Artykuł

Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

niewiarygodne.pl 02.01.2014 12:39
Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

Niektórym wciąż trudno to zaakceptować. (fot. sxc.hu)

  A A A
Czy wkrótce światu objawi się Mesjasz? Wiele osób, szczególnie w żydowskich kręgach wyznaniowych, wierzy, że tak się stanie. W przekonaniu tym utwierdza ich notatka Icchaka Kaduriego, zmarłego w 2006 r. rabina i kabalisty, który przed swoim odejściem stwierdził, że dokona się to zaraz po śmierci Ariela Szarona, izraelskiego polityka, który od 2006 r. przebywa w stanie śpiączki. Ale nie brakuje jednak innych interpretacji tej przepowiedni, które zakładają, że będziemy mieli do czynienia z paruzją, czyli powtórnym przyjściem Chrystusa.Icchak Kaduri, szczególnie w środowisku żydowskich gmin wyznaniowych, ma zupełnie inny status niż słynni profeci, tacy jak Nostardamus, Baba Wanga i inni, którzy na przestrzeni wieków objawiali się światu. Urodzony w 1900 r. Kaduri uznawany był za jednego z najważniejszych rabinów, a jego działalność - jak wierzono - nie pozostawała bez wpływu na sytuację polityczną w Izraelu oraz w regionie Bliskiego Wschodu. Uważano go także za uzdrowiciela. Tysiące ludzi zgłaszało się do niego, licząc, że może on im pomóc w zażegnaniu problemów zdrowotnych. Wierzono też, że za jego sprawą dokonywać się mogą cuda. Według wielu żydów, miał on także dar przewidywania przyszłości, informując z wyprzedzeniem o nadchodzących katastrofach i klęskach żywiołowych. Najwięcej emocji wzbudziła jednak jego zapowiedź nadejścia Mesjasza.

Icchak Kaduri uznawany był za jednego z największych rabinów (fot. AFP)

Według słów rabina, wybawiciel Izraela miałby się objawić po śmierci utrzymywanego w stanie śpiączki Ariela Szarona, który w latach 2001-2006 pełnił funkcję premiera Izraela. Na początku 2006 r. polityk doznał udaru mózgu i został uznany za niezdolnego do dalszego pełnienia swoich obowiązków. Tymczasem na kilka miesięcy przed swoją śmiercią Kaduri ogłosił, że osobiście spotkał Mesjasza. Miał on mu się objawiać w snach oraz wizjach. Imię Mesjasza zostało zaś zapisane przez niego na kartce papieru. Wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez syna Kaduriego. Rabin nie miał wątpliwości co do prawdziwości swoich wizji. Ogłosił też, że objawiona mu przez Mesjasza zapowiedź dotycząca przyjścia wypełni się po śmierci Ariela Szarona.

Znawca żydowskiego prawa religijnego zaznaczył, że kiedy Mesjasz pojawi się krótko po śmierci Szarona, nie wszyscy uwierzą w jego posłannictwo, a największy z tym problem będą mieli uczeni w piśmie.

Zanim rabin zmarł, przekazał niewielką, zapieczętowaną kartkę papieru, na której zapisane zostało imię Mesjasza. Zgodnie z jego wolą, miała ona pozostać zalakowana przez jeden rok. Po upływie tego czasu zdecydowano się ją otworzyć.

"W kwestii listu zdradzającego imię Mesjasza, podniesie on ludzi oraz udowodni, że jego słowa oraz prawo są ważne" - brzmiały słowa zawarte w pozostawionym liście.

Na kartce w języku hebrajskim zapisana została także sentencja: "Yarim Ha'am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim". Według interpretacji, które natychmiast się pojawiły, słowa te zawierają literowy skrót, zdradzający imię Mesjasza. I tu wielu ortodoksyjnych żydów, którzy z niecierpliwością oczekiwali ujawnienia imienia wybawiciela Izraela, przeżyło szok, bowiem odczytane przez wielu imię brzmiało: Yehoshua lub Yeshua, czyli po prostu Jezus.

