Artykuł

Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

niewiarygodne.pl 02.01.2014 12:39
Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

Niektórym wciąż trudno to zaakceptować. (fot. sxc.hu)

  A A A
Czy wkrótce światu objawi się Mesjasz? Wiele osób, szczególnie w żydowskich kręgach wyznaniowych, wierzy, że tak się stanie. W przekonaniu tym utwierdza ich notatka Icchaka Kaduriego, zmarłego w 2006 r. rabina i kabalisty, który przed swoim odejściem stwierdził, że dokona się to zaraz po śmierci Ariela Szarona, izraelskiego polityka, który od 2006 r. przebywa w stanie śpiączki. Ale nie brakuje jednak innych interpretacji tej przepowiedni, które zakładają, że będziemy mieli do czynienia z paruzją, czyli powtórnym przyjściem Chrystusa.Icchak Kaduri, szczególnie w środowisku żydowskich gmin wyznaniowych, ma zupełnie inny status niż słynni profeci, tacy jak Nostardamus, Baba Wanga i inni, którzy na przestrzeni wieków objawiali się światu. Urodzony w 1900 r. Kaduri uznawany był za jednego z najważniejszych rabinów, a jego działalność - jak wierzono - nie pozostawała bez wpływu na sytuację polityczną w Izraelu oraz w regionie Bliskiego Wschodu. Uważano go także za uzdrowiciela. Tysiące ludzi zgłaszało się do niego, licząc, że może on im pomóc w zażegnaniu problemów zdrowotnych. Wierzono też, że za jego sprawą dokonywać się mogą cuda. Według wielu żydów, miał on także dar przewidywania przyszłości, informując z wyprzedzeniem o nadchodzących katastrofach i klęskach żywiołowych. Najwięcej emocji wzbudziła jednak jego zapowiedź nadejścia Mesjasza.

Icchak Kaduri uznawany był za jednego z największych rabinów (fot. AFP)

Według słów rabina, wybawiciel Izraela miałby się objawić po śmierci utrzymywanego w stanie śpiączki Ariela Szarona, który w latach 2001-2006 pełnił funkcję premiera Izraela. Na początku 2006 r. polityk doznał udaru mózgu i został uznany za niezdolnego do dalszego pełnienia swoich obowiązków. Tymczasem na kilka miesięcy przed swoją śmiercią Kaduri ogłosił, że osobiście spotkał Mesjasza. Miał on mu się objawiać w snach oraz wizjach. Imię Mesjasza zostało zaś zapisane przez niego na kartce papieru. Wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez syna Kaduriego. Rabin nie miał wątpliwości co do prawdziwości swoich wizji. Ogłosił też, że objawiona mu przez Mesjasza zapowiedź dotycząca przyjścia wypełni się po śmierci Ariela Szarona.

Znawca żydowskiego prawa religijnego zaznaczył, że kiedy Mesjasz pojawi się krótko po śmierci Szarona, nie wszyscy uwierzą w jego posłannictwo, a największy z tym problem będą mieli uczeni w piśmie.

Zanim rabin zmarł, przekazał niewielką, zapieczętowaną kartkę papieru, na której zapisane zostało imię Mesjasza. Zgodnie z jego wolą, miała ona pozostać zalakowana przez jeden rok. Po upływie tego czasu zdecydowano się ją otworzyć.

"W kwestii listu zdradzającego imię Mesjasza, podniesie on ludzi oraz udowodni, że jego słowa oraz prawo są ważne" - brzmiały słowa zawarte w pozostawionym liście.

Na kartce w języku hebrajskim zapisana została także sentencja: "Yarim Ha'am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim". Według interpretacji, które natychmiast się pojawiły, słowa te zawierają literowy skrót, zdradzający imię Mesjasza. I tu wielu ortodoksyjnych żydów, którzy z niecierpliwością oczekiwali ujawnienia imienia wybawiciela Izraela, przeżyło szok, bowiem odczytane przez wielu imię brzmiało: Yehoshua lub Yeshua, czyli po prostu Jezus.

Takie rozpoznanie imienia zbawcy nie przypadło oczywiście do gustu wyznawcom religii mojżeszowej, którzy wskazywali, że ich mistrz nie pozostawił odpowiedniego klucza, pozwalającego na właściwy odczyt zaszyfrowanego w zapisanych na kartce słowach imienia Mesjasza. A zatem taka interpretacja może być błędna.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: religia | żydzi | przepowiednie | wizje | proroctwa | paruzja | Jezus | mesjasz | Icchak Kaduri

oceń
tak 499 79.59%
nie 128 20.41%

Opinie (939)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
13
~janko polak 2014-01-07 (19:31) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 4 godziny i 46 minut temu

Bog moglby tak zwyczajnie rozsunac chmury i pomachac do niegrzecznych reka a nawet......... ale ma nas tam gdzie kura jajko ma ,bo go niestety nie ma.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

