Artykuł

Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

niewiarygodne.pl 02.01.2014 12:39
Gdy to się stanie, na Ziemię powtórnie przyjdzie Jezus!

Niektórym wciąż trudno to zaakceptować. (fot. sxc.hu)

  A A A
Czy wkrótce światu objawi się Mesjasz? Wiele osób, szczególnie w żydowskich kręgach wyznaniowych, wierzy, że tak się stanie. W przekonaniu tym utwierdza ich notatka Icchaka Kaduriego, zmarłego w 2006 r. rabina i kabalisty, który przed swoim odejściem stwierdził, że dokona się to zaraz po śmierci Ariela Szarona, izraelskiego polityka, który od 2006 r. przebywa w stanie śpiączki. Ale nie brakuje jednak innych interpretacji tej przepowiedni, które zakładają, że będziemy mieli do czynienia z paruzją, czyli powtórnym przyjściem Chrystusa.Icchak Kaduri, szczególnie w środowisku żydowskich gmin wyznaniowych, ma zupełnie inny status niż słynni profeci, tacy jak Nostardamus, Baba Wanga i inni, którzy na przestrzeni wieków objawiali się światu. Urodzony w 1900 r. Kaduri uznawany był za jednego z najważniejszych rabinów, a jego działalność - jak wierzono - nie pozostawała bez wpływu na sytuację polityczną w Izraelu oraz w regionie Bliskiego Wschodu. Uważano go także za uzdrowiciela. Tysiące ludzi zgłaszało się do niego, licząc, że może on im pomóc w zażegnaniu problemów zdrowotnych. Wierzono też, że za jego sprawą dokonywać się mogą cuda. Według wielu żydów, miał on także dar przewidywania przyszłości, informując z wyprzedzeniem o nadchodzących katastrofach i klęskach żywiołowych. Najwięcej emocji wzbudziła jednak jego zapowiedź nadejścia Mesjasza.

Icchak Kaduri uznawany był za jednego z największych rabinów (fot. AFP)

Według słów rabina, wybawiciel Izraela miałby się objawić po śmierci utrzymywanego w stanie śpiączki Ariela Szarona, który w latach 2001-2006 pełnił funkcję premiera Izraela. Na początku 2006 r. polityk doznał udaru mózgu i został uznany za niezdolnego do dalszego pełnienia swoich obowiązków. Tymczasem na kilka miesięcy przed swoją śmiercią Kaduri ogłosił, że osobiście spotkał Mesjasza. Miał on mu się objawiać w snach oraz wizjach. Imię Mesjasza zostało zaś zapisane przez niego na kartce papieru. Wszystkie te informacje zostały potwierdzone przez syna Kaduriego. Rabin nie miał wątpliwości co do prawdziwości swoich wizji. Ogłosił też, że objawiona mu przez Mesjasza zapowiedź dotycząca przyjścia wypełni się po śmierci Ariela Szarona.

Znawca żydowskiego prawa religijnego zaznaczył, że kiedy Mesjasz pojawi się krótko po śmierci Szarona, nie wszyscy uwierzą w jego posłannictwo, a największy z tym problem będą mieli uczeni w piśmie.

Zanim rabin zmarł, przekazał niewielką, zapieczętowaną kartkę papieru, na której zapisane zostało imię Mesjasza. Zgodnie z jego wolą, miała ona pozostać zalakowana przez jeden rok. Po upływie tego czasu zdecydowano się ją otworzyć.

"W kwestii listu zdradzającego imię Mesjasza, podniesie on ludzi oraz udowodni, że jego słowa oraz prawo są ważne" - brzmiały słowa zawarte w pozostawionym liście.

Na kartce w języku hebrajskim zapisana została także sentencja: "Yarim Ha'am Veyokhiakh Shedvaro Vetorato Omdim". Według interpretacji, które natychmiast się pojawiły, słowa te zawierają literowy skrót, zdradzający imię Mesjasza. I tu wielu ortodoksyjnych żydów, którzy z niecierpliwością oczekiwali ujawnienia imienia wybawiciela Izraela, przeżyło szok, bowiem odczytane przez wielu imię brzmiało: Yehoshua lub Yeshua, czyli po prostu Jezus.

Takie rozpoznanie imienia zbawcy nie przypadło oczywiście do gustu wyznawcom religii mojżeszowej, którzy wskazywali, że ich mistrz nie pozostawił odpowiedniego klucza, pozwalającego na właściwy odczyt zaszyfrowanego w zapisanych na kartce słowach imienia Mesjasza. A zatem taka interpretacja może być błędna.