Takie rozpoznanie imienia zbawcy nie przypadło oczywiście do gustu wyznawcom religii mojżeszowej, którzy wskazywali, że ich mistrz nie pozostawił odpowiedniego klucza, pozwalającego na właściwy odczyt zaszyfrowanego w zapisanych na kartce słowach imienia Mesjasza. A zatem taka interpretacja może być błędna.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: religia | żydzi | przepowiednie | wizje | proroctwa | paruzja | Jezus | mesjasz | Icchak Kaduri

oceń
tak 488 78.96%
nie 130 21.04%

Opinie (922)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
5
~sciema yoorek 2014-01-07 (22:40) 1 rok 4 miesiące 17 dni 20 godzin i 34 minuty temu

W przypadku prezesa Owsiak celem ukrytym jest łatwe i przyjemne życie, zarabianie pieniędzy i chowanie faktur sprzedaży oraz kosztów, kompletowanie pałaców i karet, a ponieważ prezes Owsiak jest wyjątkowo sprawnym manipulatorem, to też nigdy nie poważyłby się na prostą kradzież. Owsiak prawdopodobnie nie łamie też prawa, łącznie z prawem skarbowym. Prezes rzeczywiście kupuje sprzęt do szpitali i to jest doskonały parawan dla działań ukrytych, przecież tym non stop są szantażowani wszyscy krytycy – jeśli tylko jedno dziecko zostało uratowane, to warto to robić, tak nisko jest ustawiona sensowność działań WOŚP, takie opinie słyszy się nieustannie. Prezes Owsiak oddaje tyle, żeby mieć dobre alibi, a reszta, w milionowych kwotach, obraca oszukując moralnie i intelektualnie. Wbrew medialnym zapewnieniom i temu co prezes Owsiak krzyczy w telewizji, jego spółka wyciąga z puchy i to nie grosze, ale miliony, które schował w nomen omen Złotym Melonie. Pan prezes nie kradnie, tylko oszukuje intelektualnie i moralnie i tej demaskacji się boi, bo dobrze wie, że kłamstwa ukrywające miliony wydane na luksusowe życie i zabawę oznaczają koniec tej maskarady, gdzie „światełko do nieba” to zwykły pusty fajerwerk kupiony za pieniądze podatników. Nic tu nie pomoże idiotyczne tłumaczenie, że prezes nie bierze z puchy, tylko żyje z odsetek. Nie ma takiego banku, który wypłaca odsetki bez wkładu kapitałowego, prezes Owsiak rozbija dzieciom skarbonki, pieniądze wkłada do banku i z odsetek urządza sobie imprezy, kupuje karety, pałace, w których czuje się jak król, król żebraków.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
7
~Chris 2014-01-07 (22:54) 1 rok 4 miesiące 17 dni 20 godzin i 20 minut temu

Kurna ,otwieram lodówkę a tu Ariel Szaron !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Lejkowitz 2014-01-07 (23:03) 1 rok 4 miesiące 17 dni 20 godzin i 11 minut temu

Co to są "profeci"?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
20
~dd 2014-01-07 (23:02) 1 rok 4 miesiące 17 dni 20 godzin i 12 minut temu

Jestem ateistą , osobą moralną , dobrą kochajacą swoją rodzine jestem szczęśliwy bo nie zawracam sobie glowy , dyrdymałami co będzie ze mną po śmierci, mam to głeboko w dupie!Nie daję się omamić historyjkami o duszy życiu wiecznym i wypraszam sobie żeby to robili inni ludzie z moich podatkow!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

6
1
~ada 2014-01-08 (00:57) 1 rok 4 miesiące 17 dni 18 godzin i 17 minut temu

Wiedza ,nauka ,logika najwiekszy wróg kościoła

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
2
~Sylwia 2014-01-08 (01:02) 1 rok 4 miesiące 17 dni 18 godzin i 12 minut temu

A na imie Jezusa zegnie sie kazde kolano. Zydowskie tez. Amen

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
3
~Achilles 2014-01-08 (03:10) 1 rok 4 miesiące 17 dni 16 godzin i 4 minuty temu

