważ prezes Owsiak jest wyjątkowo sprawnym manipulatorem, to też nigdy nie poważyłby się na prostą kradzież. Owsiak prawdopodobnie nie łamie też prawa, łącznie z prawem skarbowym. Prezes rzeczywiście kupuje sprzęt do szpitali i to jest doskonały parawan dla działań ukrytych, przecież tym non stop są szantażowani wszyscy krytycy – jeśli tylko jedno dziecko zostało uratowane, to warto to robić, tak nisko jest ustawiona sensowność działań WOŚP, takie opinie słyszy się nieustannie. Prezes Owsiak oddaje tyle, żeby mieć dobre alibi, a reszta, w milionowych kwotach, obraca oszukując moralnie i intelektualnie. Wbrew medialnym zapewnieniom i temu co prezes Owsiak krzyczy w telewizji, jego spółka wyciąga z puchy i to nie grosze, ale miliony, które schował w nomen omen Złotym Melonie. Pan prezes nie kradnie, tylko oszukuje intelektualnie i moralnie i tej demaskacji się boi, bo dobrze wie, że kłamstwa ukrywające miliony wydane na luksusowe życie i zabawę oznaczają koniec tej maskarady, gdzie „światełko do nieba” to zwykły pusty fajerwerk kupiony za pieniądze podatników. Nic tu nie pomoże idiotyczne tłumaczenie, że prezes nie bierze z puchy, tylko żyje z odsetek. Nie ma takiego banku, który wypłaca odsetki bez wkładu kapitałowego, prezes Owsiak rozbija dzieciom skarbonki, pieniądze wkłada do banku i z odsetek urządza sobie imprezy, kupuje karety, pałace, w których czuje się jak król, król żebraków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

regulamin serwisu