Polub niewiarygodne.pl na Facebooku

Tagi: religia | żydzi | przepowiednie | wizje | proroctwa | paruzja | Jezus | mesjasz | Icchak Kaduri

oceń
tak 488 79.09%
nie 129 20.91%

Opinie (921)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

4
7
~Chris 2014-01-07 (22:54) 1 rok 3 miesiące 20 dni 14 godzin i 58 minut temu

Kurna ,otwieram lodówkę a tu Ariel Szaron !!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
1
~Lejkowitz 2014-01-07 (23:03) 1 rok 3 miesiące 20 dni 14 godzin i 49 minut temu

Co to są "profeci"?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

11
20
~dd 2014-01-07 (23:02) 1 rok 3 miesiące 20 dni 14 godzin i 50 minut temu

Jestem ateistą , osobą moralną , dobrą kochajacą swoją rodzine jestem szczęśliwy bo nie zawracam sobie glowy , dyrdymałami co będzie ze mną po śmierci, mam to głeboko w dupie!Nie daję się omamić historyjkami o duszy życiu wiecznym i wypraszam sobie żeby to robili inni ludzie z moich podatkow!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

6
1
~ada 2014-01-08 (00:57) 1 rok 3 miesiące 20 dni 12 godzin i 55 minut temu

Wiedza ,nauka ,logika najwiekszy wróg kościoła

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
2
~Sylwia 2014-01-08 (01:02) 1 rok 3 miesiące 20 dni 12 godzin i 50 minut temu

A na imie Jezusa zegnie sie kazde kolano. Zydowskie tez. Amen

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

22
3
~Achilles 2014-01-08 (03:10) 1 rok 3 miesiące 20 dni 10 godzin i 42 minuty temu

Mocno wierzę w Jezusa,paruzja może odbyć się jeszcze XXI w; możecie się śmiać ale ja nie żartuję.To nastąpi,wkrótce.Nie wiem jak to będzie się odbywało ale to będzie niesamowity widok i zatrzęsie ludźmi.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

10
3
~sławek 2014-01-08 (08:34) 1 rok 3 miesiące 20 dni 5 godzin i 18 minut temu

Żydzi ciągle czekają na zapowiedzianego Mesjasza, ale ten Mesjasz już przybył 2000 lat temu. Był nim Jezus Chrystus, którego oni nie przyjęli... Ponowne przyjście Zbawiciela w czasach ostatecznych w celu zaprowadzenia Królestwa Bożego jest dokładnie opisane w Biblii m.in w Księdze Objawienia (Apokalipsy).

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
3
~czy wiesz ze 2014-01-08 (09:46) 1 rok 3 miesiące 20 dni 4 godziny i 6 minut temu

KK domaga się wielkości człowieka, a więc tego, który zna swoje miejsce na ziemi, potrafi obronić swój dom, swoje państwo, swoją historyczną i osobistą tożsamość ! A nasz obecny postkomunistyczny antykoscielny establishment boi się bohaterstwa Polaków, boi się sukcesów, ich wielkosci - szczególnie tych moralnych - i pięknych postaw. Sprawa obrazu PRLowskiego świata w Polsce, jest bowiem oceną tych, którzy III RP współtworzyli i nadal w niej dominują. Potępienie PRLowskich zbrodni obracza również potępienie dezycji i działania tych, którzy współczesne salony noszą na rękach. Można by jednak sądzić, że sytuacja dotycząca oceny zbrodni wołyńskiej, buntu w Treblince, czy Powstania Warszawskiego nie dotyczy sporu, którego interesy mogłyby grozić współczesnym elitom w sposób bezpośredni. Przecież nikt w Polsce nie odpowiada środowiskowo za Holokaust, czy funkcjonowanie obozów koncentracyjnych. Salon, establishment III RP nie musi bać się delegitymizacji przez hołdowanie bohaterom Polski, przez mówienie prawdy o polskiej historii. Jednak kolejne wydarzenia sugerują, że polski establishment właśnie tego się boi. Boi się bohaterstwa Polaków, boi się dumy i świetlanej historii Polski i Polaków. Boi się sukcesów - szczególnie tych moralnych - i pięknych postaw. Boi się tego, co spaja polski Naród. Być może ludzie establishmentu czują, że na tle bohaterskich postaw Żołnierzy Wyklętych, Powstańców Warszawskich, bohaterów ratujących Żydów w czasie niemieckiego przemysłu zbrodni współcześni "bohaterowie III RP", budowniczowie "wolnej, sprawiedliwej i demokratycznej Polski" wyglądają jak kolaboranci, zdrajcy ideałów, Ojczyzny i interesów Narodowych. Środowiska dominujące w Polsce nie mogą znieść myśli, że Polacy mogą być odbierani powszechnie, jako bohaterowie o świetlanych życiorysach, jako Naród, który nie dał się zmieść złu, ani nie zaprzedał się zbrodni. Wizja, że w świat pójdzie taki właśnie przekaz do dziś wywołuje strach i mocny opór. Również, a być może przede wszystkim, w Polsce. Bez wiary w Boga nie bylo by Pileckiego, Inki i tysiecy ludzi walczacych o wolna Polske. Nie byloby Polski bez Boga. Reszta sie pytala i pukala w glowke - po co sie wychylac, po co sie narazac. Nie, dla nich lepiej na kolanach jest zyc w spokoju. Ludzie tacy nie chca sprawiedliwosci prawdy i pokoju. Chca spokoju - ale nigdy nie spia spokojnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