Mocno wierzę w Jezusa,paruzja może odbyć się jeszcze XXI w; możecie się śmiać ale ja nie żartuję.To nastąpi,wkrótce.Nie wiem jak to będzie się odbywało ale to będzie niesamowity widok i zatrzęsie ludźmi.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
3
~sławek 2014-01-08 (08:34) 1 rok 4 miesiące 17 dni 10 godzin i 40 minut temu

Żydzi ciągle czekają na zapowiedzianego Mesjasza, ale ten Mesjasz już przybył 2000 lat temu. Był nim Jezus Chrystus, którego oni nie przyjęli... Ponowne przyjście Zbawiciela w czasach ostatecznych w celu zaprowadzenia Królestwa Bożego jest dokładnie opisane w Biblii m.in w Księdze Objawienia (Apokalipsy).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
3
~czy wiesz ze 2014-01-08 (09:46) 1 rok 4 miesiące 17 dni 9 godzin i 28 minut temu

KK domaga się wielkości człowieka, a więc tego, który zna swoje miejsce na ziemi, potrafi obronić swój dom, swoje państwo, swoją historyczną i osobistą tożsamość ! A nasz obecny postkomunistyczny antykoscielny establishment boi się bohaterstwa Polaków, boi się sukcesów, ich wielkosci - szczególnie tych moralnych - i pięknych postaw. Sprawa obrazu PRLowskiego świata w Polsce, jest bowiem oceną tych, którzy III RP współtworzyli i nadal w niej dominują. Potępienie PRLowskich zbrodni obracza również potępienie dezycji i działania tych, którzy współczesne salony noszą na rękach. Można by jednak sądzić, że sytuacja dotycząca oceny zbrodni wołyńskiej, buntu w Treblince, czy Powstania Warszawskiego nie dotyczy sporu, którego interesy mogłyby grozić współczesnym elitom w sposób bezpośredni. Przecież nikt w Polsce nie odpowiada środowiskowo za Holokaust, czy funkcjonowanie obozów koncentracyjnych. Salon, establishment III RP nie musi bać się delegitymizacji przez hołdowanie bohaterom Polski, przez mówienie prawdy o polskiej historii. Jednak kolejne wydarzenia sugerują, że polski establishment właśnie tego się boi. Boi się bohaterstwa Polaków, boi się dumy i świetlanej historii Polski i Polaków. Boi się sukcesów - szczególnie tych moralnych - i pięknych postaw. Boi się tego, co spaja polski Naród. Być może ludzie establishmentu czują, że na tle bohaterskich postaw Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, bohaterów ratujących Żydów w czasie niemieckiego przemysłu zbrodni współcześni "bohaterowie III RP", budowniczowie "wolnej, sprawiedliwej i demokratycznej Polski" wyglądają jak kolaboranci, zdrajcy ideałów, Ojczyzny i interesów Narodowych. Środowiska dominujące w Polsce nie mogą znieść myśli, że Polacy mogą być odbierani powszechnie, jako bohaterowie o świetlanych życiorysach, jako Naród, który nie dał się zmieść złu, ani nie zaprzedał się zbrodni. Wizja, że w świat pójdzie taki właśnie przekaz do dziś wywołuje strach i mocny opór. Również, a być może przede wszystkim, w Polsce. Bez wiary w Boga nie bylo by Pileckiego, Inki i tysiecy ludzi walczacych o wolna Polske. Nie byloby Polski bez Boga. Reszta sie pytala i pukala w glowke - po co sie wychylac, po co sie narazac. Nie, dla nich lepiej na kolanach jest zyc w spokoju. Ludzie tacy nie chca sprawiedliwosci prawdy i pokoju. Chca spokoju - ale nigdy nie spia spokojnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
3
~Azrael 2014-01-07 (23:03) 1 rok 4 miesiące 17 dni 20 godzin i 11 minut temu

Ja się obawiam, że po raz kolejny będziemy mieli w praktyce słynne zdanie "Przyszedł do swoich a swoi go nie poznali". Innymi słowy przyjdzie do Chrześcijan a uwierzą w niego Azjaci i wszystko zacznie się od początku.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

regulamin serwisu