15
9
~alek 2014-01-07 (21:18) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 2 godziny i 59 minut temu

A ja to sobie myśle tak , jak bym stworzył człowieka i go umiłował a on by mnie wyzywał i obrażał , też bym go potopem i takimi innymi potraktował żeby sie jego potomkowie otrząsnęli z grzechu i tyle. Jak wogóle bym chciał z takim dalej rozmawiać a nie zlikwidować całkiem i stworzyć coś z czego będe miał radość . Tak że ludkowie cieszcie sie ze tak miłosiernego i cierpliwego co do niektórych Boga mamy.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

4
2
~miśbury 2014-01-07 (22:07) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 2 godziny i 10 minut temu

najwyższa pora, by się pokazał ktoś z nieba, wszystko jedno kto, bo pora wiedzieć bo widzieć, a nie wierzyć, bo ktoś słyszał, że ktoś widział, jak pokazał, a nawet napisał, że musisz uwierzyć, bo wiara to Bóg. Ja nie wierzę że jutro spadnie śnieg, ale jest napisane, że jest zima i jest zimno i jest śnieg, więc gdybym uwierzył to jutro idę poprostu na sanki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
5
~sciema yoorek 2014-01-07 (22:40) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 1 godzinę i 37 minut temu

W przypadku prezesa Owsiak celem ukrytym jest łatwe i przyjemne życie, zarabianie pieniędzy i chowanie faktur sprzedaży oraz kosztów, kompletowanie pałaców i karet, a ponieważ prezes Owsiak jest wyjątkowo sprawnym manipulatorem, to też nigdy nie poważyłby się na prostą kradzież. Owsiak prawdopodobnie nie łamie też prawa, łącznie z prawem skarbowym. Prezes rzeczywiście kupuje sprzęt do szpitali i to jest doskonały parawan dla działań ukrytych, przecież tym non stop są szantażowani wszyscy krytycy – jeśli tylko jedno dziecko zostało uratowane, to warto to robić, tak nisko jest ustawiona sensowność działań WOŚP, takie opinie słyszy się nieustannie. Prezes Owsiak oddaje tyle, żeby mieć dobre alibi, a reszta, w milionowych kwotach, obraca oszukując moralnie i intelektualnie. Wbrew medialnym zapewnieniom i temu co prezes Owsiak krzyczy w telewizji, jego spółka wyciąga z puchy i to nie grosze, ale miliony, które schował w nomen omen Złotym Melonie. Pan prezes nie kradnie, tylko oszukuje intelektualnie i moralnie i tej demaskacji się boi, bo dobrze wie, że kłamstwa ukrywające miliony wydane na luksusowe życie i zabawę oznaczają koniec tej maskarady, gdzie „światełko do nieba” to zwykły pusty fajerwerk kupiony za pieniądze podatników. Nic tu nie pomoże idiotyczne tłumaczenie, że prezes nie bierze z puchy, tylko żyje z odsetek. Nie ma takiego banku, który wypłaca odsetki bez wkładu kapitałowego, prezes Owsiak rozbija dzieciom skarbonki, pieniądze wkłada do banku i z odsetek urządza sobie imprezy, kupuje karety, pałace, w których czuje się jak król, król żebraków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
7
~Chris 2014-01-07 (22:54) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 1 godzinę i 23 minuty temu

Kurna ,otwieram lodówkę a tu Ariel Szaron !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Lejkowitz 2014-01-07 (23:03) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 1 godzinę i 14 minut temu

Co to są "profeci"?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
21
~dd 2014-01-07 (23:02) 2 lata 1 miesiąc 4 dni 1 godzinę i 15 minut temu

Jestem ateistą , osobą moralną , dobrą kochajacą swoją rodzine jestem szczęśliwy bo nie zawracam sobie glowy , dyrdymałami co będzie ze mną po śmierci, mam to głeboko w dupie!Nie daję się omamić historyjkami o duszy życiu wiecznym i wypraszam sobie żeby to robili inni ludzie z moich podatkow!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

6
1
~ada 2014-01-08 (00:57) 2 lata 1 miesiąc 3 dni 23 godziny i 20 minut temu

Wiedza ,nauka ,logika najwiekszy wróg kościoła

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
2
~Sylwia 2014-01-08 (01:02) 2 lata 1 miesiąc 3 dni 23 godziny i 15 minut temu

A na imie Jezusa zegnie sie kazde kolano. Zydowskie tez. Amen

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
3
~Achilles 2014-01-08 (03:10) 2 lata 1 miesiąc 3 dni 21 godzin i 7 minut temu

Mocno wierzę w Jezusa,paruzja może odbyć się jeszcze XXI w; możecie się śmiać ale ja nie żartuję.To nastąpi,wkrótce.Nie wiem jak to będzie się odbywało ale to będzie niesamowity widok i zatrzęsie ludźmi.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

regulamin serwisu