12
3
~Azrael 2014-01-07 (23:03) 1 rok 3 miesiące 20 dni 14 godzin i 49 minut temu

Ja się obawiam, że po raz kolejny będziemy mieli w praktyce słynne zdanie "Przyszedł do swoich a swoi go nie poznali". Innymi słowy przyjdzie do Chrześcijan a uwierzą w niego Azjaci i wszystko zacznie się od początku.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

6
10
~lurex 2014-01-06 (09:06) 1 rok 3 miesiące 22 dni 4 godziny i 46 minut temu

Uczą, że szatan przebywał w niebie do roku 1914. W tym czasie, od czasu do czasu zstępował on wtedy na ziemię aby kusić ludzi, a w międzyczasie u boku Boga prowadził swą politykę. Dopiero Chrystus który w 1914r. rozpoczął swe królowanie, wyrzucił szatana z nieba. Wybuchła wojna w niebie, Chrystus i Jego aniołowie walczyli ze smokiem który miał przy sobie złych aniołów. Lecz smok przegrał i został wyrzucony z nieba i w konsekwencji został zrzucony na ziemię wraz ze swymi złymi duchami. Ten smok to pierwotny wąż nazwany diabłem i szatanem który zwodzi teraz całą zamieszkałą ziemię, razem z jego złymi aniołami. Właśnie wtedy kiedy wybuchła wojna w niebie i szatan został zrzucony (dokładnie z 4 na 5 października1914r) widocznym znakiem na ziemi był wybuch I wojny światowej. On jest do dziś sprawcą wszystkich nieszczęść dotykających ludzi. ŚJ nie mogą się ciągle zdecydować czy szatan został zrzucony "na ziemię" jak mówi Ap 12:9, czy "w pobliże ziemi". Panowanie szatana najlepiej ukazują dawniej lansowane ich nauki: "W ten sposób jedno i drugie łącznie pokazuje, że przed rozpoczęciem walki i przed narodzeniem się rządu w 1914r, diabeł wykonywał nieograniczoną władzę zarówno w niebie tą niewidzialną, jak i nad narodami ziemskimi". "Jehowa dał swemu synowi Lucyferowi panowanie nad człowiekiem [Adamem]". Twierdzą że "Lucyfer i Logos byli owymi dwiema 'gwiazdami porannymi', które przy ukształtowaniu się ziemi śpiewały pieśni na chwałę Bożą" Według ich wykładni twierdza że Apokalipsa uczy o: walce szatana w niebie, więc on tam musiał być. W roku 1914r strącono go wraz z jego aniołami. Sztywna nauka głosi że wszystkim rządzi szatan, on jest niewidzialnym władcą całej świata. Pierwotnie był doskonałym synem Bożym, ale pozwolił, żeby w jego sercu rozwinęła się pycha; pożądał czci należnej tylko Jehowie i sprytnie skłonił Adama i Ewę do usłuchania Jego, a nie Boga. W ten sposób przez swe nieposłuszeństwo uczynił siebie Szatanem, (czyli tzn. przeciwnikiem Boga). Szatan "wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię"; wraz ze swymi demonami jest odpowiedzialny za udrękę wzmagającą się na naszej planecie w obecnym czasie końca (Obj. 12:7-9, 12) Jest władcą wszystkich narodów, i panem całej ziemi. Zsyła zatem na świadków nieszczęścia, by odstąpili od wybranej drogi; tym zaś którzy nie są świadkami, czyni życie szczęśliwym. Dzięki olbrzymiej mocy traktuje ludzi niczym figury na szachownicy. Należy zatem być neutralnym i nie miesząc się w sprawy, polityczne, społeczne, ekonomiczne etc, by w ten sposób nie wchodzić z nim w kontakt. W czasie wyznaczonym przez Boga (Armagedon) Szatan i jego demony zostaną na zawsze zgładzeni (Obj. 20:10;21:8).

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

regulamin serwisu